Podświetlenie podwozia LED, czy legalne – policja

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Podświetlenie podwozia LED, czy legalne – policja

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe elloco elloco 7 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Ry8Pomocy
    Ry8Pomocy
    Użytkownik

Chce załozyć 20 centymetrowy biały pasek led pod skuterem , z którego światła podało by na podłoże.

To zabronione ?
    Policja sie przyczepi ?

Zdjęcie profilowe DooOminO
    DooOminO
    Użytkownik

Ry8Pomocy napisał:

To zabronione ?
    Policja sie przyczepi ?

Tak

.. Bez polskich znak’o’w .

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

może to niezbyt zgodne z prawem ale wg mnie policja się nie przyczepi 😉

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
    Zdjęcie profilowe like70
    like70
    Użytkownik

Jak się będzie afiszował z takim światełkiem to się przyczepi. Straci dowód rejestracyjny, albo będzie rwał kable przy patrolu. Skutery są zazwyczaj kontrolowane w związku z wykroczeniem, do statycznej kontroli sporadycznie, ale z takimi lampkami może wpaść w oko. Ale z drugiej strony jak ktoś ma pecha to dowód poleci za niehomologowany wydech, więc jeszcze światełka nie zrobią różnicy…he he

Zdjęcie profilowe Im_Jurek
    Im_Jurek
    Użytkownik

Przyczepią się, ja mam ale używam tylko poza drogami, ewentualnie na jakiś lansowy przejazd o 23.00

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe elloco
    elloco
    Użytkownik

Jak mieszkasz w dużym mieście to bankowo się przyczepią. Ja mam często kontrolę ze względu na zamontowane lampy obrysowe. Zawsze patrzą czy mają homologację , poprostu przyciąga to uwagę.

Było kilka chińczyków..Toros, Baotian… Kymco Agility R16 125ccm do 2017r, Szukam jakiegoś „maxi” 🙂
    Zdjęcie profilowe Ry8Pomocy
    Ry8Pomocy
    Użytkownik

A znajde taki pasek led żeby w moim skuterze siedząc był zgodny z prawem czy raczej powinienem miec nozyczki i taśme izolacyjną przy sobie zeby rozcinac i sklejac ?

Zdjęcie profilowe elloco
    elloco
    Użytkownik

Na podświetlenie podwozia nie ma legalnych lamp:)

Było kilka chińczyków..Toros, Baotian… Kymco Agility R16 125ccm do 2017r, Szukam jakiegoś „maxi” 🙂
    Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

elloco napisał:

Jak mieszkasz w dużym mieście to bankowo się przyczepią. Ja mam często kontrolę ze względu na zamontowane lampy obrysowe. Zawsze patrzą czy mają homologację , poprostu przyciąga to uwagę.

To u nas w Bydgoszczy kontrolują skutery bez powodu ? Nigdy się z tym jeszcze nie spotkałem. Mnie jeszcze ani razu nie zatrzymali tak na kontrolę.

Barton Fighter 50 2012 r.
    Zdjęcie profilowe elloco
    elloco
    Użytkownik

No nie bez powodu , poprostu ja mam małą choinkę na skuterku ale na homologowanych lampach i zgodnie z normami więc kończy się na rutynowej kontroli 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie