Porady

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #21196 Reply
    maryo1977
    Użytkownik
    • 6

Witam. Planuje kupic nowy i tylko nowy skuter 2T. Czy ktos moze mi pomoc w odnalezieniu na tym forum informacji o porownaniach skuterow? Jest owszem duzo porad jak i co uzytkowac prownan ale bardzo ogolnych np. czy 2T czy 4T. Interesuje mnie np porownanie skuterow aprilii wzgledem siebie, albo skuterow peugeot. Chcialbym kupic skuter na ktorym bede mogl spokojnie i dlugo sobie pojezdzic odpowiednio go „pielegnujac”.
    Pozdrawiam

#21198 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Sęk w tym, że w gamie producenta kilka skuterów ma ten sam silnik i nie ma nieraz co porównać tak naprawdę 😀 Często różnią się tylko chłodzeniem, np. Yamaha stosuje Minarelli LC i AC w 2T 🙂 Może napisz konkretniej jakie byś brał pod uwagę.

#21241 Reply
    maryo1977
    Użytkownik
    • 6

Witam. Swoje pytanie zaczalem od tego iz chcialem uniknac dublowania pytan i ciaglych odpowiedzi co za ile itp co na niektorych forach ( niekoniecznie skuterowych ) irytuje co niektorych. Dlatego dziekuje za otwarcie mi furtki do zadania pytania a moze pytan. Po pierwsze chce kupic skuter w Dani poniewaz tutaj pracuje. Ogladajac ceny w Dani i w Polsce dochodze do wniosku ze w Dani skutery sa tansze srednio o okolo 500zl. Ale nie w tym sprawa. Chcialbym kupic napewno skuter 2T, chlodzony ciecza, nie chinski, taki na ktorym jak poisalem wczesniej przy odpowiednim taktowaniu i servisie bede mogl dlugo smigac. Interesuje mnie rowniez sprawa servisu gdyz nie wiem jak dlugo bede w Dani a napewno chcalbym zabrac go do POlski. Co do moich typow niestety nie tanich( pojecie wzgledne wiem) mam nastepujace: Aprilia Sr street 8500, Aprilia Sr 50, Aprilia Factory, Yamaha aerox 9000, Yamaha Jog R (powietrze) 6500, Yamaha neos 6500zl. Istnieje rowniez opcja z peugeot.Ewentualnie czy warto zaplacic wiecej zaskuter chlodzony ciecza? Pomozecie?
    Pozdrawiam

#21245 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Napisz wzrost, wagę, zakładany przebieg na oko, trasa czy miasto, sportowy czy nie.

#21248 Reply
    maryo1977
    Użytkownik
    • 6

Wzrost 178cm, waga 85 kg, zdecydowanie czesciej miasto ale od czasu do czasu trasa, Sportowy niekonieczie ale zdecydowanie nie z takimi duzymi kolami jak mial romet wiele lat temu. Przebieg zalezy od pogody i wolnego czasu ale o pierwsze w dani trudno a o drugie predzej.

#21250 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Ja bym sobie odpuścił Aprilię SR, SR Factory itp i Yamahę Aerox-sportowe skuterki, myślę, że nie będą Ci potrzebne aż takie, oszczędzisz trochę.Yamaha Jog to nie wiem jak ze wzrostem, nie jeździłem nią, ale też mnie jakoś aż za bardzo nie przekonuje (nie że zła, osobiste zdanie), Neos hmm typowy miejski skuterek, jeździłem, fajny jest.Z Peugeota zobacz może na model Vivacity, nowy i stary model (bo chyba i stary sprzedają w salonach), jeszcze pomyśl nad Kymco i TGB.

#21259 Reply
    maryo1977
    Użytkownik
    • 6

Wielki dzieki. Neos kosztuje 6,5 tys.zl.Vivacity ciut tanszy.Oba niestety chlodzone powietrzem , czy przy mojej wadze i dlugich wedrowkach po okolicy nie lepiej miec chlodzenie ciecza? Co do Peugeota troche mie odstarsza to ze za bardzo „zakolegowal sie” z Chinami? Pomijajac wszystko co wyprodukowane w chinach to co wg Ciebie warte byloby uwagi? Kurcze sam juz nie wiem! Generalnie sklanialbym sie do tego ze raczej nie potzrebny mi skuter o sportowych osiagach, moze jedynie wygladzie (taki to juz wiek). Jako ze scigla sie nei bede anie nie bede tuningowal to nie ma sensu wydawac okolo 2,5-3 tys. zl wiecej. Wiec reasumujac. Nie sportowy , z ciecza, 2T, sportowy wyglad, dobry servis, i przyjemnosc z jazdy.

