! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Podatek VAT 24.

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe benekpe benekpe 6 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Kameleon666
    Użytkownik

Witam.
    Jutro kupuję skuter sprowadzony z Francji, kupił go jakiś koleś, ale go nie rejestrował. Mam pytanie odnośnie vat 24. Czy powinien go opłacić obecny właściciel czy ja? Wyczytałem coś, że gdy on go nie opłaci ja nie będę mógł go zarejestrować tylko nie wiem czy to prawda. Nie wiem, czy go opłacił, ale wolę zapytać, żebym nie miał później z tego tytułu jakiś nieprzyjemności. Gdy go opłacił to powinien mi dać jakiś kwitek czy coś takiego ? A gdy go nie opłacił to co mam zrobić ??
    Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Koleś sam go sprowadził, czy kupił od handlarza już sprowadzony?

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież

Kameleon666
    Użytkownik

Prawdopodobnie sam, aczkolwiek nie jestem pewny. Na aukcji pisze, skuter sprowadzony z francji.

Kameleon666
    Użytkownik

Załóżmy, że sam. Z rozmowy telefonicznej z nim wcześniej wywnioskowałem, że sam. Ale jakbyś mógł to napisz dwie możliwości. Jakby sam sprowadził. I kupił od jakiegoś handlarza.
    I jeszcze jedno pytanko czy musi mi dać umowę jaką podpisał z tym francuzem u kogo kupował ? ?

benekpe
    Użytkownik

Jak kupił od handlarza, to powinien dostać fakturę VAT, wtedy zakup skutera zwolniony jest z opłat skarbowych i akcyzy.
    Jeśli sam, to ponosi te koszty.
    Umowa powinna być przetłumaczona przez przysięgłego tłumacza, tak samo jak homologacja i dowód rejestracyjny. Musi być dokonany przegląd techniczny.
    Zresztą zadzwoń wo Wydziału Komunikacji i skarbówki – oni wszystko CI wyjaśnią.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Kameleon666
    Użytkownik

Jadę za nieco ponad godzinę. To powinien mi dać umowę, którą podpisał z francuzem ? Czy wystarczy mi tylko francuski dowód i nasz umowa sprzedaży ?

Kameleon666
    Użytkownik

To kupować ten skuter czy czekać, aż zrobi te opłaty i dopiero wtedy ?

benekpe
    Użytkownik

Ja bym się w to nie pakował, bo za dużo to cię będzie kosztowało.
    Ten koleś prawdopodobnie w terminie nie dokonał obowiązkowych opłat, więc skarbówka nałoży na niego stosowne kary. Kolejne koszt z tłumaczem, przeglądem, opłatami cła i skarbówki… ja bym się nie pchał w to.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie