Po Wymianie Cylindra PROBLEM

Witam, panowie mam problem opiszę wszystko od początku.
Po 7,5tyś km na skuterku 50ccm stwierdziłem że trzeba wyregulować zawory,tak nieprofesjonalnie to zrobiłem że rozpieprzyłem gwint na górnym zaworze. Zorientowałem się o tym 2 km dalej kiedy nie mogłem przekroczyć 40km/h. okazało się że nakrętka z popychacza zaworowego wpadła po łańcuszku do miski olejowej.No to wyciąłem cylinder,spuściłem oczywiście ojej i wyciąłem nakrętkę.Na szczęście nie wyglądała na rozwaloną więc uznaję że nic nie uszkodziła.Jak już maiłem cylinder 50ccm to mówię zamówię od razu 80ccm (72 ccm Naraku) i gaźnik też Naraku od 50 do 90 ccm.
Po złożeniu wszystkiego i ustawieniu zaworów na 0,05 mm (obydwa) silnik odpala ale gaz muszę troszkę trzymać bo gaśnie.Słychać wyraźnie inny dźwięk niż przy dotartej 50ccm.Powiedzcie czy to normalne i czy jest to kwestia regulacji gaźnika czy zawory ( na świece jeszcze nie patrzałem) po odpalaniu.
Skuter to Kymco DJ 50 S
Silnik GY6 ( nie mam pewności bo nie mam tylko instrukcje w której producent nawet nie napisał nic o zaworach) 4T
Cylinder 80ccm
Filtr powietrza Fabryczny , Nowy gaźnik,

A jaki to dźwięk słychać bo jak bym nie kbinowal to nie słyszę

Bo stary i głuchy jesteś :-) Skup się, puść wodze... wyobraźni.
Aaaale nie popuszczaj, jeszcze nie ten wiek :-)))

hahaha taki jak by suwy tłoka bym słyszał. świece jak wykręciłem była cała w sadzy. odkręciłem filtr powietrza kompletnie i po zgaszeniu leciał dym z miejsca z którego leci powietrze do gaźnika. Jak ustawiać zawory może tu jest problem? 0,05 czy 0,10 będzie ok ? wszyscy dają 0,05 obydwa ale na 50ccm a tu już jest 80ccm. jeden mechanik może mi go wsiąść dopiero w czwartek a mieszkam w Niemczech więc wątpię że w 50Euro się zmieszczę. Jak mi napiszecie że zawory macie na 0,05 to pokombinuje z gaźnikiem.i jeszcze jedno czy mogę skuter transportować na leżąco ok 2km ? czy już lepiej pchać ?

Lepiej jechać,świca może być w sadzy bo masz za bogatą mieszankę,luzy 0,05 in, 0,10 out i lataj jak coś pier.. to sie będziesz martwił