Podejrzane dźwięki silnika Junak M11 Cafe

Witam wszystkich forumowiczów! Jestem nowy, tu na forum jak i w świecie motocykli i chciałbym zasięgnąć porady osób starszych doświadczeniem, może oni będą w stanie coś powiedzieć. Mianowicie jakiś czas temu zakupiłem tę wersje z 2017 roku i dostrzegłem dziwne dzwięki dochodzące z silnika czy to podczas zwykłego chodzenia czy też na wkręceniu na obroty, niepokoi mnie to, bo nie chciałbym czasem zarżnąć silnika. Dodam jeszcze, że zauważyłem prawdopodobne branie płynu z ze zbiorniczka wyrównawczego, ubywa go w miare szybkim tempie. Idąc dalej, gdy pochodzi tak z 10 minut i się nagrzeje z wydechu zaczyna lecieć delikatna biała mgiełka, nie wiem czy to woda skroplona w wydechu czy płyn z chłodnicy (motocykl stał 2 miesiące w garażu podziemnym, nieodpalany) barwa jasna jak woda, raczej bezwonne, jak wezmę na palce i nimi potrę to od razu znika, także nic tłustego. Liczę, że znajdzie się ktoś kto mógłby wiedzieć co to mogłoby znaczyć. Czy możliwe, że to luźne zawory w głowicy?

Co to znaczy dziwne dźwięki? Jeżeli chodzi o płyn jesteś pewien, że nigdzie nie ma wycieku ?

za dużo twoich subiekywnych obserwacji a za mało konkretów które by pozwoliły jakies silnie trafne wnioski wyciągać
Jezeli znika ci płyn z układu chłodzenia i musisz dolewać - to wskazuje na nieszczelność.
Pytanie czy znika na stałe i musisz dolewać czy opada jak odpalasz silnik a wraca na swój poziom jak ostygnie.
Para z układu wydechowego może być jakąś wskazówką ale nie musi.
Spuść olej i zobacz czy w oleju nie ma płynu chłodzącego (charakterystyczne “masło” sie robi najcześciej), zbadaj płyn na zawartość spalin, ew zmierz kompresje.
Ja też niestety nie wiem jaki dźwięki “zobaczyłeś” :smiley: nic taki opis nie mówi. Może ten silnik tak pracuje, może to klepią ci zawory a może to własnie objaw padającej uszczelki pod głowicą (i tam sie tan płyn przedostaje).
Trudno po opisie stwierdzić.
W każdym razie nawet najluźniejsze zawory nie powodują ubytków płynu.