początkujący

na codzień jezdze samochodem i nigdy w życiu nie prowadziłem motoroweru(raz skuter po placu). Mam parę pytan odnośnie doboru maszyny, jestem dużym człowiekiem 190cm wzr. I 100kg wagi. Poradźcie mi czy jazda w ogóle jest możliwa a jak tak to co kupić najlepiej do 2 tys gdyż motor ma mi służyć tylko do dojazdów po mieście czy do pracy w sezonie. Samochód jednak paliwa więcej ssie więc było by to dla mnie idealne rozwiązanie tym bardziej że autem niestety Musi jeździc żona do pracy. No i zawsze coś mnie ciaglo do jedno śladów.

Hmm... Za ok. 2 tysiące uda Ci się kupić motorower Router WS 50 z 2012 roku, który, moim zdaniem, jest dobrym motorowerem w stosunku ceny do jakości.
Nie wiem, jak będziesz na nim wyglądał, ale na pewno będzie troszeczkę ociężały z powodu wagi (nie chcę Cię urazić, po prostu piszę prawdę), ponieważ posiada on silnik czterosuwowy (oszczędny, spalający ok. 2,5 litra na setkę).

Silnikiem zupełnie się nie sugeruj bo 4T spokojnie da sobie z Tobą radę. Co do wielkości, to chyba mimo wszystko lepszy będzie skuter, będziesz wyglądał w miarę normalnie na Quantumie R np.
Romet RXL
Quantum Classic
No w tej cenie, w ogóle łatwo nie będzie, ale chińczyka może jakiegoś wyrwiesz.

Malo mnie interesuje jak bede na nim wygladac, byle by jezdzil i dawal rady z moja waga a kiedys moze zlapie bakcyla i bede patrzal za maszynami gabarytowo wiekszymi adekwatnie do mojej wagi czy wielkosci. Na razie szukam czegos na start

Jak musi być biegówka to skup się na czymś Rometa lub Junaka.
Silniki wszystkie mają te same.

Musi się jeszcze zmieścić w 2 kawałkach, więc sam widzisz, że wybór nie wielki. Za te pieniądze ja bym celował w Routera WS 50, mimo wszystko.
Nie wygląda jak "sportowa szlifierka", więc nie będziesz wyglądał głupio moim zdaniem.

http://otomoto.pl/kinroad-xt-50q-maly-czoper-super-stan-M3643256.html co sadzicie o takim czyms?

Ten Router ws 50 wyglada obiecujaco:) nic dziekuje za pomoc wszystkim w razie gdybym czegos potrzebowal napewno sie tu odezwe:)

Nie ma sprawy, od tego jest przecież forum ;)

Na tym 'czoperze' to dopiero będziesz komicznie wyglądał, on strasznie malutki jest :)