Pomoc w ogarnięciu instalacji DT 125 R ( podłaczenie modułu)

Witam mam problem w ogarnięciu instalacji elektrycznej w Yamaha DT 125 R. Problem polega na tym że starą instalację trzeba było wymienić ponieważ była w agonalnym stanie. Nie można było dostać identycznej więc została kupiona od innego modelu i trzeba to jakoś połączyć. Od modułu wychodzi 7 kabli ( czarny z białym paskiem, czarny z żółtym paskiem, biały z czerwonym paskiem, czarny który się rozdwaja, czarny z czerwonym paskiem, zielony z białym paskiem oraz pomarańczowy ). W instalacji jedna kostka ma dwa kable ( kolor czarno czerwony i zielono biały ) i od iskrownika wychodzą dwa wolne kable o tych samych kolorach więc nie wiem gdzie mam podpiąć moduł. Nie mam jak sugerować się kostkami bo ich nie ma w większości. Kolejna kostka wystająca z instalacji ma kolory ( pomarańczowy i czarny ). Kolejna kostka ma sześć kabli ( biały z czarnym paskiem, czarny z czerwonym paskiem, brązowy, niebieski z żółtym paskiem, żółty z niebieskim paskiem, brążowy z czarnym paskiem ). No i ostatnia kostka ma także 6 kabli ( czerwony z niebieskim paskiem, czarny z czerwonym paskiem, biały z zielonym paskiem, biały z czerwonym paskiem, biały z niebieskim oraz biały z czerwonym) Czy ktoś się w tym połapie?? Mogę zrobić zdjęcia. Nie ma też świateł.