Pogorszenie przyśpieszenia w skuterze 4t

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Pogorszenie przyśpieszenia w skuterze 4t

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe bednar22 bednar22 6 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe bednar22
    bednar22
    Użytkownik

Witam, jestem nowy na nowy forum. Proszę Was o pomoc. A więc oddałem skuter do serwisu na wymianę oleju, świecy, wariatora z rolkami, i wkładu do filtru powietrza, oraz regulację zaworów i gaźnika. Po dwóch dniach zauważyłem dziwne zachowanie. Kiedy stoję w miejscu mam 2000 obr. jak ruszam wszystko jest w porządku do 4000 obr po czym trwa ok 3-4 sekundowa zwłoka kiedy skuter nie przyśpiesza. Po tym czasie wkręca się na wyższe obroty i kontynuuje przyśpieszanie. Jest to irytujące ponieważ czasami trzeba szybko ruszyć (szczególnie na ruchliwym skrzyżowaniu w centrum dużego miasta). Jak narazie powoduję zagrożenie dla siebie i innych członków ruchu drogowego. Powinienem odczekać jak wariator dotrze się z paskiem? Albo wymienić pasek na nowy? (obecny ma ok 2000 km). Czy miał ktoś podobny problem albo wie co może być przyczyną? Mój skuter to Romet RXL 50 4T.

Zdjęcie profilowe michal98
    michal98
    Użytkownik

Wymień rolki na lżejsze bo pewnie masz ciężkie i wolno się zbiera . a masz ten stary wariator?

Routery to dobre
    skutery, bo ciągną jak
    renifery. Mają w zanadrzu
    trzy konie i robią dziurę w
    betonie.

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe kamil_sek
    kamil_sek
    Użytkownik

miałem podobny problem po zmianie paska. nie mogłem dopasować odpowiednich rolek kupiłem chyba ze 4 komplety i testowałem. Najlepsze okazały się 5,5g w kształcie litery D firmy WM Motors

Zdjęcie profilowe bednar22
    bednar22
    Użytkownik

Dzięki za porady, spróbuję zmienić rolki ;P Zobaczę czy to coś da jak nie wsadzę z powrotem stary wariator.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie