Po zatankowaniu do pełna skuter dostaje obrotów i gaśnie

Witam, posiadam skuter keeway hurricane 50cc 2t i od pewnego czasu zacząłem mieć problemy z obrotami po zatankowaniu. Skuter po zatankowaniu po chwili dostaje dużych obrotów i nie ma tego klekotku jak zawsze tylko bzyka i zaczyna gasnąć, po czasie zgaśnie i po dodaniu gazu kompletnie gaśnie, odpali się go z kopki i na wolnych obrotach trochę pochodzi i jak się ssanie wyłączy to zgaśnie, na dodatek bardzo kopci, po odczekaniu wogóle nie odpala a jak się mu spuści z 1 litr paliwa odpali i strasznie kopci po jakimś czasie można normalnie jeździć, dzieje się to tylko przy pełnym zatankowaniu. Wymieniłem w nim popkę paliwa, filtr paliwa na większy ale przy tej zmianie na większy jeszcze tak nie było pomyślałem że to przez to i zmieniłem na standardowy mały, dysze na większą z takim samym przypadkiem jak z filtrem i też zmieniłem na standardowy i dalej do samo, przy okazji jak się wyciągnie szlaufik paliwa z gaźnika to paliwo cały czas się leje, wymieniłem jeszcze świece.
Jeśli ktoś wie o co może chodzić proszę o podpowiedź może coś zadziała, odpowiem na kazde pytanie jak o czymś nie napisałem.

nieszczelności w dolocie + zalewanie paliwem?