Po zmianie wariatora brak mocy i wolno rusza

Witajcie jestem nowym użytkownikiem tego forum jeżeli coś przekręcę to proszę o wyrozumiałość.

Mam chiński skuter Router Bassa 50 cm. Przejechałem 2700 km i wszystko było OK. Okazało się, że popękał pasek, a na wariatorze są rysy/wgłębienia. Kupiłem nowy pasek rozmiar identyczny jak oryginalny, wariator chiński tyle że lżejsze rolki 5,5g oryginalne były 6,5g. Po wymianie części skuter nie ma mocy, mam problem z podjechaniem pod krawężnik. Jak ruszam to do 15 km ledwo co jedzie, a obroty są bardzo niskie. Jak już się rozpędzi powyżej 15 km jest OK. Możecie mi podpowiedzieć o co chodzi, czy to jest wina lżejszych rolek? Z tego co czytałem to lżejsze rolki powinny poprawić moc i przyśpieszenie.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Sprawdzales czy na pewno dobrze wszystko zlozone ? Moze jednak te rolki sa za lekkie ? Rolki sa dosc tanie wiec mozna sprawdzic jak bedzie na 6,5g , albo ten pasek jest slabej jakosci i cos z nim sie dzieje. Obroty sa niskie podczas jazdy czy po odpaleniu ? Moze cos z gaznikiem . Sprawdzales swiece ?

Kiedyś miałem tak ze slizgi ( te małe czerwone trójkąciki na blaszce za rolkami jak składasz wario) były niedokładnie złożone i wario blokował/zacinał sie i przyspieszenie wtedy było żałosne oraz v-max 40km , szczaiłem się po paru sek i poprawiłem montaż.