Pomocy! Do 3tys jakis dobry motorower

witam prosze o wasze propozycie chodzi mi o motorower z manualna skrzynia biegow i zeby malo palil:) podajcie jakies nazwy i prosze jak byscie mogli opisac wady i zalety danego motoroweru za wszystko dziekuje

Kolego, najlepiej byłoby gdybyś miał możliwość przymierzenia się do każdej z maszyn. Niby wszystkie są "jednakowe" bo wszystkie są 50-tki ale jeden jest wyższy inny niższy, na jednym będziesz czuł się lepiej, inny w ogóle Ci nie przypasuje.

Zacząłbym bym od sprawdzenia, na którym czujesz się najlepiej.

A jaki masz wzrost ? Do 3 tyś to zobacz barton'a fighter'a ; )

183cm

Zipp Salmo - sprzęt nie do zdarcia, czasem można jeszcze wyrwać nówkę na Allegro lub mało używany. Mój pokonał już 14335km i poza elementami ulegającymi naturalnemu zużyciu nie ma z nim problemów. Lekko u mnie nie ma bo jeździ w każdych warunkach lecz mimo to jest niezawodny. Dopiero przy takim przebiegu w sobotę wymieniłem łańcuszek rozrządu z napinaczem i dalej będzie śmigał. Będzie dobry dla Ciebie z takim wzrostem bo jest wysoki i duży, 2 osoby jeszcze mają luźno na kanapie. Dodatkowo ma gniazdko zapalniczki i spory schowek pod kanapą. Spalanie powala, w mieście 1,5 litra na stówkę to u niego norma, a w trasie schodzi mi do 1,2 litra - co do tras to jest stworzony do nich dzięki dużym kołom, gabarytom i cichemu silnikowi.

Nie wiem czemu wszyscy tutaj polecają chińskie wyroby, być może dlatego, że właśnie takimi pojazdami jeżdżą. Ja osobiście poleciłbym Ci jakieś enduro albo supermoto z silnikiem AM6. Za tą cenę dostaniesz jakieś Rieju, może też Derbi, ale w nich nie montowali silników AM6.
http://moto.allegro.pl/rieju-rr-2005-jak-yamaha-derbi-z-silnikiem-am6-i2503137186.html
http://otomoto.pl/rieju-smx-50-tanio-na-raty-M3275371.html
Masz tu dwa bardzo fajne Rieju, jakbym miał pieniądze to bez zastanowienia brałbym tego SMX'a.
Ogólnie są to bardzo dobre motorowery, posiadają niezawodne i mocne silniki AM6. Prędkości rzędu 90km/h przy bardzo dobrym przyspieszeniu to żaden problem. Części jest do nich pełno, silnikowe są dostępne na wielu stronach, a części typu: błotnik, lampa czy licznik można dostać w motorlandzie. Te motorki lubią wypić, ale coś za coś. Przy spokojnej jeździe spali koło 3,5 litra na setkę. Mój RS1 z 75ccm przy wiecznie maksymalnie otwartej przepustnicy, przy prędkości ok 80 km/h w mieście i 110 km/h w trasie spala 5 litrów. To sporo, ale za tą jaką mam świetną zabawę ;) Zdecydowanie polecam, nie kupuj chińczyka, w życiu przy mojej jeździe nie przetrwałby roku, a mój Rieju wytrzymał i ma się całkiem dobrze.

Kolega prosi o motorower który mało pali. Ty polecasz mu smoka palącego tyle co mały samochód w trasie :-D . Spalanie 5 litrów w motorowerze jest dla mnie kompletną porażką i nie chciałbym motoroweru w którym po każdym odkręceniu manetki pojawia się wir w baku. Może i masz zabawę ale od takiego czegoś są motocykle - motorowery są do poruszania się z punktu A do B, a koszty użytkowania mają być znikome - i tutaj "chińczyk" z silnikiem 139FMB spełnia te wymagania celująco. Poza tym zobaczysz przy pierwszej poważniejszej awarii ile kosztują części do takiego moto - do chińskiego wszystko kosztuje grosze.

Podkreślę tylko, że mój motorower ma przejechane 30 tyś km, jest po tuningu, ma 75 ccm, a ja nie jeżdżę spokojnie. Dlatego spala 5 litrów, a nie 3 litry jak seryjna i spokojnie jeżdżona AM6'tka. Przy mojej jeździe ten w/w mały samochód spaliłby 15 litrów a nie 5, moc silnika to nie wszystko przy spalaniu, liczy się też styl jazdy. "Może i masz zabawę ale od takiego czegoś są motocykle" - nie chciałbyś spotkać 16-latka jeżdżącego 600'tką. Uwierz mi, że to śmierć na kołach, dlatego w tym wieku jeździ się motorowerem. ;)

Ale jak to się mówi: Kto co lubi, nie będę nikogo namawiał, lubię mój motorower, stać mnie na paliwo i na części, i jestem bardzo szczęśliwy. :) Pozdro i LwG. Wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną ;)

Domar96 napisał:

nie chciałbyś spotkać 16-latka jeżdżącego 600'tką. Uwierz mi, że to śmierć na kołach, dlatego w tym wieku jeździ się motorowerem. ;)
;)

Co to za różnica czy 16 latek na 600ccm czy na sprzęcie który wyciąga 110km/h ? Połowa ludzi w tym wieku nawet nie zna przepisów ruchu drogowego i nie powinni jeździć nawet 50ccm a już nie raz takich widziałem co wymuszali pierwszeństwo nie zwracając uwagi na nic tylko by przed siebie a resztę ludzi mieli w poważaniu.