Polerka ramy aluminiowej

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #225624 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Elo!
    Chciałbym się was zapytać jak można odświeżyć ramę … w jak najprostszy i najłatwiejszy sposób … bo moja rama ma takie jak by zacieki których nie mogę normalnie wymyć …
    Próbowałem w jednym miejscu pasta polerską lekko ścierną i ślady te w tym miejscu zginęły lecz przybrało również to miejsce taki jakiś matowy kolor… tzn straciło połysk i nie jest takie jak powinno być … owszem świeci się ale wygląd to tak jak by się chuchało na nią i taka para ustna jak by cały czas na tym była =/
    Być może były takie tematy ale nigdzie nie jest napisane czy trzeba mocno wcierać czy lekko…, czy długo czy krótko
    A chciałbym uzyskać efekt „lustro” bez stosowania papieru ściernego czy filców na wiertarkę itp.
    Nie jestem pewien czy dobry temat jeśli zły to proszę o przeniesienie …
    PzDR!

#225625 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

http://www.audi80.pl/printview.php?t=13059&start=0
    jak dla mnie masz tu temat wyczerpany na maksa 🙂

A jak ci się nie chce kombinować to zabierz mamie płyn do mycia okien i spróbuj 😉 😀 Większość zanieczyszczeń z aluminium schodzi taką metodą.

#225626 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

tam pisze o papierach ściernych a ja chce to zrobić pastą… mam 2 jedna tempo lekko ścierna i druga Sonax do aluminium i chromu i ona jest jeszcze mniej ścierna raczej…
    A płynem do szyb to sobie mogę lusterka wyczyścić 🙄

#225627 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Adverion napisał:

A płynem do szyb to sobie mogę lusterka wyczyścić 🙄

Spróbować nie zaszkodzi 🙂 Chociaż w sumie Carmen mówiła o zanieczyszczeniach, a tu chodzi o matowy efekt 😛

Adverion, może dasz foto jak to wyglądaż 🙂

#225628 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Adverion napisał:

tam pisze o papierach ściernych a ja chce to zrobić pastą…

jeśli juz to jest napisane. Jakbyś przeczytał dokładnie to znajdziesz i opcję z pastą ^^.

Lusterka możesz sobie umyć przy okazji. Nie chce mi się jechać 50 km żeby Ci udowodnić skuteczność metody. a od strony chemicznej mądrzyć się nie będę bo i tak nic nie zrozumiesz 😀

#225629 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

ehe tylko teraz was zaskoczę … myłem płynem do szyb i nic ❗ ciekawe no nie 😀
    to nie są zacieki jak np. po deszczu i po wodzie… gdy by tak było to po co bym zakładał ten temat 😡
    w sumie teraz byłem i zaobserwowałem że po paście Sonax tej do alu i chromu robi się efekt matu … a po przejechaniu najpierw mocno a później lekko pastą tempo trochę to znika…
    A foto dam jak nie będzie padać i będzie lepsza pogoda… bo po takiej focie w garażu to lipna jest jakość :-/

#225630 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

no dobra, zwracam honor 😀

#225631 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Adverion, weź bawełnianą ściereczkę i szoruj tak parę godzin to wypolerujesz dobrze 😛

#225632 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

A może ktoś napisze jak to powinno się robić profesjonalnie aby uzyskać efekt „lustro” przy użyciu past polerskich … ❓

#225633 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Filc 🙂

#225634 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

omg… proszę cię ja już mówiłem że nie chce się bawić w wilce papiery ścierna itp. tylko szmatka, ręka i pasta ❗ 🙄

#225635 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Wiem że nie chcesz filcem, ale pytałeś jak to się powinno robić profesjonalnie 😛

#225636 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Dobra Adverion pasty polerskie/mleczka od K2 są od T0 do T9.
    Masz tu linka i tam są opisy,
    http://allegro.pl/item762768606_pasta_mleczko_polerskie_k2_pro_t9_200ml_ceramik.html
    Tą T7 powinieneś uzyskać chciany efekt.

#225637 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Szympa, no i dziękuję ci bardzo nareszcie konkretna odp.
    Może ktoś jeszcze napisze jak powinno się obsługiwać pastą… tzn. z tym dociskaniem

#225638 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Możesz wziąć jakąś maszynerie, lub szmatka taka miększa i jazda,
    Są jeszcze takie inne mleczka do usuwania rysek, bo właśnie takie ryski ci się porobił drobne bo te pasty masz za bardzo cierne.
    Aha ale ręką się trochę namachać możesz, jak kupiłem w castoramie taki trzpień do robienia takimi pastami, i to możesz zapiąć do wierterki/wkręcarki i się tak nie namachasz a dużo to nie kosztuje.

#225639 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

no dobra pomyślę jeszcze co i jak.. dzięki 😛 😉

#225640 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Wpierw naprowadzasz cienką warstwę pasty na dany element. Następnie czekasz, aż pasta lekko przyschnie, a potem okrężnym ruchem dłoni polerujesz element bawełnianą szmatką 😉

#225641 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

no tyle to i ja wiem ale mocno przyciskać czy lekko ? czy może najpierw mocno żeby usunąć syf a później lekko żeby połysk był czy jak ??

#225642 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Zacznij lekko, potem mocniej, a jak gdzieś coś gorzej wyjdzie, to tam jeszcze mocniej 😉 Rób kawałek po kawałku 😉

#225643 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

a nie powinno się odwrotnie tzn że najpierw mocno żeby usunąć ten syf co jest głębiej a później lekko żeby nadać połysk tzn żeby lekko tarło i usunęło te małe ryski bo jak mocno to bardziej się wżera no nie ???

#225644 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

lekko to se możesz… wacusia kleszczami ściskać.
    jak się poleruje to się mocno dociska a lekkie dociskanie nic nie da 😛
    jak są duże rysy to się kupuje paste polerską mocno ścierną jak są małe to jakąś delikatnie ścierającą albo zwykłą paste polerską a mocne/slabe dociskanie raczej tu nie reguluje tego jak bardzo się ściera tylko jak będziesz słabiej naciskał to się będzie wolniej polerowało a nabłyszczać się raczej bardziej nie będzie przez lekkie naciskanie 😛

#225645 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Adverion, Mafioz, ma racje. Postaw mu piwo 😛

#225646 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

ok ma piwo jak w banku 😛
    Moze ktoś się jeszcze wypowie na temat tych mleczek ???

#225647 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Ja mogę jeszcze napisać, że gdybym ja to miał trzeć to najpierw polerowałbym to lekko, potem coraz mocniej, a potem coraz słabiej aż do takiego muskania tylko 😀

A poza tym to już chyba temat mleczek został przez chłopaków wyczerpany 😉

#225648 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

mi taki efekt wychodził jak polerowałem pastą zwaną farecla a jak zmieńiłem na automaxa to już zaczęło ładne lusterko wychodzić 🙂

#225649 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

ok no dzięki wam, czyli mam rozumieć że po polerowaniu pastą jak bym tym mleczkiem jeszcze przeleciał to jeszcze lepszy efekt tak ?

#225650 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Tak dobrze rozumiesz, będzie lepszy efekt, ale po przeleceniu pastą efekt powinien cie zadowolić.

#225651 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

ok dzięki all temat do zamknięcia

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Polerka ramy aluminiowej
Twoje informacje:

Back to top button