Porada na dzisiaj? Lepiej nie zakładać stożków do naszych pojazdów.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Mawers
    Użytkownik

Porada na dzisiaj? Generalnie zajmujemy się sportowymi motocyklami ale do skuterów też chętnie zajrzymy. Klient narzekał, że mu skuter przestał odpalać, więc powiedziałem mu, żeby podstawił i zerkniemy. PANOWIE- NIE ZAKŁADAJCIE STOŻKÓW do swoich skuterów- przyrost mocy znikomy, pojazd robi się dużo głośniejszy i ryzykujemy poważną awarią! Tutaj do silnika dostał się malutki kamyczek i narobił spustoszenia.

Link do zdjęcia zdewastowanego tłoka. https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xla1/t31.0-8/12027317_948214475250544_3029630127430838712_o.jpg

Just_as_planned
    Uczestnik

Kamyczek, powiadasz, a może to jednak pierścionki na tłoku powiedziały… a teraz sam to sobie napraw? Bo teraz już musisz. ;P

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Mawers
    Użytkownik

To klienta pojazd. My zajmujemy się serwisem sportów Yamahy r1/r6, ale i do skuterka lubimy zajrzeć jak jest jakiś ciekawy temat. Uprzedzam od razu, że przyczyną tego uszkodzenia nie jest ani ułamany kawałek świecy, ani łożysko igiełkowe ani pierścienie. Jutro jak będę w warsztacie to pokaże wam fotkę co było od góry w zaworku membranowym. Nie wiem po czym gość jeździł 😀

Wombat
    Moderator

ale porada chyba brzmi nie tyle „nie zakładajcie stożków” co „nie zakładajcie dziadowskich stożków i to byle jak” – bo jakoś nie widze żeby nawet najtańsza gąbka przepuściła jakikolwiek kamyk.
    Chyba że to był filtr z druciaka do mycia naczyń – a wiadomo że druciaki pcha się do wydechu jako materiał tłumiący a nie do dolotu.

Just_as_planned
    Uczestnik

Ja rozumiem, że każda Yama ma u was dobrze, ale pokaż tę fotkę z cyklu serwisowego sprzętu od danego (nietypowego) klienta. 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button