Pomoc w wyborze motoroweru

Część. Jestem tu nowy i potrzebuje ważnej dla mnie porady. Na początek może się przedstawię. Więc jestem Czarek, mieszkam na wsi pod Krakowem, mam 14 lat i psuję stereotyp typowego "gimbusa".
Niedawno wymieniłem kartę motorowerową na prawo jazdy AM. Proszę wszystkich o poradę w kwestii wyboru motoroweru, koniecznie biegowego do 3000 złotych. W grę wchodzą maszyny zarówno nowe jak i używane. Kompletnie się na tym nie znam i proszę tylko o podanie modeli, nie chce konkretnych linków. Chciałbym też abyście dokładnie opisali swoje posiadane motorowery pod względami takimi jak stopień niezawodności, spalanie, wygoda i komfort jazdy, dostęp do części i serwisu a także o osiągach. Proszę też żebyście szczegółowo opisali wszelkie plusy i minusy a także wszelkie swoje "przygody z serwisem". Motorower na służyć do dojazdów ok. 25km. w jedną stronę do szkoły, czasem do sklepu i ogólnie do przejażdżek. Wcześniej jeździłem trochę na skuterze kolegi i utwierdziło mnie to wprzekonaniu, że chcę tylko coś z biegami. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!
P.S. Proszę nie pisać abym dołożył trochę pieniędzy, gdyż owszem, moi rodzice są dosyć bogaci i mogliby mi dołożyć, ale wychowują mnie tak, abym to ja sobie na "zachcianki" zrobił. Oszczędzałem na niego prawie rok a także "pracowałem doraźnie" gdzie tylko mogłem i na prawdę mojego budżetu nie mogę nawet lekko naciągnąć. I tym długim postem żegnam się z wami i proszę o szybką pomoc:)

Ja ci polecę Benzera Yankee, cena 2800 z wymianą cylindra na większy także powinieneś się zmieścić.
Mój jest bardo ładny czerwony z delikatnymi srebrnymi wstawkami. ;-)
A tak na serio kanapa bardzo duża, wygodna jazda nawet na polnych drogach. Dużo części na allegro i wszędzie, i ogólnie części pasują od większości motorowerów.

Mógłbyś napisać jak ci się sprawuje ten Benzer? Jaki masz przebieg itd. Bo też zamierzam go kupić.

Sprawuje się bardzo dobrze. Na razie przebieg mam nie za wielki bo co dopiero kupiłem ale kolega ma bardzo zbliżoną konstrukcję i już nakręcił sporo kilometrów. A inni mając motorowery na tym samym silniku ale na gorszych podzespołach wykręcają i po 10 tysięcy kilometrów w ogóle o niego nie dbając a nawet nadmiernie katując. Ogólnie te chińskie motorowery mają raczej dobre silniki.

Właśnie koledzy mają Junaki jeden 902, drugi 901. Ten z 901 nakręcił prawie 10k szanując go, a ten drugi 902 zrobił 5k katując go po lesie itd i nic mu nie jest. Dlatego się nad tym zastanawiam. Dzięki za pomoc :) Mógłbyś jeszcze powiedzieć ile dałeś za niego?

Za swojego dałem 2700 ale to była trochę taka zimowa promocja.
Miałem podobną sytuację jak ty, sam uzbierałem sobie kasę. Początkowo zamierzałem kupić Junaka 902 ale ze względów finansowych oraz przemyślałem, że za 2 lata będę miał prawko na B albo i A2 to wybrałem takie najlepsze rozwiązanie, niewielka cena a zaskakująco dobra jakość jak na ten segment.;-)
Jeszcze może zobacz inne Benzery, na ich stronie, ja osobiście rozmyślałem nad Shaftem lub Astonem ale w salonie w mojej okolicy miał tylko Yankee i WS 50.
http://www.benzer.pl/oferta/motorowery.html
Czasem żałuję, że nie kupiłem Junaka ale gdy wsiądę i pojeżdżę chwilę, stwierdzam że to był dobry wybór. :-)
Jeśli będziesz chciał wymienić na większą pojemność to spokojnie prawie wszystkie zestawy pasują. W tym w sklepie była jeszcze możliwość wymiany cylindra na 72 na gwarancji przy zakupie z wybitymi parametrami, że to jest 50.
Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z 50, nie jest to może demon ale mi tyle wystarcza i mam świadomość, że to nie jest jakaś 600 tylko zwykły motorower.;-)
Pod górkę też się ładnie zbiera i ogólnie jestem na tak.

