Poradnik jak kleić plastiki

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #219256
  Anonim
  Gość
  • 4 533
  • 89 924Postów:

  Poradnik to nie moje dzieło , źródło ss.com

  Jeżeli chcesz zostać stunterem musisz liczyć się z licznymi upadkami. I nie tylko my możemy ucierpieć w zetknięciu z asfaltem, ale i nasze maszyny. „Tu połamane, tam naderwane…” – te szydercze słowa często słyszymy z ust nabijających się z nas kolegów. Jednak nie zawsze nasze skutery muszą być połamane i zniszczone. Wystarczy trochę chęci i troszkę umiejętności manualnych.

  By skleić własnoręcznie plastik potrzebujemy:
  – lutownica – będziemy nią spawać pęknięcie,
  – żywica poliestrowa (Repair Box) – w zestawie mata szklana i utwardzacz, 250 g za ok. 15 zł.,
  – szpachlówka wykańczająca – w zestawie utwardzacz (taki sam jak z żywicy), 250g za ok. 10 zł.,
  – pędzelki dwa mniejsze – jeden do nakładania żywicy, drugi zapasowy, gdy pierwszy się nam zniszczy, 2 zł. za szt.,
  – rozpuszczalnik Nitro bądź benzyna ekstrakcyjna – do czyszczenia pędzla i oczyszczania od tłuszczu, 4 zł.,
  – nożyczki,
  – coś do miećszania,
  – papier ścierny 200, wodny 400, wodny 800.
  Na wstępie chciałbym napisać, że nasza amatorska naprawa nie jest tak trwała jak spawanie maszyną specjalnie do tego przeznaczoną. Jednak i z tym bywa różnie.


  Połamany plastik przykręcamy w miejsce gdzie, powinien się znajdować na skuterze. Należy skręcić go tak by każda śrubka była na swoim miejscu. Ważne jest by nie ominąć żadnej z nich. Następnie bierzemy rozgrzaną lutownicę i pęknięcie na całej jego długości i nawet troszkę ponad, 'dziurawimy’ obie strony w sposób taki jak na zdjęciu.

  Najpierw końce pęknięcia i środek, potem resztę pęknięcia. Gdy wyschnie roztapiamy całość z góry by była mniej więcej równa (lepiej jest jeżeli są doły niżeli górki, bo te pierwsze łatwo załatamy szpachlówką). Po wyschnięciu bierzemy gruby papier ścierny (200) i szlifujemy miejsce sklejone z wierzchu oraz od dołu na około pęknięcia (żywica będzie mocniej 'trzymała się’ plastiku). Etap klejenia mamy za sobą, teraz czas na wzmacnianie 🙂


  Docinamy sobię kawałki maty szklanej odpowiednio dopasowane do kształtu pęknięcia. Pamiętajmy by zrobić dwu centymetrowy zapas z każdej strony oraz by dociąć dwie lub trzy warstwy maty.


  Bierzemy suchą szmatkę, czubek nasączamy rozpuszczalnikiem i przeczyszczamy miejsce klejenia. Następnie wlewamy odpowiednią ilość żywicy do jakiegoś pojemniczka i dodajemy utwardzacza. Im więcej go dodamy, tym żywica szybciej wyschnie (ale bez przesady :P). Logiczne, że im mniej utwardzacza dodamy tym żywica będzie wolniej schnęła, bądź nie wyschnie wcale, co jest nie lada problemem.


  Gdy już uporamy się z wymieszaniem składników czas przystąpić do zamoczenia naszego pędzelka w roztworze i nałożeniu na pęknięcie od strony WEWNÊTRZNEJ (z zewnątrz nie kleimy żywicą z powodu naszego nie doświadczenia w szpachlowaniu i szlifowaniu krzywizn). Potem nasze docięte kawałki maty nakładamy na mokre miejsce i dalej 'malujemy’ żywicą, aż cała mata zostanie dokładnie zamoczona. Tak robimy z trzema warstwami maty szklanej. Teraz plastik należy odłożyć w jakieś suche i ciepłe miejsce by żywica szybciej nam wyschła. Zakończyliśmy pomyślnie etap drugi 🙂  Teraz rozrabiamy szpachlówkę z utawardzaczem. Tak jak w przypadku żywicy, lepiej dać więcej utwardzacza, by potem nie czekać długo na wyschnięcie. Po rozrobieniu, nakładamy starannie masę na sklejone pęknięcie. Należy zrobić to starannie i nie przesadzać z ilością, bo potem dużo czasu zajmie nam szlifowanie.
  Po wyschnięciu bierzemy papier ścierny '200′ i z góry delikatnie szlifujemy (nie do równej powierzchni!). Następnie wodny papier '400′ maczamy w wodzie i szlifujemy do równej powierzchni. Tak samo z papierem wodnym '800′. Jeżeli czujemy, że mamy jeszcze jakieś nierówności powtarzamy całość od nowa (rozrobienie i nałożenie szpachlówki i zeszlifowanie).

  Tak przygotowany plastik, matowimy na całej jego powierzchni papierem '800′ i oddajemy do lakiernika, bądź malujemy spray`em. Mam nadzieję, że mój poradnik pomoże Waszym skuterom wyglądać estetyczniej 😉

  #219257
  Anonim
  Gość
  • 4 533
  • 89 924Postów:

  ładna praca 😛
  Sam pisałeś i Twoje fotki czy z netaż :DD

  ja w żywicy miałem inny utwardzacz niż w szpachli, taki płyn przeźroczysty ale to od firmy widać zależy

  #219258
  Anonim
  Gość
  • 4 533
  • 89 924Postów:

  Mafioz napisał:

  Sam pisałeś i Twoje fotki czy z netaż :DD

  wrona napisał:

  Poradnik to nie moje dzieło , źródło ss.com

  No to się wyjaśniło 😀

  aaa bo dał to tak w rogu że nie widać tego w ogóle xd /Mafioz

  #219259
  Anonim
  Gość
  • 4 533
  • 89 924Postów:

  Czytałem go na tamtej stronie i sam miałem go zamiar wstawić ale mi się nie chciało tzn. nie miałem czasu…
  Ale na serio jest bardzo dobry i szczegółowy POLECAM ❗

  #219260
  Anonim
  Gość
  • 4 533
  • 89 924Postów:

  EE ja jakieś 3 miechy temu dałem to samo identycznie fotki i wszystko i nikt podkleić nie chciał <lol> 😀

  #219261
  Anonim
  Gość
  • 4 533
  • 89 924Postów:

  no właśnie to już było, ale teraz to Wrona dał to podklejone :mrgreen:
  poradnik dobry według mnie.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button