Porady

Witam. Planuje kupic nowy i tylko nowy skuter 2T. Czy ktos moze mi pomoc w odnalezieniu na tym forum informacji o porownaniach skuterow? Jest owszem duzo porad jak i co uzytkowac prownan ale bardzo ogolnych np. czy 2T czy 4T. Interesuje mnie np porownanie skuterow aprilii wzgledem siebie, albo skuterow peugeot. Chcialbym kupic skuter na ktorym bede mogl spokojnie i dlugo sobie pojezdzic odpowiednio go "pielegnujac".
Pozdrawiam

Sęk w tym, że w gamie producenta kilka skuterów ma ten sam silnik i nie ma nieraz co porównać tak naprawdę :D Często różnią się tylko chłodzeniem, np. Yamaha stosuje Minarelli LC i AC w 2T :) Może napisz konkretniej jakie byś brał pod uwagę.

Witam. Swoje pytanie zaczalem od tego iz chcialem uniknac dublowania pytan i ciaglych odpowiedzi co za ile itp co na niektorych forach ( niekoniecznie skuterowych ) irytuje co niektorych. Dlatego dziekuje za otwarcie mi furtki do zadania pytania a moze pytan. Po pierwsze chce kupic skuter w Dani poniewaz tutaj pracuje. Ogladajac ceny w Dani i w Polsce dochodze do wniosku ze w Dani skutery sa tansze srednio o okolo 500zl. Ale nie w tym sprawa. Chcialbym kupic napewno skuter 2T, chlodzony ciecza, nie chinski, taki na ktorym jak poisalem wczesniej przy odpowiednim taktowaniu i servisie bede mogl dlugo smigac. Interesuje mnie rowniez sprawa servisu gdyz nie wiem jak dlugo bede w Dani a napewno chcalbym zabrac go do POlski. Co do moich typow niestety nie tanich( pojecie wzgledne wiem) mam nastepujace: Aprilia Sr street 8500, Aprilia Sr 50, Aprilia Factory, Yamaha aerox 9000, Yamaha Jog R (powietrze) 6500, Yamaha neos 6500zl. Istnieje rowniez opcja z peugeot.Ewentualnie czy warto zaplacic wiecej zaskuter chlodzony ciecza? Pomozecie?
Pozdrawiam

Napisz wzrost, wagę, zakładany przebieg na oko, trasa czy miasto, sportowy czy nie.

Wzrost 178cm, waga 85 kg, zdecydowanie czesciej miasto ale od czasu do czasu trasa, Sportowy niekonieczie ale zdecydowanie nie z takimi duzymi kolami jak mial romet wiele lat temu. Przebieg zalezy od pogody i wolnego czasu ale o pierwsze w dani trudno a o drugie predzej.

Ja bym sobie odpuścił Aprilię SR, SR Factory itp i Yamahę Aerox-sportowe skuterki, myślę, że nie będą Ci potrzebne aż takie, oszczędzisz trochę.Yamaha Jog to nie wiem jak ze wzrostem, nie jeździłem nią, ale też mnie jakoś aż za bardzo nie przekonuje (nie że zła, osobiste zdanie), Neos hmm typowy miejski skuterek, jeździłem, fajny jest.Z Peugeota zobacz może na model Vivacity, nowy i stary model (bo chyba i stary sprzedają w salonach), jeszcze pomyśl nad Kymco i TGB.

Wielki dzieki. Neos kosztuje 6,5 tys.zl.Vivacity ciut tanszy.Oba niestety chlodzone powietrzem , czy przy mojej wadze i dlugich wedrowkach po okolicy nie lepiej miec chlodzenie ciecza? Co do Peugeota troche mie odstarsza to ze za bardzo "zakolegowal sie" z Chinami? Pomijajac wszystko co wyprodukowane w chinach to co wg Ciebie warte byloby uwagi? Kurcze sam juz nie wiem! Generalnie sklanialbym sie do tego ze raczej nie potzrebny mi skuter o sportowych osiagach, moze jedynie wygladzie (taki to juz wiek). Jako ze scigla sie nei bede anie nie bede tuningowal to nie ma sensu wydawac okolo 2,5-3 tys. zl wiecej. Wiec reasumujac. Nie sportowy , z ciecza, 2T, sportowy wyglad, dobry servis, i przyjemnosc z jazdy.

