Po wymianie rolek i paska skuter nie jeździ jak powinien

Cześć, dziś podczas wymieniania paska zauważyłem że rolki też mam do wymiany, więc zważyłem je na elektronicznej wadze kuchennej i wyszło 6g (podobno kymco agility oryginalnie miały 8g z hakiem i 6,5g). Kupiłem 6,5g jakies takie podobno dobre za 30zł. Przed założeniem wyczyściłem wariator w benzynie i wyglądał jak nowy. Założyłem pasek (prawie 2mm szerszy od starego bo stary był już tak starty), skręciłem wszystko iii.... jak wcześniej nie było problemu z rozpędzeniem do 70 (z górki nawet 80), a teraz do 30 idzie normalnie, a potem z trudem do 45-50km...
Kymco ma tuleje zmienioną i moduł.
W czym może tkwić problem?

No to pewnie nie te rolki

rolki zle zlozyles.

pppawelek napisał:

Cześć, dziś podczas wymieniania paska zauważyłem że rolki też mam do wymiany, więc zważyłem je na elektronicznej wadze kuchennej i wyszło 6g (podobno kymco agility oryginalnie miały 8g z hakiem i 6,5g). Kupiłem 6,5g jakies takie podobno dobre za 30zł. Przed założeniem wyczyściłem wariator w benzynie i wyglądał jak nowy. Założyłem pasek (prawie 2mm szerszy od starego bo stary był już tak starty), skręciłem wszystko iii.... jak wcześniej nie było problemu z rozpędzeniem do 70 (z górki nawet 80), a teraz do 30 idzie normalnie, a potem z trudem do 45-50km...
Kymco ma tuleje zmienioną i moduł.
W czym może tkwić problem?

Zakładam że pasek trzyma nominalne wymiary.
Po pierwsze zważ wszystkie stare rolki razem i policz średnią. Chyba że masz wagę jubilerską. Sprawdź czy startuje przy takich samych obrotach jak na starym zestawie. Jeśli start masz przy wyższych to pewnie nowe rolki są ciut za lekkie. U mnie porównanie rolek fabrycznych 8,4 gr vs rolki 7,7 gr dało różnicę: 4 tys. obrotów vs około 5,2 tys. Z lżejszymi trochę szybciej łapie prędkość ale vmax spadł więc wróciłem do oryginału.

rolki założyłem w tych rowkach co były? Jutro zważę wszystkie i zobaczymy ile wyjdzie, bo teraz nie chce mi sie isc do garażu;) Nie mam obrotomierza to nie mam jak spr obrotów:/ Ale zrobiłem nim przed chwila jakies 15km i do 40km rozpędza sie nawet ok ale potem to idzie strasznie powoli i tak do 60, ale trwa to naprawde bardzo długo, a przy tym każdą normalnie niewidoczna górke odczówa. Pasek kupiłem taki:

http://allegro.pl/pasek-kewlar-dayco-skuter-kymco-agility-50-ccm-i2598368672.html

Podobno identyczny jak oryginalny, a na starym nie było widać nić już poza ledwie widocznym napisem Kymco i numerze seryjnym.

moze jest krotszy'?

Ząbków nie liczyłem, ale przykładając pasek do paska to mniej wiecej to samo tylko ze stary to juz taki miekki był, a nowy szywny.. Zaraz pójde do garazu to zwaze jeszcze raz rolki (a to nie idzie tez kolorami bo stare miały identyczny jak te nowe?) Moze w oleju je przemyć i wariator bo po tym czyszczeniu wydał mi sie mniej śliski jak był?

No to wróciłem z garażu i wszystkie rolki stare ważą ok 39g wiec chyba nie były to 8,5g? Sprawdzałem czy nowe dobrze założyłem, ale chyba inaczej sie ich włożyć w tym wariatorze nie da. Pasek różni się dwoma ząbkami (chyba zle nie policzyłem??) ale długości identyczne. Tylko zastanawia mnie taki osad jakby z rdzy rudy tam gdzie sa rolki, bo wczoraj to czysciłem a dziś znowu był taki nalot? Aaa i wczoraj jadąc nawet te 60km to skuter miał niskie obroty i tak cichutko sobie jechał - może to pomoże?:)

A może rzeczywiscie pasek ma sie ułożyć, bo wszystko ok wg mnie wygląda?

stare rolki waza ~6.67 stare. hm to jak jedziesz 60 to skuter sie jeszcze rozpedza po troche?

Może kupiłeś niewłaściwy rozmiar rolek? Stare mogą być wytarte i mniejsze, sprawdzałeś ich rozmiar przed kupnem?

Teraz zrobiłem jakieś 15km i powiem Wam że już dużo lepiej się zbiera do 50, a wczoraj jak jechał 60 to jeszcze się rozpędzał ale tak strasznie powoli, a był to odcinek prawie 3km prostego;)
Rolki stare zabrałem do sklepu i gostek mierzył przy mnie suwmiarką, wiec powinny być ok.

Dziś jeszcze musze zrobić jakieś 25km wieczorem i zobaczymy czy się coś poprawia.

DooOminO napisał:

stare rolki waza ~6.67 stare

Mi wyszło 6,5 - chyba ze to jakoś inaczej sie liczy;)

Zrobiłem już jakies 100km i po prostym, bez wiatru, sam jechałem 70km/h, ale wystarczy mała górka, mały wiaterek i już 40km/h - dawniej tak nie było. Teraz tak jakby za szybko biegi przeskakiwały i skuter na wysokie obroty nie wchodził, a na niskich nie ma takiej mocy. Jak bede miał chwile to włożę stare rolki i zobaczy czy to wina paska.

pppawelek napisał:

No to wróciłem z garażu i wszystkie rolki stare ważą ok 39g wiec chyba nie były to 8,5g? Sprawdzałem czy nowe dobrze założyłem, ale chyba inaczej sie ich włożyć w tym wariatorze nie da. Pasek różni się dwoma ząbkami (chyba zle nie policzyłem??) ale długości identyczne. Tylko zastanawia mnie taki osad jakby z rdzy rudy tam gdzie sa rolki, bo wczoraj to czysciłem a dziś znowu był taki nalot? Aaa i wczoraj jadąc nawet te 60km to skuter miał niskie obroty i tak cichutko sobie jechał - może to pomoże?:)
A może rzeczywiscie pasek ma sie ułożyć, bo wszystko ok wg mnie wygląda?

Nalot jest bo nowe rolki się wycierają.
Zrób tak min. z 50 km, potem się martw jak się nie poprawi. U mnie mniej więcej po około 60-80 km po wymianie skuter zaczął jeździć jak powinien.

Potwierdzam, skuter po pewnym czasie od wymiany rolek mógł rozwijać normalne prędkości.

pppawelek napisał:

DooOminO napisał:
stare rolki waza ~6.67 stare

Zrobiłem już jakies 100km ...

Teraz już jest jakies 140km od wymiany i może rzeczywiście rolki za lekkie bo skuter jakby ciut szybciej sie zbierał, ale do 50-55km - dalej to albo z górki, albo z mocnym wiatrem pojedzie 60-70km. Tak jakby za szybko biegi mu wchodziły, przez co nie wkręca sie na wysokie obrot, a na niskich nie ma mocy.
Po weekendzie jak sie nie zmieni to kupi te 8,5g i zobacze, bo tak to nic innego do głowy mi nie przychodzi...

Wg tego co tu piszą powinny być 8,5 gramowe http://skutery.net/forumBB/viewtopic.php?f=35&t=9511

Dziś wymieniłem rolki na 8,5g i byłem bardzo zadowolony bo na prostej jechałem 75km, schowałem do grazużu i teraz wieczorem jechałem w dwie osoby to 40km max, a pod góreczkę to prędkość spadała i dobrze ze sie skończyła bo by stanął. Jak wracałem sam to rozpędził sie na prostej do tych 65km, ale byle jaki opór, nawet niewidoczna górka i prędkość do 30 spada:/

Co to może być? Gostek ze sklepu mówił mi żeby założyć 3g rolki, ale to mi sie jakoś bez sensu wydaje jak oryginalnie podobno były 8,5g...

Może to być coś od modułu? Bo jak skuter kupowałem to dostałem gratis jakiś taki za 80zł chiński?

Zmieniłem moduł na oryginalny chwile na nim pojeździłem od ostatniego posta - tragedii nie, ale tez nie jest tak jak powinno byc:/

Skuter:
-od 0 do 35 bardzo mocny/szybko sie rozpędza i jest fajnie
-od 35 do 55 strasznie słaby, wskazówka idzie do góry ale strasznie mizernie, byle górka od razu zwalnia, a przy większym obciążeniu (dwie osoby) to nie ma chyba takiej prostej żeby przekroczyć 50 (chyba ze z górki)
-od 55 do 72 dostaje jakiejś cudownej mocy (wcześniej na oryginalnym module z tego co pamiętam nie przekraczał 60-62), że aż dziwie sie ze takie gówienko bez żadnych modyfikacji tak jedzie:) - ale radość z reguły trwa (niedługo) do pierwszego przyhamowania, bo jak prędkość zejdzie do 50 to potem jakaś katorga rozbujać go do tego momentu gdzie dostaje cudownej mocy:/

Jakieś propozycje? Bo ja już już żadnych pomysłów nie mam...

można by dać rolki 7,5g
zrób "mixa" ze starymi rolkami i przetestuj
jak się poprawi zmień na lżejsze

Czyli mogę dać 3 x 8g i 3 x 6,5g?