Porównanie silników 4T, skuter a pit bike

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Porównanie silników 4T, skuter a pit bike

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe ixion ixion 3 tygodnie, 2 dni temu.

Oglądasz 3 posty - 11 przez 13 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Hmm… Mój dodatkowy komputer mam właśnie podłączony pod sygnał wtrysku, tylko w konfiguracji komputera mam wpisany mnożnik, nie pamiętam już jaki, chyba X2, Bo na jeden wtrysk silnik robi dwa obroty. Sprawdzę to w ustawieniach. Wszystko robiłem sam więc jestem prawie pewnien, prawie, bo minoł już rok i tak nie pamiętam.
    Jaki system pomiaru obrotów był by najprostszy/najlepszy do pit bike’a? Może jakiś konkretny licznik byś polecił?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

każdy uniwersalny.
    z tym wtryskiem to te komputerki raczej potrzebują tego sygnału z wtrysku do szacowania zużycia paliwa a nie obrotów (może te obroty przy okazji). Bo np takie TDCI forda ma do 5 wtrysków na każdy cykl a jak mu wzrosną obroty i komputer nie nadąża tego liczyć to tam sobie redukuje do 3. Teraz te silniki mają te przedtryski, dotryski, natryski i inne „tyski ” na każdy cykl i to może być przekłamane bez odpowiedniego oprogramowania.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Wyswietlacz biegów był by bardzo pomocny, są dwa typy, jeden korzysta z sygnału predkosciomierza i obrotów a drugi z czujników montowanych do dźwigni zmiany biegów, jak działa ten pierwszy? Np. Jade 60km/h na 5 biegu i zrzucam do pierwszego, jak z sygnału predkosci i obrotów licznik to rozpozna, wciskam sprzęgło obroty spadają do np 1600 tocze się na luzie, to żadne konkretne dane o biegach nie są.

Oglądasz 3 posty - 11 przez 13 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie