Polecicie jakiś kask otwarty, ale cichy?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Polecicie jakiś kask otwarty, ale cichy?

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe amroz amroz 5 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Radecki
    Użytkownik

Nie wiem, czy można w ogóle mówić o cichym kasku bez szczęki. Tak czy inaczej, przykładam się do zmiany mojego kasku, ale chciałem zasięgnąć opinii Waszej. Pojeździłem sobie w tym sezonie sporo, no i doszedłem do wniosku, że mój garnek ma liczne przedmuchy, szumi, a do tego teraz jak jeżdżę przy temperaturze koło 5-8 stopni, to czuję „przeciągi” w okolicach policzków. Szyja, uszy, broda… wszystko OK, ale gdzieś mi bokami zawiewa na policzki. Może szyba już lekko zdeformowana.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Zależy jakim budżetem dysponujesz 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.
    Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Dobry kask kosztuje czasami tyle co nowy chiński skuter. Ostatnio czytałem, że kaski LS2 w klasie tańszych kasków nie wypadają źle.
    Może więc coś z LS2?
    Niestety takie kaski zawsze będą ciężkie, i źle wytłumione.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Radecki
    Użytkownik

Co do budżetu, to bym nie szalał, ale powiedzmy że do 500-600 zł.

benekpe
    Użytkownik

Nolan N43 – uniwersalny kask, możliwość różnych konfiguracji.

http://allegro.pl/kask-nolan-n43e-2012-czarny-polysk-m-jarocin-n43e-i3532216642.html

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe Pawel1992
    Pawel1992
    Użytkownik

benekpe napisał:

Dobry kask kosztuje czasami tyle co nowy chiński skuter. Ostatnio czytałem, że kaski LS2 w klasie tańszych kasków nie wypadają źle.
    Może więc coś z LS2?
    Niestety takie kaski zawsze będą ciężkie, i źle wytłumione.

Nie zgodzę się z tą opinią bo kaski Ls2 w swej klasie cenowej są najlepsze bardzo dobrze zrobione szczelne i ciche i kolego bardzo dobrze „wytłumione „..

A polecę Ci kask LS2 OF 569.2 jeśli chcesz jeta bez żadnych kombinacji http://allegro.pl/kask-otwarty-ls2-of-569-2-track-czarny-mat-l-i3530015524.html

Odnawianie Plastików -MALOWANIE klejenie spawanie oklejanie Motocykle Quady Skutery
    (Owiewki czasze osłony lusterka)
    Profesjonalnie i Tanio
    e-mail: pawel8961@wp.pl
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Załóż kolego kiedyś kask z wyższej półki to zobaczysz, że te z niższej są cięższe i gorzej wytłumione ;]

Zdjęcie profilowe Pawel1992
    Pawel1992
    Użytkownik

Testowałem akcesoria motocyklowe różne i z każdej półki kolego i tak masz rację te z niższej półki są „gorsze” ale Ls2 w swej klasie cena+jakość jest najlepszym wyrobem i wyborem a co do kasków to ta wyższa półka zaczyna się za sporą kasę np Shoei którego jakości nie da się kwestionować ale chyba rynek motorowerowych podbija Ls2 taka to moja opinia i np na temat mojego kasku Ls złego słowa nie powiem i tak są lepsze ale na w moim guście odpowiadający 😉

Odnawianie Plastików -MALOWANIE klejenie spawanie oklejanie Motocykle Quady Skutery
    (Owiewki czasze osłony lusterka)
    Profesjonalnie i Tanio
    e-mail: pawel8961@wp.pl
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Zgodzę się z Tobą, tylko za 600 zł (z hakiem) można kupić coś lepszego, choćby włoskiego NOLANA, którego zaproponował Benekpe 🙂

benekpe
    Użytkownik

Przyznam, że sam używałem do niedawna kasku LS2 – nawet ten model, który w testach wypadł całkiem przyzwoicie. Niestety, musiałem go zastąpić omawianym Nolanem, bo tak naprawdę na motocykl się nie nadawał. Już tłumaczę dlaczego. Słaba wentylacja powodowała, że w upalne dni nie sposób było w nim jechać wolno – tak do 80km/h – musiałem mieć sporo uchyloną szybę, by wymusić jakąś wentylację. A wtedy, wszelkie owady dostawały się w okolice twarzy – masakra. Dopiero przy prędkościach ok. 120km/h można było wyczuć jakąś wentylację przy zamkniętej szybce. No i a wiecznie zaparowana szyba – w chłodniejsze dni, albo bladym świtem nie dało się jeździć z opuszczoną szybą – masakrycznie parowała, zmuszając do jej uchylania.
    No i ten szum – nie do zniesienia – musiałem czasami wkładać stopery do uszu, by w miarę komfortowo jechać.
    Przesiadka na Nolana była wybawieniem. Cichszy, lżejszy bardziej komfortowy i uniwersalny kask. Latem można odpiąć szczękę, ciesząc się zaletami i komfortem kasku otwartego. Przyciemniana i regulowana blenda przeciwsłoneczna. No i zniknął problem z parowaniem szyby. Wentylacja bardzo przyzwoita.
    Powiem krótko – kas na swoje możliwości wcale nie jest tak bardzo drogi. Łatwo dostępne akcesoria i części zapasowe sprawiają, że kas stał się bardzo popularny.
    LS2 leży w kartonie w piwnicy jako kask rezerwowy.
    Ale to wyłącznie moje subiektywne zdanie na jego temat.
    Bo ja go oceniam z perspektywy jazdy motocyklem, gdzie prędkości 120km/h są na porządku dziennym.
    Przy wolniejszej jeździe te kaski może tak źle nie wypadają, chociaż w moim odczuciu im wolniej tym gorzej.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie