Półsyntetyczny olej? Jaki najlepszy?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Adachoo15
    Użytkownik
    • 41
    • 79Postów:

Cześć 🙂
    Mam pytanko 🙂
    Jaki olej półsyntetyczny do 2T proponujecie?
    Mi do mojego skuterka proponują SHELL ADVANCE VSX 2
    http://allegro.pl/shell-advance-vsx-2-1-ltr-i2526427552.html
    To dobry olej?
    Są jakieś lepsze?
    Dzięki za pomoc 🙂

Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

Ja używam Castrola i nie narzekam – mimo że jeżdżę w najgorszych warunkach to nigdy nie miałem problemów z silnikiem.

Bartolini
    Użytkownik
    • 5
    • 373Postów:

Polecam castrol power1 racing 2t.

Update: Oj dopiero teraz doczytałem, że chodzi o półsyntetyk, więc castrol act evo scooter 2t.

Polecam to czego sam używałem.

barteklodz
    Użytkownik
    • 0
    • 783Postów:

zainwestuj w syntetyk
    stihl, midland

propo shella to szukaj na stacji benzynowej, ceny te same co na allegro

HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

Ja uzywam Mobil Extra 2T,polsyntetyk za 34zl i nie narzekam.

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Shell jest bardzo dobrym olejem. Castrol też. Czy Wy macie też takie wrażenie, że Wasze skutery trochę jakby lepiej chodziły na półsyntetyku niż na pełnym syntetyku? Bo ja mam wrażenie, że na semi mój Bzyczek jest jakby żywszy…

QBA115
    Użytkownik
    • 0
    • 7Postów:

barteklodz napisał:

zainwestuj w syntetyk
    stihl, midland
    propo shella to szukaj na stacji benzynowej, ceny te same co na allegro

Jeżeli do twojego silnika dedykowany jest olej półsyntetyczny i na takim jeździsz to nigdy nie wlewaj pełnego syntetyka, jest dużo bardziej rzadki i często często taka zamiana oleju w dwusuwie powoduje jego zatarcie!!

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Moźe masz rację. Była taka akcja kiedyś, że Kymco nie tylko nie zalecało ale wręcz odradzało stosowanie olejów syntetycznych w swoich skuterach 2T.
    Mam wrażenie, że do mojego skutera olej syntetyczny jest trochę za rzadki i „za dobry”. Wbrew pozorom najlepiej chodzi na Orlen 2T semisynthetic. Ostatnio kupiłem Castrol syntetyczny na docieranie. Teraz przechodzę na Platinum.

QBA115
    Użytkownik
    • 0
    • 7Postów:

Jeżeli czujesz, że maszyna ma gorsze osiągi na syntetyku to radzę jak najszybciej zmienić go na półsyntetyk lub nawet, jeżeli nie ujeżdzasz za dużo w upałach to możesz zastosować mineralny, uszczelnia trochę lepiej i jest tańszy, ale za to częstsze zmiany tak co 250km.

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Poza tym na olejach syntetycznych jest napisane, ze to olej „do motocykli”. Oleje „do skuterów” są z reguły półsyntetyczne (Motul Scooter Expert, Castrol Actevo Scooter), a nawet niektóre mineralne (Elf City Jumper).

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Jeśli mowa o olejach dedykowanych skuterom to tu jest mała informacja na ten temat: http://castrolmoto.com/pl/our_oils/scooter_oils.php

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button