Podświetlenie podwozia LED, czy legalne – policja

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Ry8Pomocy
    Użytkownik
    • 10
    • 29Postów:

Chce załozyć 20 centymetrowy biały pasek led pod skuterem , z którego światła podało by na podłoże.

To zabronione ?
    Policja sie przyczepi ?

DooOminO
    Użytkownik
    • 56
    • 1 610Postów:

Ry8Pomocy napisał:

To zabronione ?
    Policja sie przyczepi ?

Tak

Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

może to niezbyt zgodne z prawem ale wg mnie policja się nie przyczepi 😉

like70
    Użytkownik
    • 1
    • 34Postów:

Jak się będzie afiszował z takim światełkiem to się przyczepi. Straci dowód rejestracyjny, albo będzie rwał kable przy patrolu. Skutery są zazwyczaj kontrolowane w związku z wykroczeniem, do statycznej kontroli sporadycznie, ale z takimi lampkami może wpaść w oko. Ale z drugiej strony jak ktoś ma pecha to dowód poleci za niehomologowany wydech, więc jeszcze światełka nie zrobią różnicy…he he

Im_Jurek
    Użytkownik
    • 4
    • 484Postów:

Przyczepią się, ja mam ale używam tylko poza drogami, ewentualnie na jakiś lansowy przejazd o 23.00

elloco
    Uczestnik
    • 11
    • 511Postów:

Jak mieszkasz w dużym mieście to bankowo się przyczepią. Ja mam często kontrolę ze względu na zamontowane lampy obrysowe. Zawsze patrzą czy mają homologację , poprostu przyciąga to uwagę.

Ry8Pomocy
    Użytkownik
    • 10
    • 29Postów:

A znajde taki pasek led żeby w moim skuterze siedząc był zgodny z prawem czy raczej powinienem miec nozyczki i taśme izolacyjną przy sobie zeby rozcinac i sklejac ?

elloco
    Uczestnik
    • 11
    • 511Postów:

Na podświetlenie podwozia nie ma legalnych lamp:)

matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

elloco napisał:

Jak mieszkasz w dużym mieście to bankowo się przyczepią. Ja mam często kontrolę ze względu na zamontowane lampy obrysowe. Zawsze patrzą czy mają homologację , poprostu przyciąga to uwagę.

To u nas w Bydgoszczy kontrolują skutery bez powodu ? Nigdy się z tym jeszcze nie spotkałem. Mnie jeszcze ani razu nie zatrzymali tak na kontrolę.

elloco
    Uczestnik
    • 11
    • 511Postów:

No nie bez powodu , poprostu ja mam małą choinkę na skuterku ale na homologowanych lampach i zgodnie z normami więc kończy się na rutynowej kontroli 🙂

marbryl1
    Użytkownik
    • 1
    • 180Postów:

elleco nie bredz nic co nie jest ujete w kodeksie jako oswietlenie pojazdu nie moze byc montowane, a jak chodzi o homologacje to jest wymagana na swiatla ktore moga byc montowane

sebek
    Użytkownik
    • 9
    • 91Postów:

Mój znajomy został zatrzymany przez policję, ponieważ miał zielone światła postojowe w skuterze, nie wiem po co je zakładał, ale został skierowany na przegląd i tymczasowo zabrano mu dowód…

Co do świateł led w skuterze. Znam dwie osoby, które zrobiły podświetlenie na przełącznik, tak jak mówi Im_Jurek, żeby nocą się przejechać albo na postoju w nocy przyciągał uwagę. Nigdy nie zostali złapani przez policję, więc akurat nie wiem co grozi za takie coś, ale w najgorszym przypadku coś czuję, że też zostałby zabrany dowód i na przegląd…

elloco
    Uczestnik
    • 11
    • 511Postów:

marbryl1 napisał:

elleco nie bredz nic co nie jest ujete w kodeksie jako oswietlenie pojazdu nie moze byc montowane, a jak chodzi o homologacje to jest wymagana na swiatla ktore moga byc montowane

A czytałeś co napisałem? Jeśli chodzi Ci o to że na aucie mogą być zamontowane źródła światła które zostały przez fabrykę zamontowane to jesteś w błędzie.Homologacja dopuszcza lampy zgodnie z przeznaczeniem i zastosowaniem.
    W takim wypadku powiedz mi jak to jest że jeżdżą choinki na autach ciężarowych? Sam kilkoma jeździłem i nigdy mi policja ani ITD nie zabrało dowodu, a zwłaszcza ITD lubi się czepiać o wszystko.Brak bocznych obrysówek na na którejś stronie naczepy już może skutkować zabraniem dowodu , a co dopiero jak by zabierali za oświetlenie pojazdu.Jasną sprawą jest że nie można z przodu żółtych lub czerwonych lamp montować , każde mają swoje miejsca i zgodnie z tym można je rozmieszczać.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button