Po wymianie wario i sprężyny centralnej skuter nie jeździ

Witam, jestem nowy na tej stronie mam Yamahe bws 50 ostatnio wymieniłem wariator i sprężynę centralną na stage6 sport pro. Po wymienię części skuter ma wysokie obroty ale nie jeździ.I pytanie do was co mogło sie stać??

masz źle zestrojony napęd. Źle dobrane rolki w stosunku do spręzyny centralnej.
Zakładając oczywiście że wszystko inne masz sprawne i się nie zacina

Wario, rolki i sprężyna centralna były w komplecie. Podejrzewam, że slizga sie dzwon. Ale na starej sprężynę skuter jeździ

to że były w komplecie to nie znaczy że w każdym skuterze to zadziała jak powinno.
Myślisz o dzwonie a jednocześnie innej sprężynie dzwon nie przeszkadza - wiec chyba źle myślisz. Tak na logikę.

Silnik wyje zawsze kiedy rolki są zbyt lekkie w stosunku do siły sprężyny centralnej - wariator nie może ich rozrzucić wiec masz małe przełożenie, wysokie obroty i 30km/h.
Dzwon to by ci się ślizgał jakbyś miał albo ten dzwon totalnie zajechany albo marne sprzęgło i 15KM na silniku

Jak ściskałem sprężyny w rękach to ta ze stage6 była odrobinę twardsza od tej starej a rolki takie same 5g. Troszeczke twardsza i takie efekty? A co do dzwona to ma kolor taki niebiesko-fioletowy.

człowieku, 0.5g na rolce robi różnice w 170kg skuterze. Wiec “troszkę twardsza” w zupełności wystarcza w twoim 100kg sprzęcie.
Np do silnika minarelli (i chińskie 2T) w komplecie z wariatorem Stage6 Sport Pro jest sprężyna medium i rolki 6g.
W komplecie do Peugeota są rolki chyba z 8-9g.

twoje “seryjne” rolki 5g przestały pasować w chwili kiedy zmieniłeś wariator. Sam wariator ma inną mase (nawet pomijając inny kształt) wiec i rolki bedą inne. Każdy gram obracający się razem z wałem robi różnice.

A twardość spręzyn porównuj kiedy jest praktycznie do maxa ściśnięta - tak jak w korektorze. Bo że na poczatku większość jest podobnie miękka to ma znikome znaczenia

Czyli mam zle rolki dopasowane do sprezyny. Dzięki wielkie za pomoc

tak, napisałem to w pierwszym poście