Bo właśnie teraz jest promocja z 2012 rocznika jest za 2400 z przesyłką :) Prawdopodobnie go wezmę, dotrze dobrze i wstawię 110 do niego ( wał, cylinder i głowica). Mam jeszcze pytanie masz jedynke na dół a reszte do góry?

czareqr1 - moja dobra rada - poczytaj archiwalne posty na temat zakupu motorowera. Po lekturze kilkunastu zaledwie podobnych tematów, będziesz miał jako takie wyobrażenie o tym, co dla Ciebie będzie optymalnym wyborem.
Niestety, na tym forum każdy zachwala to co posiada - nawet, jak na potęgę się to psuje i większość czasu kolesie dłubią przy sprzętach, zamiast na nich jeździć.
Nie dokonuj wyboru na podstawie subiektywnych opinii całkiem obcych Ci ludzi.

Ja jakiś czas temu miałem podobny dylemat jak Ty. Potrafiłem jednak w natłoku przeróżnych rad, wybrać te które coś konstruktywnego w temacie wyboru wnosiły. Dzięki koledze Michałowi dokonałem wówczas świetnego wyboru - kupiłem motorower Kymco Nexxona - sprzet wręcz kultowy - jedyny na rynku następca (a nie jakaś imitacja...) kultowej Hondy Cub. Do tej pory ten motorower przejechał kilkanaście tysięcy kilometrów - i Nigdy mnie a potem nowego właściciela nie zawiódł - nawet żarówka mu się nie przepaliła. Nawet w duże mrozy, pali na dotyk na rozruszniku - gaźnik nigdy nie był regulowany. Tylko co sezonowa zmiana olejów i lanie benzyny - nawet w przypadkowych podejrzanych stacjach - chodzi jak szwajcarski zegarek.
moja rada - z dystansem podejdź do rad życzliwych kolegów. Dużo czytaj, drąż temat - a doznasz olśnienia.
Pozdrawiam.

Tak jak w każdym motorowerze i motocyklu. Tylko Junaki mają N-1-2-3-4-N

Właśnie między innymi dlatego nie chce Junaka. Ta skrzynia mi się nie podoba.

W Nowych rocznikach junaka 2014 4-3-2-N-1. Pierwszy w góre a reszta w dół.

chyba odwrotnie...

Ja tez polecam Benzera. Dosc niedoceniany, a niczym nie ustepuje bardziej uznanym markom. Swoją drogą warto pamiętać, że wiele odpowiedzi w takich wątkach, to "komentarze sponsorowane". Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na http://cosiepsuje.com/ . Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.

W jakiej kategorii szukać benzera?

Pewnie AGD :)

Ciekawe kto bierze pieniądze za polecanie konkretnych marek? Razem z benekpe polecamy zazwyczaj Kymco, przyznaj się Benek zgarnąłeś moją kasę ze sponsoringu...

Zgarnąłem i roztrwoniłem :-)

To ja od dzisiaj polecam Rometa!

A ja polecam rutera, który mi zapłacił, oraz dopłaca do tego że oczernię torosa;) Więc: toros to g...o;)

Gówno - odpadowe produkty procesu trawienia. Więc nie wiem czemu nazywasz torosa gównem . Jeśli chcesz robić 25 km dziennie to spokojnie bierz benzera yankee lub rometa routera ws 50 . Nie słuchaj benekpe który poleca wszędzie kymco . Nie wiem po co chłopakowi kymco jeśli będzie faktycznie robił dziennie 25 km , to jest bez sensu ale jak kto woli .

Zresztą benepke sam się ośmieszasz,odradzałeś w którymś z postów ,, Nie kupujcie Keewaya \'\'.A sam miałeś 2 Keewaye więc nie wiem czemu robisz ludziom wodę z mózgu.