Podciśnienie baku w skuterze

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Podciśnienie baku w skuterze

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe NieMamNazwy NieMamNazwy 4 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe NieMamNazwy
    NieMamNazwy
    Użytkownik

Witam, mam skuter Kingway Fennari dość nietypowy, z baku wychodzą 2 otwory wężyk z paliwa i drugi od podcisnienia baku , mam taki problem, że tego podcisnienia nie mam tzn jak dmuchne w węzyk to paliwo z drugiego otworu leci wtedy i robi podciśnienie, ale sam sie nie umiem z tym uporać bo nie mam żadnej pompki która by dmuchała do baku przez węzyk a ustanie nie ma szans podczas jazdy, nie wiem jaka może być tego przyczyna, bo wczesniej miałem zaślepiony ten otwór a teraz musze tam mocno dmuchnąć żeby leciało wieć cos na rzeczy pewnie jest, może wina korka samego ? bo tak ogolnie bak nie przepuscza powietrza ani nigdzie nie cieknie , doradźcie coś

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

otworek napowietrzający w korku lub w samym zbiorniku – bo nie wiem gdzie jest.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe Drapoll
    Drapoll
    Użytkownik
    NieMamNazwy
    Użytkownik

otworek raczej odpowietrzajacy jest na samym korku baku mała dziurka na samej górze nic poza tym nie mam, wyciągałem już ten bak jest zgrzewany/ zaspawany więc co jest w srodku nie mam pojecia, a kranik tutaj nie wiele daje jak nie mam tego podcisnienia w srodku bo ten bak nie jest grawitacyjny jak w zwykłych skuterach tylko musi paliwo wypchac do góry, a kranik nie jest w stanie tego zrobić bez podcisnienia

NieMamNazwy
    Użytkownik

jakbym mial pompke jakąć która pompuje mi powietrze to dałbym w ten weżyk podcisnienia i jade bez problemu bo poza tym mankamentem wszystko gra

Czytaj
    REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Mankament to jest taki że nie masz pompki podciśnieniowej pliwa i zbiorniczka wyrównawczego który tam byc od nowości powinien
    pompka

zbiorniczek

a co do tych dwu rurek z baku,dolna to paliwo a górna powrót jego nadmiaru z owego zbiorniczka.

NieMamNazwy
    Użytkownik

czyli wężyk bezpośrednio od paliwa po lewej do zbiorniczka wyrównawczego drugi od baku to na środek zbior. a trzeci do pompki o lewej strony, mam zamontowany teraz zwykły kranik ale sobie nie radzi za dobrze ta pompka się czymś rożni od niego ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

kranik od pompki różni się zasadniczo :).

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Nosz kur.. sama nazwa mówi POMPKA [popmóje] a kranik tylko zamyka i otwiera.
    Wężyk od paliwa idzie do pompki ktorej nie masz a od niej do zbioriczka wejscie 1,2 jest powrót a 3 do gaźnika od zbiorniczka.
    Do pompki ktorej nie masz zassanie z króćca,paliwowy z baku i paliwowy z pompki do zbiorniczka.

NieMamNazwy
    Użytkownik

no masz racje ja nie widziałem różnicy w kraniku i pompce, bo czesto jak piszą w sklepie to mylą z kranikiem, bo niby do skutera a w skuterze takiego czegoś nie ma to moze być mylące, dobra dzieki ogarne ta pompke śmieszna, bo w zwykłym sklepie motorowym pytałem i maja same kraniki to tylko przez neta musze

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie