Policja...

Hej! Wracając dziś ze szkoły, po minięciu się z policją z przeciwka, Ci postanowili zawrócić i jechać za mną... ze strachu nie omijałem prawą stroną samochodów... powiedzcie mi proszę, jakie jest tak naprawdę prawo wobec tego wymijania samochodów prawą bądź lewą stroną, i czy jak skręcamy w lewo, to musimy trzymać się nadal prawej strony, czy możemy lewej?

Ja pie***** jak ty chcesz z prawej krawędzi skręcać w lewo to brawo!!!
Później tacy ludzie tylko ruch blokują.

skuterowy maniak masz rację. Jak się skręca w lewo to się zjeżdża do osi. Nic dziwnego że miałeś pietra jak policja zawróciła :) podszlifuj przepisy ruchu drogowego

Trzymamy się lewej strony jeśli skręcamy w lewo. Co do wymijania, to nie jestem pewien. Sam zawsze wymijam.

@madi wiem że mam racje bo mój tata instruktorem nauki jazdy mógł być i znam przepisy.
Nie raz mnie ludzie rozwalają co w jedno kierunkowej biorą i z prawej krawędzi skręcają w lewo.

dzięki wielkie za info, chciałem się upewnić co do tej lewej strony, ale nadal nie wiem czy spokojnie mogę prawą wymijać :D :) przepisów uczyłem się z książki na prawo jazdy... ale to i tak nie wszystko, dlatego dopytuję się tutaj ;)

prawą nie wymijaj, bo jeśli ktoś cie zobaczy w lusterku to na 99% jeśli zjedzie to właśnie na prawą stronę... (analogicznie umożliwi Ci przejazd z jego lewej strony)

a co do jazdy między samochodami w korkach, mieście itp. (oczywiście przy założeniu że mamy przerywaną linię, bo jak wiadomo, przy ciągłej co by się nie działo nie możemy wymijać) to proszę o inf. potwierdzone ustawą bądź jakąś normą prawną, bo sam jestem zainteresowany.

Wiesz... ja tam nie jeżdżę z jakimiś zawrotnymi prędkościami, jakie osiągają samochody :D chodzi mi o to, że np. właśnie dłuugi korek ciągnie się do świateł, albo ludzie zaczynają zwalniać bo przejście dla pieszych, czy cokolwiek, i czy mogę legalnie, spokojnie ominąć ludzi, bez obaw o policję ;)

Gdy masz dwa pasy ruchu w jednym kierunku spokojnie możesz jechac środkiem czyt. pomiędzy tymi pasami i autami
Ale z własnego doświadczenia wiem że poczekaj aż wszystkie auta które chcesz ominąc całkowicie się zatrzymają ;)

Jesli chcesz ominac korek i to mozesz i lewa i prawa strona, podstawa jest taka zebys jechal ciagle jednym pasem ruchu, choc jesli jest korek to Ja omijam z lewej, sam jestem kierowca "puszki" i z doswiadczenia wiem ze wymijajacego motocykla moge sie spodziewac z lewej stronie, kierowca samochodu blizej oczu ma lewe lusterko, wiec latwiej jest zauwazyc motocykl z lewej strony kątem oka w lusterko, do prawego lusterka trzeba lekko glowe skrecic.
To tak samo jak by jechaly dwa motocykle jednym pasem obok Siebie, jesli chcesz wymijac samochod z prawej strony to pomnóż ostroznosc o 100 razy.

Gregi praktycznie mozna jechac miedzy samochodami, ale teoretycznie przekraczajac linie musisz za kazdym razem wrzucac kierunkowskaz bo to zmiana pasa jest ;)

Wiesz według prawa wyprzedzanie czy tez wymijanie samochodów stojących w korku , poboczem niedozwolone , ja zawsze stosuje środek , masz rację możliwosc zauważenia przez kierowce jest o wiele większa

dozwolone jest jesli bedziesz jechal pasem ruchu a nie poboczem :) ale jak kazdy wie na 95% w tym kraju drogach samochod i motor czy skuter nie zmiesci na jednym pasie ruchu (opony samochodu i motocykla musza byc na pasie ruchu jednym) lepiej wymijac z lewej na wlaczonym kierunkowskazie w lewo. Trzeba tylko pamietac ze samochod stojacy w korku moze skrecic w lewo w uliczke zeby ominac korek lub poprostu zawrocic. Wiec jesli omijamy korek to myslmy o Swojej jezdzie ale tez musimy wymyslec wszystkie rzeczy jakie kierowca samochodu moze wykonac na drodze, Ja wlaczam kierunek w lewo i omijam powoli jesli z naprzeciwka jada samochody i trzymam palce na hamulcu, i szukam wrazie czego miejsca zebym mogl sie schowac jesli z naprzeciwka bedzie jechal autobus czy ciezarowka lub dostawczy samochod.
Jesli nic nie jedzie z naprzeciwka to jade lewym pasem po srodku (dalej od samochodow ktore wymijam) i ciut szybciej

Tak Maniek sama prawda , ale ja mówiłem o dwóch pasach do jazdy w tym samym kierunku , jakimi to jest przeprowadzony w większości miast tranzyt :)
Czyli stoją dwa rzędy aut na światłach czy w innym miejscu to bierzemy po środku , czyli między tymi rzędami.

No to miedzy autami jedziesz, ale musisz trzymac sie jednego pasa ruchu bo jak miniesz linie przerywana to musisz wlaczyc kierunek. W takiej sytuacji kazdy by tylko musial sie patrzec czy opona mija linie i co sekunde wlaczac kierunek bo zmieniasz pas ruchu. co jest debilnym prawem. ale niestety tak jest. A nie daj boze zrobisz obcierke samochodu to policja moze zwalic wine na Ciebie bo zmieniales pas ruchu bez kierunku :P

@SkuterowyManiakF16
To prawda, też mnie to irytuje. Z jednokierunkowej w lewo skręca się nie z prawej strony jezdni ani nie z środka, tylko z lewej. Inaczej blokuje się skręcających w prawo.

Polecam taki artykuł, na pewno pomoże: http://www.scigacz.pl/Przejezdzanie,miedzy,samochodami,motocyklista,a,prawo,6370.html