#21262 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Do miasta powietrzak generalnie lepszy.W trasie ciecz.Teraz przejrzałem allegro, nie ma niestety już starych modeli Vivacity w salonie ;/ Nowa mi się średnio podoba, ale nie jest zła.Jeszcze zobacz:

http://otomoto.pl/gilera-stalker-50-na-raty-raty-wysylka-M1012577.html

http://otomoto.pl/piaggio-typhoon-50-na-raty-raty-raty-M310323.html

Gilera Stalker i Piaggio Typhoon.Z grubsza podobne, lekko terenowe.Ja lecę, jak coś odpiszesz to ja później odpowiem 😀

Edit: Aha jeszcze zobacz Piaggio Zip oraz Piaggio Fly (do wyboru 2T oraz 4T)

#21263 Reply
    maryo1977
    Użytkownik
    • 6

Dziekuje. Pzdrawiam

#21264 Reply
    maryo1977
    Użytkownik
    • 6

Kolego Vezyr. Poczytam jeszcze troche i postaram sie znalesc dilera Gilery w Dani zeby zobaczec gilera runner na zywo, ale jak bedzie ok to chyba wezme ja. Pozdrawiam i jak bede mial jakies ptania to pozwole sobie odezwac na forum.

#21265 Reply
    MarianMj
    Użytkownik
    • 0

A może Yamaha Jog?
    Też występuje w cieczy,jak dobrze pamiętam jest to wersja RR,silnik z Aeroxa.

#21267 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Jog był grany, ale nie wiem, czy do tego wzrostu będzie dobry. Maryo nie ma za co służę pomocą.

#21268 Reply
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93

Ja bym proponował coś ze stajni Kymco.

Kymco SUPER 9 2T

http://kymco1.webd.pl/?page_id=381

lub Kymco BET&WIN 50 2T

http://kymco1.webd.pl/?page_id=403 oraz w sportowym malowaniu: http://kymco1.webd.pl/?page_id=410

Oba chłodzone cieczą,mają rozbudowaną sieć serwisową w całej europie,a tu masz Duńską stronę: http://www.kymco.dk/

#21323 Reply
    maryo1977
    Użytkownik
    • 6

Witam. Zainteresowal mnie rowniez skuter formy KYMCO. Generalnie sceptycznie do tej marki podchodzilem gdyz nazwa sugeruje rejon produkcji ale zajrzalem na Wikipedie i troche sie zdziwilem gdyz nie dosc ze to nie Chiny to jeszcze przez wiele, wiele lat firma KYMCO bardzo zwizana byla z Honda zreszta nadal czesto widuje sie skutery Kymco w slonach hondy( przynajmniej na niektorych stronach int.) Wobec czego zachecony informacja o przeslosci Kymco przeczytalem troche opini o skuterach super9 i bet&win. Raczej skalnialbym sie w kierunku S9 w zasadzie ze wzgledu na moc. Co sadzicie o tym skuterku? Czy rzeczywiscie jest tak dobry jak opisuja go uzytkwnicy? Doczytalem rowniez iz Kymco zajela drugie miejsce w zestawieniu najlepszych skuterow w jakiejs niemieckiej gazecie. Neos odpada za maly i za slaby. W zasadzie zostaja Runner i S9.

#21324 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

S9 oraz Bet&Win to ten sam silnik, więc i moc, tyle tylko, że Bet&Win cięższy trochę. Co do S9 jeździłem, co tu mówić, sportowy skuter i przyjemny wg mnie.

#21325 Reply
    maryo1977
    Użytkownik
    • 6

Witaj kolego Vezyr. W roznych zestawieniach silnik bet&win posiada 3,9 kM, a S9 4,6kM. Waga rzeczywiscie wieksza ale i troche wiekszy jest od S9. Skad bierze sie roznica w mocy.
    Pozdrawiam

#21326 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Oba mają ok 6-7km bez blokad, a te moce podawane to wszędzie inne niestety, poza tym dotyczą z blokadami sprzętu.

#21327 Reply
    maryo1977
    Użytkownik
    • 6

hmm. Ok. Mam nadzieje ze w weekend bede mial trooche czasu to pojezdze i poogladam na „zywca” i wowczas podejme decyzje.
    Pozdrawiam

#21353 Reply
    maryo1977
    Użytkownik
    • 6

Witam. Dzisiaj bylem ogladac Kymco i niestety okazalo sie ze w Dani nie ma S9 z LC tylko z AC :(. Sprzedawca ma sie kontaktowac z importerem czy sciagnie dla mnie wersje S9 sport z LC. Co do Runnera to problem jest ze znalezieniem jej w sklepie. Nie sadzilem ze chca kupic skuter to mam sie zadowolic zdjeciami w necie. Ale nic. Bede nadal szukal. Czy AC jest gorsze duzo od LC? Pozdrawiam

#21365 Reply
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93

Szczerze to nie znam się zbytnio na tym,ale wydaje mi się że na nasze warunki klimatyczne AC w zupełności wystarczy.Z kolei jakaś awaria w LC to na pewno większy wydatek niż w AC.

