Pompowanie powietrza do opon.

Mam pytanko, ponieważ ostatnio mierzyłem powietrze i okazało się, że z tyłu mam 1,6, a z przodu 0,9 8O Skala na dole napisana na mierniku to: lb./sq.in kg/cm2(cm kwadratowe)!!! Sprawdziłem ile mi pisze w książce obsługi(po angielsku, ale się doczytałem :D) Z tyłu powinno być 220hPa(z fizyki hekto Paskali) a z przodu 200hPa. Jaki jest przelicznik z tych hPa na lb./sq.in kg/cm2 i ile dopompować?

Aha, sorry już nalazłem 220kPa=2.2499kg/cm2, a 200hPa=2.0453kg/cm2. Jakby ktoś potrzebował przeliczyć to proszę: http://www.microsolvtech.com/calculators_pres.asp#pres :P :mrgreen: Napompuje tyle. Chyba, że trochę zapasu zrobić i trochę więcej napompować?

Więcej należy pompować przy większym obciążeniu skutera np jeździe w 2 osoby. Przy mniejszym ciśnieniu na plus - szybsze nagrzanie się opon, lepsza trakcja dzięki większej powierzchni stycznej z asfaltem. Minus - szybsze zużywanie się gum.

Tyle teoria a w praktyce to sam sprawdź jakie ciśnienie pasuje do Twojego stylu jazdy. Napompuj zalecaną przez producenta dawkę a następnie spróbuj przejechać się z trochę niższym lub wyższym ciśnieniem. Przede wszystkim sprawdź jak skuter zachowuje się przy hamowaniu oraz w zakrętach.