Pomoc z doborem motoroweru

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Pomoc z doborem motoroweru

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe TheMiqlaq TheMiqlaq 6 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Dorken
    Dorken
    Użytkownik

Witam. Otóż mam 13 lat, niedawno zdałem na kartę motorowerową i planuję zakup motoroweru. Mam 166cm wzrostu, lecz motorower zamierzam kupić dopiero na maj/czerwiec, więc do tego czasu będę miał pewnie coś koło 171cm. I tutaj moje pytanie – jaki motorower wybrać, najlepiej coś a’la ścigacz. Mój budżet wynosi max. 5tys zł, więc całkiem sporo. Zastanawiałem się nad Rometem RR50. Jaki Wy polecacie? Z góry dzięki za pomoc ; )
    Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe zahrad77
    zahrad77
    Użytkownik

Yamaha tzr 50 a z nowych zipp pro 50

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe resiak70
    resiak70
    Użytkownik

Z używanych markowych:
    Yamaha TZR
    Aprilia RS
    A nowe chińczyki to :
    Romet RR
    Zipp pro 50 (ponoć słabe plastki)
    Polecam ci jakąś dobrą używkę wydaje się że nowy lepsze ale jednak chińskie. Weź yamahe a będziesz jeździł i jeździł i wyprzedał każdego kolege na chińczyku dociskając połowe manetki 😉

Zdjęcie profilowe Dorken
    Dorken
    Użytkownik

Dzięki za odpowiedź! Chyba w takim razie ‚zdecyduję’ się na TZR’kę, bo Aprilla jest strasznie płaska i niewygodnie na takiej ( jak dla mnie ). Lecz mam jeszcze jedno pytanie – jaki przebieg? Czy przebieg 15tys. km to dobry, czy słaby przebieg dla MOTOROWERU?

Zdjęcie profilowe Dorken
    Dorken
    Użytkownik

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Peugeot zacny motorek, ale strasznie trudno o części do niego takie jak plastiki itd. Silniczek siedzi w nim Minarelli AM6 czyli ten sam co w TZR. Na jednym tłoku można myślę spokojnie 20 tyś przejechać.

Sam ma Yamahę TZR. Mam 184 cm wzrostu i jest całkiem wygodna, a nie wyglądam na niej jakbym dosiadał psa. Jakość wykonania plastików nie jest najlepsza, ale i tak jest tu lepiej niż w chinolach takich jak Zipp. Motorek dostaje kociokwiku od czerwonego pola. Przy jakichś 9 tyś zaczyna się przypływ mocy. Ma strasznie słaby dół, ale co chcieć od małego 2 suwowego silniczka? :). Pali zależnie od jazdy 3,5 – 5 l/ 100km, więc trudno powiedzieć o nim, że jest ekonomiczny. V-max na orginalnych ale strasznie zrytych zębatkach to 87 km/h, ale tłok i cylinder nie są już nowe. Na przedniej zębatce większej o 1 ząbek leci 93. Przyśpieszenie jak na tą pojemność jest mega, ale dopiero od wysokich obrotów. Do 7 tyś ten motorek nie żyje.

Peugeot w porównaniu do Yamahy, ma plastiki trochę lepiej spasowane + obudowane zegary. Kiedyś się nad nim zastanawiałem, ale wybór padł ostatecznie na TZR. W końcu Japonia to Japonia :).

Tezia :*

Zdjęcie profilowe Dorken
    Dorken
    Użytkownik

Okej. Według mnie ekonomiczniej jest kupić tego peugeota, widzę, że to praktycznie to samo a o wieeeeeeele tańszy. Jeżeli nie kupię teraz, to kupię kiedy indziej – gdzieś takiego znajdę. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia ; )

Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Tak ode mnie – uważaj jeśli będziesz jeździł kiedyś po śniegu :). Nie hamuj za żadne pieniądze przednim hamulcem bo o glebę bardzo łatwo. Ja tak sobie w TZR połamałem plastik jeden ;).

Do zobaczenia na drodze.

Teraz patrzę tak na tego Peugeota z ogłoszenia i wydaje mi się że musisz do niego załatwić sobie sporo papierków. Tłumaczenie dokumentów, rejestracja itd. może cię wynieść nawet 500 jak gdzieś czytałem.

Tezia :*

Zdjęcie profilowe Dorken
    Dorken
    Użytkownik

Raczej nie zamierzam jeździć po śniegu, chociaż – kto wie, może kiedyś będę ; ) Dzięki za radę, a co do peugeota, to pytałem się czy ogólnie jest sens kupować coś takiego. Może nie długo pojadę gdzieś do salonu i popytam, no zobaczę jak to się potoczy, ważne, że mam na oku dobry i nie drogi motorower – czyli tak jak chciałem : )

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Rozumiem, że jak kupisz motorower to i tak ściągniesz w nim blokady, zmienisz cylinder itd… Bo skoro zdecydowałeś się na coś ala ścigacz, to pewnie nie będziesz na nim jeździł 45km/h prawda? Może od razu kup jakąś 125-tkę zarejestrowaną na 50cm3. W obu przypadkach będziesz jeździł niezgodnie z prawem, więc co różnica? Proponuję np. Hondę CBR 125/50, YAMAHA YZF R125/50 – takich 125-tek zarejestrowanych na 50cm3 nie brakuje…
    http://allegro.pl/j-nowa-yamaha-yzf-r125-50-motorower-nsr-rs-tzr-cbr-i2833963552.html
    http://allegro.pl/honda-cbr-125-50-okazja-zobacz-bo-naprawde-warto-i2834013125.html
    http://otomoto.pl/honda-cbr-125-50-raty-transport-M3410570.html

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie