Prawo jazdy na skuter – karta motorowerowa

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Prawo jazdy na skuter – karta motorowerowa

Ten temat zawiera 29 odpowiedzi, ma 13 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe szycha160 szycha160 8 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 30 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe szycha160
    szycha160
    Użytkownik

Witam,
    Od pewnego czasu nurtuje mnie jeden temat, a mianowicie. Jakichś czas temu rodzice zakupili mi skuter. Wszystko fajnie, elegancko – bardzo się z tego ciesze; nie ważne. Posiadam kartę rowerową (mam skończone 15 lat), a chciałbym poruszać się swoim nowym skuterkiem :), ale jak poprzednio nawiązywałem mam tylko kartę rowerową gdyż podczas egzaminów na motorowerową byłem nieobecny w szkole. Więc postanowiłem, że właśnie teraz (wakacje) zdam tę kartę, abym bezproblemowo mógł pojechać sobie np. nad jezioro, ale z tego co się orientuje żadna instytucja w moim regionie (Olsztyn) nie prowadzi takich testów, egzaminów itp. Lecz przeszukując sieć odnalazłem jedną ‚nieprawidłowość’ w Wykazie przepisów rowerowych, a mianowicie: cyt.:
    „DZIAŁ IV- kierujący”

” art. 96
    1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania przez osobę, która
    nie ukończyła 18 lat:
    1) rowerem – jest karta rowerowa, motorowerowa lub prawo jazdy,
    2) motorowerem – jest karta rowerowa lub prawo jazdy,
    3) pojazdem zaprzęgowym – jest prawo jazdy, karta motorowerowa lub
    rowerowa, jeżeli osoba uprawniona ukończyła 15 lat.”

Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć, bardzo was o to proszę.

Szychaaa
    Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

Jeżeli ten artykuł jest aktualny to wynika z niego jasno że nie mając 18 lat, uprawnienie do prowadzenia skutera masz posiadając kartę rowerową.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe lop16
    lop16
    Użytkownik

http://www.kodeksdrogowy.com.pl/obowiazujace/dzial4.html

Art. 96. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania przez osobę, która nie ukończyła 18 lat:

rowerem i wózkiem rowerowym – jest karta rowerowa, motorowerowa lub prawo jazdy;

motorowerem – jest karta motorowerowa lub prawo jazdy;

pojazdem zaprzęgowym – jest prawo jazdy, karta motorowerowa lub rowerowa, jeżeli osoba uprawniona ukończyła 15 lat.

2. Kartę rowerową lub motorowerową może uzyskać osoba, która wykazała się niezbędnymi kwalifikacjami i osiągnęła wymagany wiek: 10 lat w przypadku karty rowerowej i 13 lat w przypadku karty motorowerowej.

Kingway Coliber 4T 50 – <6000km
    Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

Nie wiem szycha skąd Ty wziąłeś ten artykuł.

szycha160
    Użytkownik

Ok, ok wielkie dzięki. Czyli sobie nie pojeżdżę 🙁

Szychaaa

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Idź na komendę i powiedz że chcesz na kartę zdawać, jak powiedzą że nie ma takiej opcji to jeździj bez karty i tyle. Tylko przepisów się naucz byś umiał się na drodze zachować.

Router WS 50 2013
    szycha160
    Użytkownik

Przepisy umiem, znaki itd. Już jeździłem z kolegą po drogach i wszystko Ok. Pisałem mali’a do Policji w moim mieście (Lidzbark Warm.) i oni odpisali, że im się nie opłacało i dlatego już nie prowadzą testów. A co do jeżdżenia bez kary- podobno duże kary. 🙁

Szychaaa
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Mnie zatrzymali ze 3 lata temu jak jechałem Ogarkiem a nie miałem jeszcze ukończonych 18 lat. Nie miałem karty motorowerowej, nawet o nią nie pytali 😉 Tylko papiery i ważne oc. No i upomnieli, żeby po kask wrócić. Choroba a wyjechałem się przejechać zobaczyć czy chodzi ( po naprawie) i zatrzymali 20 metrów od domu :/

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe Twister
    Twister
    Użytkownik

Był taki artykuł na skuterowo też -że chłopakowi kupili skuter i mial tez rowerowa tylko , a w jego mieście nie było możliwości zrobienia motorowerowej, przez pol roku jezdził bez, potem gdzieś udało mu sią ją zrobić.
    Ja na twoim miejscu jeździłbym bez jeśli nie masz możliwośći jej zrobienia to przecież paranaoją byłoby jechać do większego miasta tylko po to by zrobić kurs który prawie niczym nie różni się od karty rowerowej.

I <3 driving in night. !
    Zdjęcie profilowe Patrykk
    Patrykk
    Użytkownik

Ta, namawiajcie go do tego , żeby śmigał bez karty – gratuluję.
    A jak potem jakiś ( ewentualnie !!! ) wypadek albo coś, to jego wina i to on będzie pokrywał wszelkie straty, a jak jeszcze w tym ucierpi osoba, to dopiero będą jaja.
    Weźcie się zastanówcie do czego chłopaka namawiacie .
    To tak samo jakbyście mu mówili – kup sobie CBR, po co Ci prawko .. przecież prawko za drogie.
    MYŚLENIE NIE BOLI ! .

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 30 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie