pomoze mi ktos z wyborem cylka

witam chcial bym sie dowiedziec jaki cylinder lepiej załozyc 60ccm czy 80ccm i czy cos sie one od siebie roznią chodzi o spalanie i jazde

70cm załóż Airsala:P

ale to 4t

mi naraku 72cc ze świecą irydową pali 2,6l/100km - gażnik i dysza główna seryjne są - narazie docieram i dla bezpieczeństwa dokładnego dotarcia nie przekraczam 45km/h (kabelek od CDI nawet złączyłem) wiec przez to małe spalanie, po dotarciu na pewno się zwiększy, kiedy dyszę główną zmienię ;)

jeśli chodzi 63cc to spalanie powinno być nieco mniejsze a w 80cc nieco większe, jednak pamiętaj, że taki cylinder da Ci dynamikę tylko, jeśli będziesz chciał szybciej jeździc to będziesz musiał rolki zmienić na cięższe lub przekładnię.

pzdr

czyli lepiej wybrac 60ccm bo slyszalem ze trzeba nawet do 80ccm glowice wymienic a inni znow ze nie i kogo tu sluchac

ech.... "tuningowcy"...

Kolego zacznijmy od początku.

Ile przeznaczasz pieniędzy na ten tuning?
Jaki to jest skuter?

ventus grando z 2011 jak narazie to ma sciagnieta jedna blokade czyli kabelek od obrotow mechanik go sprawdzil calego i reszty nie znalazl nie wiem jak rura wydechowa jego vmax na 50 to 55km i to wszystko wiec sie decyduje na zmiane cylka oczywiscie tanszym kosztem

Zacznij od ściągnięcia wszystkich blokad, lol

he tylko mechanik sprawdzal go i sam zwariowal ze nie umial ich znalesc naprawde nie mial przy wariatorze, w gazniku ,nawet zawirowacza spalin nie ma w filtrze powietrza tak samo ja naprawde nie wiem co to za machina ale on mi powiedzial zebym kupil sobie od razu wiekszy cylek nie wiem jak tam z przekladnia i tym tlumikiem czy on czegos nie ma w srodku wiesz bo to jest dziwne

to jest ten skuterek co jest na awatarze

a nie ma śrubki pod dekielkiem w gaźniku?a tak poza tym to w filtrze powietrza nie jest zawirowywacz spalin ;) w nim może być taka rurka jedynie

ja wiem ten zawirowacz jest gdzie indziej przy rurze prawda a pod dekielkiem jest tylko plastikowa zolta podkladka przymociwana do membrany i sprezynka i to wszysko moze mi ty w czyms pomozesz to tego cylka bym nie wymienial

mi jechał ok. 2km/h (~60km/h) szybciej jak zdjąłem pierścień z tuleji wariatora i zmieniłem pasek z 738x18 na 729x17,7 (mam koła 12), a po wymianie wariatora na Malossi Multivar (rolki 7gr) i białej sprężyny centralnej z tego zestawu jechałem ~68km/h po prostej (jechał za mną kumpel autem - licznik w piździku pokazywał ~71km/h)

ja tez mam kola 12 paska nie probowalem zmieniac wariatora tez nie wiec moze to jest przyczyna nie mam pojecia fajny skuterek ale gdzies jest przyduszony ok narazie dzieki jak co to sprobuje jeszcze tak jak ty piszesz moze da efekt ale kazdy gada ze z tej 50c nic wiecej nie wycisne ja wiem ze 50c pojedzie te niby 70 ale wiadomo wolniej sie zbiera od 60c bo brat ma baoutiana 2009 wlozona ma 60 a ja mam mlodszego ma 1 rok a bierze mnie ze spaliny wdycham wiec przez to pytam czy 80ccm jest lepszy bo on ma tylko cylek wlozony wariator seryjny sprzeglo tez i nie jeden z nim nie ma szans np tez i ja hehe