Pomoc w wyborze

Witam, piszę tu temat, aczkolwiek mam strasznie, ale to strasznie duży dylemat. Mój dylemat polega na tym, iż aktualnie posiadam Kingway Koyot-50, i zamierzam kupić nowy skuter/motorower. Z pewnością chcę zmienić mojego automata na biegówkę. I tu się pojawia mój dylemat, otóż nie wiem co mam wybrać. Mój wybór padł na Zipp Pro-50(2012), bądź Aprille RS-50 lub Yamahe Tzr-50. Czytałem wszelkie opinie o Pro 50, ale wszystko są to stare opinie, tzn dotyczy to modelu 2011. Piszę tu temat z myślą, że pomożecie mi w wyborze, czas mam myślę do Sierpnia, ale lepiej już zacząć decydować co się chce o wiele wcześniej. Wzrostu mam 175, moja waga to 67kg, jeśli te dane są potrzebne.

Pozdrawiam, i dziękuje za wszelkie opinie.
Temat założyłem tu, albowiem nie wiedziałem gdzie indziej go założyć.

Kolego nie ma porównania pomiędzy zippem a yamashką czy aprilką ! Ale z drugiej strony czy znajdziesz markowy model godny uwagi a nie katowany i czy stać cię na części do niego. Ja bym wybrał markowy, ale to się wiąże z dużymi kosztami, a jak nie zależy ci na aż takiej prędkości i przyspieszeniu to weż zippa

To może inaczej, jaki skuter byście polecili za cenę zippa ? tzn do 5000 tyś. Oczywiście wymóg jest jeden - skrzynia manual.

I jak już to jeżeli jest w takiej cenie coś nowego ? tzn z serwisu a nie używka, polećcie coś.