Polerowanie szyby kasku

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Polerowanie szyby kasku

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 6 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Wygooglałem że czasem daje sie to zrobić papierem ściernym i pastą polerską.
    papier jak najdrobniejszy. Niestety pobliski Leroy ma tylko papier 1500.
    Można takim czy wstrzymać sie i kupić 2000-3000?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Im drobniejszy, tym lepszy. Kwestia tego jak głębokie masz rysy.
    Nie lepiej kupić nowy wizjer?

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe Damork
    Damork
    Użytkownik

Właśnie – roboty w cholerę i ciut, efekt może być dyskusyjny, bo w końcu przez to patrzysz i jak będzie choć lekko załamywać czy zniekształcać obraz, oczy będą się męczyć w tempie przyspieszonym, łatwo to popsuć na amen jest, a szybka to normalna część zamienna i o ile nie masz kasku za 2K PLN to cena zabić nie powinna.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Zacząłem od szukania nowej. Wyszło że to krótka seria kasków MOMO Design FGTR.
    Szybki do ciut nowszych tej linii i ciut starszych są po 90-120zł ale różnią się mocowaniami. A te są jak na złość inne.
    Znalazłem w warszawie outlet z tymi kaskami i pojechałem żeby szybkę dobrali i kicha. Zadzwoniłem do producenta no i w przypadku tego modelu cena lekko zabija. wychodzi 300+przesyłka. To dołożę 200 i bedę miał prawie taki sam nowy z outletu
    Na pewno jakikolwiek papier zedrze tą utwardzoną warstwę w miejscu rysy. Jeżeli po operacji nie bedzie tzw swirli albo bedą bardzo drobne to bym na to poszedł.
    Paste polerską do akryli, poliwęglanów i ekraników komórek mam. jedyna inwestycja w papier by była.

Rysa ma ze 4cm ale jest centralnie przed prawym okiem i wnerwia.
    najgorzej że to nie ja zarysowałem tylko warsztat a ja zobaczyłem dopiero jak chciałem go użyć teraz bo ciepło a to jest JET. Teraz będzie jakby co chora przepychanka.

edit:
    nie tyle zarysowany co obity.

Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

Może papierem wodnym jakimś drobniutkim,albo pastą do zebów. Mój kask ostatnio spadł z siedzenia,albo ktoś mu w tym pomógł,szybka pekła po środku do połowy i jeden uchwyt mocujący się ułamał,koszt nowej szyby 34zł,uchwyty 17zł,ale to kask LS2.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Bede go zaraz rezał tym 1500 i pastą polerską. najwyżej poprawie 2000-3000 jak kupie

Zdjęcie profilowe Damork
    Damork
    Użytkownik

Fajny orzeszek i szybka istotnie nietypowa 🙁
    W kwestii papierów wodnych o kosmicznych gradacjach popytaj nie w marketach, a sklepach z lakierami samochodowymi, na Okrzei chyba 7 jest taki, ogólnie tam gdzie mają dużo i bardziej specjalistycznych rzeczy dla lakierników.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

fajny fajny.
    ponieważ znalazłem szybki na Ebay od 38 funtów do 60 dolarów to jakoś mnie to bardziej zmotywowało.

Efekt 20 minut pracy niewprawnej ręki. W życiu nie polerowałem czegoś przezroczystego. Z zewnątrz całkiem całkiem. Od wewnątrz ciut słabiej bo widac swirle ale to papier 1500 a nie 3000.
    Ale patrzyłem sie pod słońce i nie ma dramatu.

jak na oszczędzone 3 stówy to warto.

Zdjęcie profilowe Ulvarin
    Ulvarin
    Użytkownik

Powiem szczerze na podstawie zdjęcia, że to co zrobiłes to porażka i wygląda gorzej niż poprzednio xD…
    1. Nie starłes poprzednich obić ani głębszych rys
    2. Dorobiłes masę następnych półkolistych

Ogólnie powinieneś używać papieru wodnego od 800 do ~4k stopniowo zwiększając. 800setką wyrównujesz powierzchnię i głębsze rysy a resztą polerujesz. Na końcu pasta polerska do szkła i np nakładka do wiertarki i pucujesz i miał byś błysk i glanc ;d

Zdjęcie profilowe Chinol_180
    Chinol_180
    Użytkownik

I też dostałeś po uszach. 😀

[img]http://r9.fodey.com/2313/8a55b5f6e435427db5f8043862c087cb.0.gif[/img]
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie