poprawa osiągów bez montowania większego cylindra

Witam doradzcie mi co mam wymienić w swoim 4t aby był szybszy ale bez montowania większego cylindra. Głównie chodzi mi tu o przyśpieszenie. Dodam że blokady mam ściągniete a przebieg to 4000km.

Wariator i sprzęgło

kuba90876 napisał:

Wariator i sprzęgło

Tak, ale możesz nie zauważyć tej poprawy osiągów. Lepsze efekty przyniesie montaż aerodynamicznej szyby przedniej...

Ja chciałbym zadać podobne pytanie co autor ale czy przy seryjnych czesciach sam wariator i sprzeglo ma sens ???

Myślałem o wstawieniu sprężynek +1500 rpm ale jesli reszta jest seryjna to coś da ?

wariator można trochę przerobić , albo skrócić tuleję wariatora najlepiej o 2mm i wtedy skuter jest znacznie szybszy , sprężynki sprzęgła po tym zabiegu najlepiej

tzn. same sprezynki nic nie dadzą i chcąc lekko go podkrecic skrocic tuleje i wtedy dopiero sprezynki miekkie dać ? pytam bo skrocenie tuleji jest dla mnie klopotliwe i chcialbym tego uniknąć ale jesli bez tego sprezynki nic nie dadzą to bede musial to zrobic.

Ja w swoim.skuterze wymieniłem tylko rolki na lżejsze i już była różnica w przyspieszeniu (a przecież o to chodzi autorowi) czyli według mnie wystarczy zmienić rolki na lżejsze i ewentualnie wymienić spezezynki na sprzęgle .

możesz wymienić rolki na tzw. sportowe może moduł no i można wymienić tłumik

w 4t tłumik praktycznie nic nie daje