Poszukiwany tani środek transportu

Witam serdecznie, jestem Marek poszukuje pomocy przy wyborze taniego środka transportu na najbliższe miesiące, do pracy dojeżdzam 30km w jedną stronę wszystko asfaltowe drogi w dosyć dobrym stanie niestety w większości gminne wąskie uliczki w kilku miejscach mogę tylko pogonić samochód do 100km/h. Na gaz wydaję około 400 zł miesięcznie i tak się zacząłem zastanawiać czy można by tą kwotę jakoś zmniejszyć kupując skuter motor coś w tym stylu. ostatnimi czasy lata są coraz dłuższe wiec wiekszośc miesiecy w roku można by dojeżdzać do pracy jakimś motocyklem. Zastanawiałem się nad jakimś skuterkiem 125 ze zględu na schowki żeby pod pracą mieć gdzie schować kask, i ostatnimi czasy myśle o skuterze elektrycznym czy jest taki w ogóle który by przejechał na jednym ładowaniu powiedzmy te 80km i był porównywalny osiągami do 125cmm czyli jechał około 100km/h, czy bezpieczniej szukać spalinowca ale wtedy dużej różnicy w paliwie by nie było. Dziękuje za jakieś cenne rady i pozdrawiam serdecznie Marek.

stanowczo spaliwnowy. skuter elektryczny o takich osiągach i zasięgu ze schowkami to kilkadziesiąt tyś zł.
sensowny skuter bedzie palił od 3 do 4,5 litra na 100km i trzeba na niego około 5000zł wydać (za sensowny używany). to sobie przekalkuluj

W obecnej chwili cena 95 to jakieś 4 zł, skuter ma palić jakieś 4 litry na 100 czyli 16zł, gazu auto mi spala jakieś 10 lirów na 100km wiec koszt około 19zł wiec mamy około 3 zł na 100km zysku, średnio do pracy zrobie miesięcznie 1500km wiec daje mi to zysku około 45zł miesięcznie więc średnio opłacalne to będzie biorąc pod uwagę zakup skutera. Nie ma jakiegoś tańszego środka transportu czy normalne motocykle 125cmm z biegami też tak dużo będą palić? może skutery tylko tyle palą?

niestety, nie ma jeszecze pojazdów co jeżdżą za darmo lub na cebuli :slight_smile:
mozsz kupić dobry i chłodzony cieczą skuter 50cm i bedzie ci palił około 2-2,6 litra. Tyle że nie bedziesz cisnął 100km/h a 50-60km/h (i to jak zdejmiesz blokady). tylko że tez to nie bedzie skuter za 1200zł.