Pomoc w wyborze kasku.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Pomoc w wyborze kasku.

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kapuchon Kapuchon 8 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #27121 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Witam wszystkich.
    Planuje w najbliższych dniach kupić kask bo mój stary AGV już się strasznie wysłużył i jest w opłakanym stanie. Jest to kask integralny i tak porysowana już jest szyba że gdy jest ciemno to wszystkie światła się rozmazują przez co jestem zmuszony jeździć w otwartej szybce gdy jest ciemno pozatym w środku już brakuje kilka elementów i ogólnie gąbka w wnętrzu już jest zużyta. No ale teraz do rzeczy.
    Interesują mnie tylko kaski INTEGRALNE. Kwota do wydania max.200-210zł. Szukałem już w ofercie Naxy i znalazłem taki oto wynalazek : http://naxa.pl/kask.php?model=F1_mat&foto=F1S_a Co o tym sądzicie ? Jakie polecacie może coś równie dobrego z innej marki ? Zależy mi bardzo aby było wyciągane wnętrze kasku które można wyprać. Tak się zastanawiam nad tym kaskiem Naxy ale proszę o opinie i ewentualnie inne propozycje. Z góry wszystkim dziękuje i pozdrawiam.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    #27126 Odpowiedź
    Kapuchon
    Użytkownik

10 minut temu wróciłem. Byłem u dealera Naxy i zobaczyłem i pomacałem. Jakość kasku wydaje mi się być dobra i mam pytanie. W sklepie gdzie jest i serwis i sprzedają motory/skutery. Założyłem ten kask i jest taki że ściska mi policzki na „chomika” ale koleś powiedział że jak na górze głowy mnie za bardzo nie ciśnie a w policzkach tak tzn. że kask jest dobry a to na policzkach musi być takie ścisłe bo się musi ułożyć. Powiedzcie mi co o tym myślicie ? Wydaje mi się że koleś mówi prawdę. Czy gdy kupuje się kask integralny ma ściskać policzki w takiego „chomika” ?

Ja w Korkach Nie Stoję !

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #27131 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe TERMIT_PL
    TERMIT_PL
    Użytkownik

Tak to jest normalne 😉 Chodzi po prostu o to,żeby kask dobrze przylegał a co za tym idzie nie latał po całej głowie.Zresztą jak widzę jakiegoś motocyklistę w większości przypadków twarz jest właśnie ściśnięta.Więc nie przejmuj się i kupuj jeśli ci ten kask odpowiada.Po za tym po jakimś czasie wnętrze kasku się wyrobi od noszenia i dopasuje się do głowy i twarzy…

#27132 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

Tak ma być. Kask dopasowuje się do kształtu głowy. Kask nie może mocno uwierać punktowo i powodować bólu czy mocnego dyskomfortu.
    Załóż kask na głowę i energicznie pomachaj głową prawo/lewo i góra/dół. Kask nie może wtedy spadać ani się przesuwać.

#27145 Odpowiedź
    Kapuchon
    Użytkownik

Ok dzięki Wam bardzo za odpowiedzi. Rozmawiałem dziś ze sprzedawcą i mówił że dziś nie ma więcej tych kasków a miał tylko jeden który nie odpowiadał mi kolorystycznie dlatego mam podjechać jutro bo mają dostawę a jeśli jutro nie będzie to dopiero we wtorek ;/ Ponoć strasznie szybko schodzą te kaski. Koleś mówił że jeszcze w poniedziałek mieli 20 a dziś już tylko jeden został. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam szerokości.

Ja w Korkach Nie Stoję !

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #27169 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Zawsze ściska, ale po jakimś czasie się to dopasuje. Bardzo dobrze, że chcesz kupić integrala 8)

Router WS 50 2013
    #27170 Odpowiedź
    Kapuchon
    Użytkownik

Chcę kupić integrala ze względu na większe bezpieczeństwo oraz to że nie lubię gdy mi wiatr wieje gdzie się tylko da na twarz. W moim starym kasku gdy muszę jeździć z otwartą szybka nie raz miałem muchę w oku albo uchu 😛

Ja w Korkach Nie Stoję !
    #47141 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe deniollo
    deniollo
    Użytkownik

Dobrze, że tylko muchę. Ja raz osą dostałem.
    Apropos Czy akski z agv są porównywalne jakością do Nolan’a, Shoei’a, czy Arai’a?

Pozdrawiam, deniollo.
    #47201 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe MichalWujak
    MichalWujak
    Użytkownik

Kask ma być trochę ciasny bo się później rozbije i dopasuje do kształtu głowy.

Co do Naxy to słyszałem kilka narzekań na jakość tych kasków, na rysujące się szybki i na fakt, że strasznie w nich wiatr szumi. Poszukaj sobie testów w necie na pewno na jakichś forach o skuterach ludzie opisują te kaski.

Jak nie chcesz krocia wydawać to zastanów się jeszcze nad kaskiem LS2, mam kask tej firmy i są bardzo dobre, kolejny też kupuję LS2. Za 200zł byś miał już model z blendą, a za trochę więcej szczękowca.

#47215 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Scooter
    Scooter
    Użytkownik

Rad jest wiele, ale na pewno jak sobie trochę poczytasz przed kupnem, to Ci nie zaszkodzi 🙂
    http://www.gdziemotorem.pl/index.php/porady-2/jak-kupic-kask/

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
Odpowiedz do: Pomoc w wyborze kasku.
Informacje o Tobie: