Podskakiwanie skutera.

Mam taki problem. Mój skuter podskakuje mi w czasie jazdy na równej drodze. Najbardziej nasila się to przy ruszaniu, choć nie ma żadnych dziur w drodze. Gdy jeździłem nim wczoraj nie było czegoś takiego.

Obejrzyj opony z przodu i tyłu czy nie masz guza przypadkiem

Obejrzałem i nic złego nie zauważyłem. Dzisiaj specjalnie pojechałem na w miarę równą drogę, a skuter zachowywał się tak, jakby jechał bez przerwy po lekkich nierównościach. Występowało szarpanie i skakanie. Nie wiem skąd to się wzięło. Jeszcze przedwczoraj wieczorem byłem w sklepie i nic niepokojącego nie zauważyłem. Kilka godzin przed tym wyjazdem do sklepu jeździłem trochę po polnych drogach, dziurach i wybojach i kawałek po zabronowanej ziemi. Teraz to szarpanie i skakanie mnie denerwuje i jednocześnie obawiam się że może mi coś pieprznąć z dala od miasta.

może ktoś ma jakieś pomysły?

zakręć kołami na postoju, czy felga nie skrzywiona, złap za lagi i szarpiąc sprawdź czy luzu nie ma, może tylny amortyzator uszkodzony i spręzyna tak buja bo nic nie tłumi jej drgań...????

Może to wina napędu. Na razie mam przejechane 1200 km. Nasila się to przy ruszaniu i gdy jadę pod górkę. Będę szczęśliwy z każdej odp. ponieważ psuje mi to przyjemność z jazdy.

Moim zdaniem to amortyzatory.

Proszę pomóżcie mi bo niedługo mnie szlak trafi.

Kolego ja miałem to samo do dziś,wcześniej po równej drodze jechałem jak po kamieniach kierownica drżała w rękach,dziś rozkręciłem przednie amorki, w środku był rzadki jak barszcz olej,(100ml. w oby dwóch amorach)Wziąłem je w torbę i pojechałem do speca od skuterów w Rybniku,mechanik za dychę nalał nowego oleju do amorów,nie pytajcie o nazwę bo nie wiem,(mechanik mówił,że leje 10tkę,myślę,że chodzi o gęstość,chyba że się mylę)ale po zamontowaniu amorków inny skuter.(Nie wiem czy to może dotyczyć twojego skutera,ale możesz sprawdzić)

Micaddo, w jakim skuterze wymieniałeś olej w przednim amortyzatorze i przy jakim przebiegu?

Dzięki Miccado, gdy tylko znajdę wolną chwilę spróbuję je rozkręcić.

Witam,ja wymieniałem olej w przednich lagach , przy przebiegu 2900 km.(śmieszne ale prawdziwe) ale już od początku źle się jeździło(z początku myślałem że tak ma być),na gwarancji bym tego nie zrobił bo dokonałem kilka zmian w skuterze,i nie korzystam z serwisu.Skuter to Inca Street.