pomocy skuter słabo zrusza

kupiłem sobie niedawno yamahe zest po kilku latach przerwy w jedzeniu motorami, słabo się znam na skuterach ale, problem polega na tym ze niema siły skuter jak zrusza wyglada to tak jakbym zruszał samochodem z wysokiego biegu (ale jak dodaje troszkę gazu to skuter od razu zrusza tylko ma coś mało siły na starcie). Zauważyłem czasami ze jak skręcam i zruszam to jest ok skuter ładnie powoli zrusza i ma dużą moc. Wydaje mi się że silnik jet ok pierścienie nie dzwonią, kompresja jest , skuter rozpędza się do 65km z górki nawet 70 km. Silnik ma chyba ok pasek jak oglądałem ostatnio , rolki ma niebieski to znaczy że są jakieś inne założone nie orginalne bo skuter chyba normalnie nie jedzie 65km ?.Niebieskie rolki to są jakieś szybsze?, gdzie skuter ma blokady i jak się je zdejmuje? Sory że tyle pisze ale proszę podpowiedzcie mi co jest nie tak z moim skuterem

Moze na starcie troche paliwka za duzo doataje i go przymuli a jak sie rozgrzeje to juz tak tego nie odczowasz, wyreguluj delikatnie gaznik. Mozesz muec tez za ciezkie rolki wsadzone...

wyregulowany już już cały gaznik i to nie jest wina gaznika, próbowałem też zwiększać i zmiejszać dawkę paliwa i to nic nie dało. Jakie powinien mieć rolki bo ma teraz niebieskie?

cięższe rolki co powodują w skuterze?, mają jakiś wpływ na prędkość i zruszanie? do czego służą sprężynki w sprzęgle?

Ciezsze rolki powoduja mniejsze przyspieszanie ale za to wiekszy v-max... Trzeba dobrac odpowiednio nas zadowalajace