#21368 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Silnik AC w S9 jest taki sam jak ma Vitality. Jak mówiłem, w mieście na ogół lepiej powietrzak, zresztą jak będziesz normalnie jeździł po kilkadziesiąt kilometrów „na raz” maksymalnie, to szansa przegrzania jest znikoma w sprawnym skuterze.

#21372 Reply
    maryo1977
    Użytkownik
    • 6

A co sadzicie o S8? Jest wiekszy od S9 i rowniez ladnie wyglada. Z tego co sie orientowalem posiada chlodzenie tylko powietrzne ale o tym juz pisalismy. Wizualnie bardziej mi lezy aczkolwiek nie widzialem na zywo S9 sport. Czy wiecie moze czy S8 i S9 maja rowniez nawiem powietrza na nogi i podgrzewane manetki? Napewno minusem jest mniejsza moc ale z drugiej strony to mniejsze rowniez spalanie chociaz to i tak niewiele w poownaniu do samochodow. Pozdrawiam

#21373 Reply
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93

Ale Kymco Super 8 masz też 2T http://kymco1.webd.pl/?page_id=430
    Wymienione przez Ciebie S8 i S9 nie mają nawiewu ani podgrzewanych manetek.

#21381 Reply
    maryo1977
    Użytkownik
    • 6

W piatek rozmawialem ze sprzedawca min Kymco i zapewnieal mnie ze ktorys model ma nawiew ale zapomnialem o jakim mowil. Napewno to byl super ? . Moze chodzilo o wersje sport. Pamietam ze rowniez czytalem o takiej wersji z namuchem ale nie moge przypomniec sobie gdzie to czytalem. Wiem ze co kraj to obyczaj i w niektorych sa dostepne np modele z LC a w niektorych nie. Moze ktos podac link do strony z wersja sport ale 2010 lub 2011 rok produkcji.

#21383 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

To był Bet&Win.

#21391 Reply
    maryo1977
    Użytkownik
    • 6

:-)Zgadza sie. Wiec w natloku pytan pominalem informacje ze to Bet&Win. Poczytam troche o nim ale Super8 chyba ladniej sie prezentuje. A jakie Wy macie informacje odnosnie tego skuterka? Co Waszym zdaniem zasluguje na uwage? Bet.. sport czy Super8 lub9?
    Pozdrawiam

#21392 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Super 8 -do wyboru ekonomiczne 4T oraz żwawsze 2T
    Super 9 – sportowy, szybki, wygodny dość, aczkolwiek w AC bym go nie kupił
    Bet&Win -turystyk, wolniejszy od S9, ale też szybki dość i najwygodniejszy raczej, najcięższy

Osobiście, jako ekonomiczny żadnego bym nie wziął 😀 A jak już do szybszej jazdy, to raczej Bet&Win-który z kolei do miasta nie będzie zbyt dobry.Do miasta z Kymco bym osobiście wziął Agility lub ZX.

#21394 Reply
    maryo1977
    Użytkownik
    • 6

Super. Dziekuje za kolejne rady. W zasadzie pokrywaja sie z moim zdaniem. Dotychczas ogladalem i czytalem o S9. Bet&Win nie bralem pod uwage ale kolejne chwile zamierzam poswiecic w pochlanianiu informacji o nim i opini. W zasadzie wylozyliscie mi Panowie wszystko co laikowi( konkretnie mnie) potrzebne do dokonania wyboru wg okreslonych przezemnie kryteriow. Na poczatku sklanialem sie do skuterow sportowych o niewilekich gabarytach ale to tylko dlatego ze nie dane bylo mi ich ogladac na zywo a i sugestie do czego i gdzie beda uzytkowal skuter bardzo pomogly mi w wyborze i odpowiednim poszukiwaniu. Obecnie ma nadzieje ze pozostanie mi rozegrac wszystko logistycznie i wykazac sie zdolnosciami do negocjacji ze sprzedajacym. Dziekuje za pomoc. Napewno polece Wasz ( Nasz) portal innym zainteresowanym. Pierwszym napewno bedzie moj Szwagier. Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje. Wybor poda na S8, S9 lub B&W sport. Jakby ktos mial jakies sugestie to kazda opinia mile widziana. Szerokiej.
    Ps. Jak sie pozdrawiaja Skuterowcy? 😉

#21395 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Dzięki za pochwalenie Nas, z góry też dzięki za „ściągnięcie” nowych użytkowników na stronkę 😀 Skuterzyści teoretycznie pozdrawiają się tak, jak motocykliści (machnięcie, podniesienie ręki), ale np. w Polsce nie jest to zbyt często spotykane.W Danii-nie wiem 🙂

#21396 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

Jak nie jest… Ja jak narazie każdego pozdrawiam i trzy osoby tylko nie odmachały…

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Porady
Twoje informacje:

Back to top button