Pomoc w doborze motocykla 125 dla grubaska :)

Witam.
Poszukuję dla siebie motocykla 125ccm. Nie było by problemu gdyby nie fakt że jestem dumnym posiadaczem 135kg wagi ciała i 185cm wzrostu.
Przy tych warunkach fizycznych naturalnym wyborem stały się raczej choppery. Zwłaszcza że stuknęło w tym roku 35lat.
Niestety nie posiadam żadnego doświadczenia w kwestii motocykli. Ma to być pierwszy pojazd do dojazdów do pracy po mieście i obwodnicą.
W chwili obecnej największy dylemat jaki mam to czy kupować nowego choppera np. Junaka M11 czy lepiej kupić np. Suzuki Intruder lub Hondę Shadow z ok 2000r.
Mój budżet to ok 8-9 tys.
Kolejny dylemat to czy faktycznie choppery to dobry wybór. Ostatnio posiedziałem na kilku z Junaka oraz na Junak rs125 który też bł mega wygodny. Nie chcę wyglądać też jak słoń na rowerze.
http://s5.ifotos.pl/img/134954231_sqwhqew.jpg
http://s10.ifotos.pl/img/135026251_sqwhqes.jpg
http://s5.ifotos.pl/img/135586501_sqwhqea.jpg
Pozwoliłem sobie wrzucić fotki z wczoraj bo samemu trudno ocenić siebie.
Proszę o pomoc i dziękuję za głupkowate wpisy nic nie wnoszące do tematu.
Pozdrawiam.

Poszukaj używanej Hondy Shadow 125. Wbrew pozorom jak na 125ccm jest to olbrzymi motocykl posiadający 2 cylindrowy silnik w układzie V dzięki czemu nie braknie ci mocy na żadnym zakresie obrotów. Warto dodać że jest mega wygodny a w dodatku to markowiec, który na pewno ci się nie zepsuje tak łatwo. Co do innych typów motocykli to sam musisz zdecydować na czym chcesz jeździć. Jednak za taką sumkę warto kupić używaną ale w bardzo dobrym stanie Hondę.

Ritez napisał:

Poszukaj używanej Hondy Shadow 125. Wbrew pozorom jak na 125ccm jest to olbrzymi motocykl posiadający 2 cylindrowy silnik w układzie V dzięki czemu nie braknie ci mocy na żadnym zakresie obrotów. Warto dodać że jest mega wygodny a w dodatku to markowiec, który na pewno ci się nie zepsuje tak łatwo. Co do innych typów motocykli to sam musisz zdecydować na czym chcesz jeździć. Jednak za taką sumkę warto kupić używaną ale w bardzo dobrym stanie Hondę.

A czy Suzuki Intruder jest tych samych rozmiarów co Honda Shadow?
Znalazłem fajną aukcję i zastanawiam się czy nie zadzwonić i obejrzeć.
http://allegro.pl/suzuki-intruder-vl-125-lc-125-stan-wzorowy-i6268635833.html#thumb/4

Hyosung GV jest duży jak Shadow i zweryfikowany jakościowo - dają rade.

Wombat napisał:

Hyosung GV jest duży jak Shadow i zweryfikowany jakościowo - dają rade.

To prawda jest piękny. Problem w tym że na aukcjach jest drogi. W grę wchodzi jedynie czarny a to koszt koło 13.000zł :(

ale nowy. to jak tak patrzysz to na honde i suzuki kompletnie nie masz szans
ten ze zdjęcia 2 godziny wcześniej kosztował chyba 5500zł

I mówisz, że ten Hyosung jakościowo jest ok? Hm... za 5500 to brałbym nawet czerwony :D Tylko wszystkie aukcje jakie przeglądam dotyczą nowych. Bardzo niewiele jest używanych. Ale dzięki za wskazówkę, to już 3 model poza Shadow i Intruderem który będę brął pod uwagę.

Nie szukaj na aukcjach tylko w ogłoszeniach.
http://olx.pl/motoryzacja/motocykle-skutery/chopper-cruiser/?search%5Bfilter_float_enginesize%3Afrom%5D=125&search%5Bfilter_float_enginesize%3Ato%5D=125

Wombat napisał:

ale nowy. to jak tak patrzysz to na honde i suzuki kompletnie nie masz szans
ten ze zdjęcia 2 godziny wcześniej kosztował chyba 5500zł

A możesz mi podać link do oferty? Szukam na olx,allegro i otomoto ale go nie ma.

tego już nie ma bo już od prawie roku należy do sąsiada

Bardzo dziękuję za pomoc panowie. Mam nadzieję że uda mi się wkrótce nabyć jedna z tych maszyn. Jeśli złapie bakcyla to jeszcze w tym roku kat A i coś większego :) Mam nadzieję że dokonałem dobrego wyboru kierując swoje westchnienia w stronę chopperów.

Jeśli chcesz kupić 125 faktycznie na chwilę, bo nie wiesz czy złapiesz bakcyla, albo złapiesz i pójdziesz w większe pojemności, to na Twoim miejscu brałbym Japończyka, bo szybko go sprzedasz nawet jeśli okaże się truchłem. W przypadku nowego Junaka czy młodego Hyo może być trudniej, nawet jeśli będą w stanie znacznie lepszym. Natomiast jeśli chcesz 125 na dłużej to moim zdaniem nie ma sensu wydawać około 10 tys. zł na 16-17 letnie japońskie motocykle w tej pojemności. Wbrew temu co niektórzy piszą i mówią to każdy sprzęt się starzeje, nawet ten japoński. Po 16-17 latach chociażby stan uszczelnień będzie wielką niewiadomą, nie wspominając o reszcie. Więc w dłuższej perspektywie dołożysz to takiego sprzętu i to dużo (części są drogie!). Generalnie japonia 125 sprzedawana obecnie w Polsce osiągnęła ceny z kosmosu. Dziwię się, że ludzie to biorą, bo w tej cenie można kupić młodsze japońskie samochody. Ale biorą. Więc jak kupisz na chwilę to sprzedasz łatwo :-)

Panowie jeszcze tylko jedno pytanko. Czy Yamaha Virago 125 i Honda Rebel 125 to tej samej wielkości motocykle i czy są dużo mniejsze od Shadow, Intrudera oraz Hyosunga? Wydaje mi się, że Shadow, Intruder oraz Hyosung to jeden "gabaryt" a Virago i Rebel są mniejsze. Dobrze to poukładałem czy coś pomieszałem? Bo widzę że ogłoszeń Virago i Rebel jest dużo i są sporo tańsze od Shadow czy reszty.

znajdź w necie dane techniczne i porównaj

Dane techniczne nie odzwierciedlają za bardzo wielkości całego motocykla. Teoretycznie Junak m11 i Honda shadow to tylko chyba 2cm różnicy w długości a rozmiarowo dzieli je przepaść. A Suzuki Intruder to zupełnie maleństwo bo ma tylko 2,24cm. Miałem nadzieję na pomoc w zakwalifikowaniu ich do grup rozmiarowych.

ale jak masz dane o rozmiarze i na obrazku go widzisz to wtedy możesz porównać czy kanapa jest dłuższa czy po prostu któryś ma wysunięty do przodu widelec.
To jedyne miarodajne i obiektywne dane.
jak się zaczniesz opierać na subiektywnych ocenach typu ^siedziałem na ..... i było więcej miejsca niż na ....^ to znaczy że opierasz się na subiektywnym wrażeniu kierującego - a tu jeden ma dłuższe ręce, inny nogi, jeden ma wielki tyłek drugi ma mniejszy, jeden lubi tak a drugi siak. I zmyłkowo właśnie te oceny pozornie najbardziej konkretne są też najbardziej mylące dla kogoś innego.
.
Do tego dochodzi jeszcze kwestia (dla niektórych ważna) czy ta duża ilość miejsca dla kierowcy nie skutkuje jakąś namiastką miejsca dla pasażera. Czy ktoś lubi jeździć z podniesionymi łapami do góry i wietrzyć pachy (albo czy ma na to plecy pozwalają)..itd

realnie to trzeba się do 2-3 przymierzyć, wyrobić własne poglądy. I z taka wiedzą porównywać z innymi.

Masz absolutnie rację. Dziękuję za poświęcony czas. :)

Ja bym szukał czegoś w kategorii Chopper/Cruiser. Inne rodzaje motocykli mogą być niewygodne do jazdy. Kolega "z oponką" zastanawiał się kiedyś nad kupnem moto typu KTM Duke, ale zrezygnował ze względu na komfort.