Do miasta powietrzak generalnie lepszy.W trasie ciecz.Teraz przejrzałem allegro, nie ma niestety już starych modeli Vivacity w salonie ;/ Nowa mi się średnio podoba, ale nie jest zła.Jeszcze zobacz:

http://otomoto.pl/gilera-stalker-50-na-raty-raty-wysylka-M1012577.html

http://otomoto.pl/piaggio-typhoon-50-na-raty-raty-raty-M310323.html

Gilera Stalker i Piaggio Typhoon.Z grubsza podobne, lekko terenowe.Ja lecę, jak coś odpiszesz to ja później odpowiem :D

Edit: Aha jeszcze zobacz Piaggio Zip oraz Piaggio Fly (do wyboru 2T oraz 4T)

Dziekuje. Pzdrawiam

Kolego Vezyr. Poczytam jeszcze troche i postaram sie znalesc dilera Gilery w Dani zeby zobaczec gilera runner na zywo, ale jak bedzie ok to chyba wezme ja. Pozdrawiam i jak bede mial jakies ptania to pozwole sobie odezwac na forum.

A może Yamaha Jog?
Też występuje w cieczy,jak dobrze pamiętam jest to wersja RR,silnik z Aeroxa.

Jog był grany, ale nie wiem, czy do tego wzrostu będzie dobry. Maryo nie ma za co służę pomocą.

Ja bym proponował coś ze stajni Kymco.

Kymco SUPER 9 2T

http://kymco1.webd.pl/?page_id=381

lub Kymco BET&WIN 50 2T

http://kymco1.webd.pl/?page_id=403 oraz w sportowym malowaniu: http://kymco1.webd.pl/?page_id=410

Oba chłodzone cieczą,mają rozbudowaną sieć serwisową w całej europie,a tu masz Duńską stronę: http://www.kymco.dk/

Witam. Zainteresowal mnie rowniez skuter formy KYMCO. Generalnie sceptycznie do tej marki podchodzilem gdyz nazwa sugeruje rejon produkcji ale zajrzalem na Wikipedie i troche sie zdziwilem gdyz nie dosc ze to nie Chiny to jeszcze przez wiele, wiele lat firma KYMCO bardzo zwizana byla z Honda zreszta nadal czesto widuje sie skutery Kymco w slonach hondy( przynajmniej na niektorych stronach int.) Wobec czego zachecony informacja o przeslosci Kymco przeczytalem troche opini o skuterach super9 i bet&win. Raczej skalnialbym sie w kierunku S9 w zasadzie ze wzgledu na moc. Co sadzicie o tym skuterku? Czy rzeczywiscie jest tak dobry jak opisuja go uzytkwnicy? Doczytalem rowniez iz Kymco zajela drugie miejsce w zestawieniu najlepszych skuterow w jakiejs niemieckiej gazecie. Neos odpada za maly i za slaby. W zasadzie zostaja Runner i S9.

S9 oraz Bet&Win to ten sam silnik, więc i moc, tyle tylko, że Bet&Win cięższy trochę. Co do S9 jeździłem, co tu mówić, sportowy skuter i przyjemny wg mnie.

Witaj kolego Vezyr. W roznych zestawieniach silnik bet&win posiada 3,9 kM, a S9 4,6kM. Waga rzeczywiscie wieksza ale i troche wiekszy jest od S9. Skad bierze sie roznica w mocy.
Pozdrawiam

Oba mają ok 6-7km bez blokad, a te moce podawane to wszędzie inne niestety, poza tym dotyczą z blokadami sprzętu.

hmm. Ok. Mam nadzieje ze w weekend bede mial trooche czasu to pojezdze i poogladam na "zywca" i wowczas podejme decyzje.
Pozdrawiam

Witam. Dzisiaj bylem ogladac Kymco i niestety okazalo sie ze w Dani nie ma S9 z LC tylko z AC :(. Sprzedawca ma sie kontaktowac z importerem czy sciagnie dla mnie wersje S9 sport z LC. Co do Runnera to problem jest ze znalezieniem jej w sklepie. Nie sadzilem ze chca kupic skuter to mam sie zadowolic zdjeciami w necie. Ale nic. Bede nadal szukal. Czy AC jest gorsze duzo od LC? Pozdrawiam

Szczerze to nie znam się zbytnio na tym,ale wydaje mi się że na nasze warunki klimatyczne AC w zupełności wystarczy.Z kolei jakaś awaria w LC to na pewno większy wydatek niż w AC.