Pomoc przy Junaku

Witam. Proszę was o pomoc, ponieważ jestem nowy i na moto mało się znam. Przechodząc do sedna…
Kupiłem nowego Junaka 905. Wszystko fajnie, świetnie. Ale po kilku dniach, gdy go nie odpalałem, wyświetlacz znikł (znaczy godzina i prędkość, która na nim była). Motor nie chciał odpalić na przycisk. Odpalił dopiero po 4 razie na kopa. I wszystko z wyświetlaczem wróciło do normy, ale pewnie za kilka dni znów to się stanie. Dodam, że już raz mi się to zdarzyło, naładowałem akumulator i wszystko było ok. Co robić? Ktoś wie?
Dzięki z góry za odpowiedź.

Witaj.

Ja też się nie znam za bardzo, sam mam problemy ze swoim junakiem, ale jeżeli musiałeś ładować akumulator, i po naładowaniu działało wszystko ok, to czy to nie znaczy, że dali ci zużyty akumulator?

Nie wiem, gdzie kupowałeś go, ale z własnego doświadczenia wiem, że w salonie nie dadzą ci nowego akumulatora, jak będzie podejrzenie, że o niego nie dbałeś (Ja za swoje na początku lata, niedawno, musiałem kupić nowy akumulator, bo wiedzieli, że w zimę mi przez ich niedbalstwo nie chciał odpalić i nie mogłem się przejechać po odśnieżonych drogach, żeby go naładować, a ładowarka była niesprawna). Ale jeżeli kupiłeś go niedawno, to raczej nie jest twoja wina i reklamuj akumulator, zanim zwalą winę na ciebie. Skoro po kilku dniach już bateria padała, no to nie trzyma jak i w moim przypadku było, z tym że u mnie już po półgodzinnym postoju na przejeździe kolejowym silnik z rozrusznika nie odpalał.

To tyle ode mnie, gościa co się nie zna. Najlepiej poczekaj jeszcze na wypowiedź kogoś bardziej obeznanego, albo dzwoń do salonu i się dowiaduj o akumulator.

W tym modelu Junaka jeszcze jest to, że godzina na wyświetlaczu jest ciągle pokazana. Ale dzięki za radę, zadzwonię do gościa i zobaczymy co powie. Jeśli oczywiście to jest wina akumulatora…

a ja zadam pytanie troszkę inne bo myślę nad zakupem tego 905, poleciłbyś?

Nie licząc tego co dzieje mi się z akumulatorem, to motor jest zarąbisty. Wszystko swietnie chodzi. Polecam

jaki masz wzrost? wygodnie się siedzi?

zmierz prąd ładowania - czy je w ogóle masz.
Zmierz napięcie na akumulatorze, zweryfikuj czy poprawne.
Potem zmierz pobór prądu na postoju - zegarek z samochodowego akumulatora to ci powinien ze 20 lat działać przy takim poborze prądu jaki ma LCD.
A na koniec trzeba sprawdzić przyrządem generującym sztuczne obciażenie na sam akumulator.
Z taką wiedzą jaką nabędziesz już można coś zgadywać.

Mam ok.180 cm wzrostu. Wygodnie. Spoko.