Pomoc w wyborze motoroweru

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Pomoc w wyborze motoroweru

Ten temat zawiera 25 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Adi23 6 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 26 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe czareqr1
    czareqr1
    Użytkownik

Część. Jestem tu nowy i potrzebuje ważnej dla mnie porady. Na początek może się przedstawię. Więc jestem Czarek, mieszkam na wsi pod Krakowem, mam 14 lat i psuję stereotyp typowego „gimbusa”.
    Niedawno wymieniłem kartę motorowerową na prawo jazdy AM. Proszę wszystkich o poradę w kwestii wyboru motoroweru, koniecznie biegowego do 3000 złotych. W grę wchodzą maszyny zarówno nowe jak i używane. Kompletnie się na tym nie znam i proszę tylko o podanie modeli, nie chce konkretnych linków. Chciałbym też abyście dokładnie opisali swoje posiadane motorowery pod względami takimi jak stopień niezawodności, spalanie, wygoda i komfort jazdy, dostęp do części i serwisu a także o osiągach. Proszę też żebyście szczegółowo opisali wszelkie plusy i minusy a także wszelkie swoje „przygody z serwisem”. Motorower na służyć do dojazdów ok. 25km. w jedną stronę do szkoły, czasem do sklepu i ogólnie do przejażdżek. Wcześniej jeździłem trochę na skuterze kolegi i utwierdziło mnie to wprzekonaniu, że chcę tylko coś z biegami. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!
    P.S. Proszę nie pisać abym dołożył trochę pieniędzy, gdyż owszem, moi rodzice są dosyć bogaci i mogliby mi dołożyć, ale wychowują mnie tak, abym to ja sobie na „zachcianki” zrobił. Oszczędzałem na niego prawie rok a także „pracowałem doraźnie” gdzie tylko mogłem i na prawdę mojego budżetu nie mogę nawet lekko naciągnąć. I tym długim postem żegnam się z wami i proszę o szybką pomoc:)

Zdjęcie profilowe norbi1551
    norbi1551
    Użytkownik

Ja ci polecę Benzera Yankee, cena 2800 z wymianą cylindra na większy także powinieneś się zmieścić.
    Mój jest bardo ładny czerwony z delikatnymi srebrnymi wstawkami. 😉
    A tak na serio kanapa bardzo duża, wygodna jazda nawet na polnych drogach. Dużo części na allegro i wszędzie, i ogólnie części pasują od większości motorowerów.

Obecnie na Benzer Yankee 50
    Marzenie: Honda Shadow Black Spirit
    Honda Gold Wing F6C

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe michalek510
    michalek510
    Użytkownik

Mógłbyś napisać jak ci się sprawuje ten Benzer? Jaki masz przebieg itd. Bo też zamierzam go kupić.

norbi1551
    Użytkownik

Sprawuje się bardzo dobrze. Na razie przebieg mam nie za wielki bo co dopiero kupiłem ale kolega ma bardzo zbliżoną konstrukcję i już nakręcił sporo kilometrów. A inni mając motorowery na tym samym silniku ale na gorszych podzespołach wykręcają i po 10 tysięcy kilometrów w ogóle o niego nie dbając a nawet nadmiernie katując. Ogólnie te chińskie motorowery mają raczej dobre silniki.

Honda Gold Wing F6C
    michalek510
    Użytkownik

Właśnie koledzy mają Junaki jeden 902, drugi 901. Ten z 901 nakręcił prawie 10k szanując go, a ten drugi 902 zrobił 5k katując go po lesie itd i nic mu nie jest. Dlatego się nad tym zastanawiam. Dzięki za pomoc 🙂 Mógłbyś jeszcze powiedzieć ile dałeś za niego?

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    norbi1551
    Użytkownik

Za swojego dałem 2700 ale to była trochę taka zimowa promocja.
    Miałem podobną sytuację jak ty, sam uzbierałem sobie kasę. Początkowo zamierzałem kupić Junaka 902 ale ze względów finansowych oraz przemyślałem, że za 2 lata będę miał prawko na B albo i A2 to wybrałem takie najlepsze rozwiązanie, niewielka cena a zaskakująco dobra jakość jak na ten segment.;-)
    Jeszcze może zobacz inne Benzery, na ich stronie, ja osobiście rozmyślałem nad Shaftem lub Astonem ale w salonie w mojej okolicy miał tylko Yankee i WS 50.
    http://www.benzer.pl/oferta/motorowery.html
    Czasem żałuję, że nie kupiłem Junaka ale gdy wsiądę i pojeżdżę chwilę, stwierdzam że to był dobry wybór. 🙂
    Jeśli będziesz chciał wymienić na większą pojemność to spokojnie prawie wszystkie zestawy pasują. W tym w sklepie była jeszcze możliwość wymiany cylindra na 72 na gwarancji przy zakupie z wybitymi parametrami, że to jest 50.
    Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z 50, nie jest to może demon ale mi tyle wystarcza i mam świadomość, że to nie jest jakaś 600 tylko zwykły motorower.;-)
    Pod górkę też się ładnie zbiera i ogólnie jestem na tak.

Honda Gold Wing F6C
    michalek510
    Użytkownik

Bo właśnie teraz jest promocja z 2012 rocznika jest za 2400 z przesyłką 🙂 Prawdopodobnie go wezmę, dotrze dobrze i wstawię 110 do niego ( wał, cylinder i głowica). Mam jeszcze pytanie masz jedynke na dół a reszte do góry?

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

czareqr1 – moja dobra rada – poczytaj archiwalne posty na temat zakupu motorowera. Po lekturze kilkunastu zaledwie podobnych tematów, będziesz miał jako takie wyobrażenie o tym, co dla Ciebie będzie optymalnym wyborem.
    Niestety, na tym forum każdy zachwala to co posiada – nawet, jak na potęgę się to psuje i większość czasu kolesie dłubią przy sprzętach, zamiast na nich jeździć.
    Nie dokonuj wyboru na podstawie subiektywnych opinii całkiem obcych Ci ludzi.

Ja jakiś czas temu miałem podobny dylemat jak Ty. Potrafiłem jednak w natłoku przeróżnych rad, wybrać te które coś konstruktywnego w temacie wyboru wnosiły. Dzięki koledze Michałowi dokonałem wówczas świetnego wyboru – kupiłem motorower Kymco Nexxona – sprzet wręcz kultowy – jedyny na rynku następca (a nie jakaś imitacja…) kultowej Hondy Cub. Do tej pory ten motorower przejechał kilkanaście tysięcy kilometrów – i Nigdy mnie a potem nowego właściciela nie zawiódł – nawet żarówka mu się nie przepaliła. Nawet w duże mrozy, pali na dotyk na rozruszniku – gaźnik nigdy nie był regulowany. Tylko co sezonowa zmiana olejów i lanie benzyny – nawet w przypadkowych podejrzanych stacjach – chodzi jak szwajcarski zegarek.
    moja rada – z dystansem podejdź do rad życzliwych kolegów. Dużo czytaj, drąż temat – a doznasz olśnienia.
    Pozdrawiam.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

norbi1551
    Użytkownik

Tak jak w każdym motorowerze i motocyklu. Tylko Junaki mają N-1-2-3-4-N

Honda Gold Wing F6C
    michalek510
    Użytkownik

Właśnie między innymi dlatego nie chce Junaka. Ta skrzynia mi się nie podoba.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 26 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie