Podświetlenie tablicy

Ktoś się orientuje czy krwistoczerwone podświetlenie tablicy jest dozwolone ?
Mam pewnego pomysła :)

Wg prawa białe lub jasny odcień żółtego.

Co to za pomysł?

Mam w tylnym kloszu białe podświetlenie, chcę przesłonić czerwoną grubszą folią, ewentualnie ledy.Te podświetlenie jest dosyć jasne.

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej ma być białe i już. Robiąc takie eksperymenty w razie kontroli możesz mieć powód do czepnięcia się.

Za czerwone podświetlenie w skrócie mandat, zatrzymany dowód rejestracyjny i zaproszenie do diagnosty.

Ads - lepiej nie kombinuj z oświetleniem i nie wstawiaj żadnych dodatkowych lampek itd. później się widzi jeżdżące choinki na drogach.

W motorowerze nie jest wymagane podświetlenie tablicy rejestracyjnej, więc skoro jest możesz zmieniać kolor wg. własnych upodobań.. Co innego ze skuterem zarejestrowanym jako motocykl, w tym wypadku tak jak piszą koledzy wyżej.

Choinka to by nie była, tylko jednolite światło, te oświetlenie tablicy jest dosyć mocne i tak sobie pomyślałem żeby je przyciemnić.
Mam do wyboru zieloną i czerwoną folię.

Znalazłem :

Niezbędne wyposażenie motoroweru (na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia):

- z przodu - jedno światło mijania barwy białej lub żółtej selektywnej,
- z tyłu - jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,
- z tyłu - światło odblaskowe, o kształcie innym niż trójkąt, barwy czerwonej,
- z boku - światło odblaskowe, o kształcie innym niż trójkąt, barwy żółtej,
- dwa niezależnie, skutecznie działające hamulce,
- sygnał dźwiękowy o nie przeraźliwym dźwięku,
- tłumik wydechu,
- lusterko wsteczne, umieszczone po lewej stronie pojazdu,
- podpórkę pojazdu,
- uchwyt dla pasażera
- podnóżki lub inne elementy umożliwiające oparcie nóg kierującego i pasażera,
- hełm ochronny

Zdziwiłem się światłem odblaskowym z boku, ja mam, ale większość skuterowców się tego pozbywa bo obciach.

Ja mam odblaski i zastanawiam się ,żeby jeszcze dołożyć gdzieś z tyłu i z boku,ale to w niedalekiej przyszłości.(odblaski poprawiają widoczność w nocy)oczywiście wszystko z głową.
http://imageshack.us/photo/my-images/685/dsc00643rf.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/853/dsc00658q.jpg/