po ilu km

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #74522 Reply
    dopierozaczynam
    Użytkownik
    • 21

Witam po ilu km moge sciagnac blokady i juz jezdzic szybciej ?
    i po ilu najlepiej robic jakies zmiany zeby szybciej jezdzil skuter?

#74530 Reply
    brylant1717
    Użytkownik
    • 30

ja pierwsze blokady ściągnalem od razu po zakupie.
    blokady możesz ściągnąc w każdym momencie, najlepiej jak najszybciej bo pozniej przy 45 km/h moze ci sie tak sztucznie silnik blokowac i powoli dochodzil do wyzszych predkosci. przynajmniej tak mi mowil facet ktory mi sprzedawal w profesjonalnym salonie:)

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#74531 Reply
    Dacho009
    Użytkownik
    • 11

po 1000km, kiedy dotrzesz cylinder. Zmiany i wszelki tuning podobnie po 1000km

#74533 Reply
    NedERq
    Użytkownik
    • 36

Pod żadnym pozorem nie sciągaj od razu blokad, dopiero po 500-1000 km, gdy dobrze dotrzesz.

#74536 Reply
    dopierozaczynam
    Użytkownik
    • 21

po 500 starczy juz sciagnac blokady?

#74537 Reply
    harekop
    Użytkownik
    • 31

Dotrzyj go lepiej dobrze, a potem baw się w tuning i ściągnij blokady.

#74538 Reply
    brylant1717
    Użytkownik
    • 30

NedERq napisał:

Pod żadnym pozorem nie sciągaj od razu blokad, dopiero po 500-1000 km, gdy dobrze dotrzesz.

dlaczego?

nie pytam się aby się kłocic, tylko dlatego ze mi tak polecono i mialem sciagniete od poczatku a mam juz zrobione 750km

#74539 Reply
    Dacho009
    Użytkownik
    • 11

dopierozaczy… napisał:

po 500 starczy juz sciagnac blokady?

lepiej nie jak już nie wytrzymasz to chociaż 800km. zresztą zrobisz jak chcesz, ale konsekwencje mogą nie być dobre dla twojego silnika jeżeli słabo dotrzesz to potem będzie miał dużeee problemy z osiągami

#74540 Reply
    dopierozaczynam
    Użytkownik
    • 21

dobrze czyli ile km ? bo meczy mnie ta jazda 30 km/h :/

#74541 Reply
    brylant1717
    Użytkownik
    • 30

nie łatwiej po prostu ściągnąć blokady i jeździć z v-max 45km/h???

#74543 Reply
    harekop
    Użytkownik
    • 31

Masz blokadę do 30 km/h ? Dobre docieranie polega na tym, aby jeździć te 40-45, ale nie przegrzać silnika.

#74544 Reply
    Dacho009
    Użytkownik
    • 11

brylant1717 napisał:

nie łatwiej po prostu ściągnąć blokady i jeździć z v-max 45km/h???

myślisz że przez cały ten czas go nie rozpędzi do tych 70km? daj spokój nikt nie wytrzyma takiej presji hehe. Fakt jest Faktem ,że nie powinno się tak robić ze względu na żywotność slinka. Jeżeli się nie mylę i nasz kolega zdejmie blokadę z modułu to wzrosną mu obroty co też nie jest dobre dla nowego cylindra, ale mogę się mylić 😉

#74556 Reply
    Im_Jurek
    Użytkownik
    • 4

czy ktoś z was czytał o docieraniu???? – polecam sobie poczytać -no a blokady to możesz ściągnąć i nawet przejechać się przez minutę na 5 km 60 km/h ( 80% prędkości)- ale z rozwagą żeby do 300 km silnika nie zagrzać po 300 można już ostrzej – a po 500 bez większego opamiętania ( chyba że masz 2t to wtedy docieranie trwa do 1000 a nie do 300 km)

#74558 Reply
    brylant1717
    Użytkownik
    • 30

no ja docierałem dokładnie tak jak Jurek pisze..

po prostu wrzucałem na rózne obroty i nie grzałem..

#74568 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77

Ściągaj kiedy chcesz, tylko dobrze docieraj.

#74579 Reply
    bassist
    Użytkownik
    • 0

Blokadę z wariatora możesz ściągnąć od razu – nie będzie żadnego negatywnego wpływu na docieranie. Tak naprawdę możesz zdjąć wszystkie blokady tylko staraj się nie jeździć z maksymalnymi obrotami silnika na początku – silnik w fazie docierania lubi zmienne obroty…

#74588 Reply
    Prezessso
    Użytkownik
    • 23

brylant1717 napisał:

blokady możesz ściągnąc w każdym momencie, najlepiej jak najszybciej bo pozniej przy 45 km/h moze ci sie tak sztucznie silnik blokowac i powoli dochodzil do wyzszych predkosci. przynajmniej tak mi mowil facet ktory mi sprzedawal w profesjonalnym salonie:)

Co ty odwalasz?;p jesli gosciu sciagnie blocki przed dotarciem to go nie dotrze a zatrze;D

#74616 Reply
    brylant1717
    Użytkownik
    • 30

Prezessso napisał:

brylant1717 napisał:

Co ty odwalasz?;p jesli gosciu sciagnie blocki przed dotarciem to go nie dotrze a zatrze;D

jak sie ma troche oleju w glowie to sie nie wrzuca nowego skutera na maxymalne obroty, a jak masz odblokowany silnik to mozesz jechac z mniejszymi obrotami 45 km/h i nie widze w tym nic dziwnego.

#74626 Reply
    solaciak
    Użytkownik
    • 4

bez przesady najważniejsze jest aby nie trzymać cały czas np. na wysokich obrotach i nie cisnąć v-maxem przez 5km

ja (wtedy młody głupi) jak przywieźli skuter pierwsze co zrobiłem to rozpędziłem go do 55 km/h lecz na szczęście jechałem taką prędkością może z 5 sekund a cała wyprawa na szczęście po rozgrzaniu silnika trwała może 3km

skuterek ma teraz 9800 przebiegu i kompresja cylindra wynosi 11,
    od początku wymieniłem tylko pasek kilka dni temu ale jeszcze spokojnie ze 3 tysiące mógłbym zrobić, oprócz tego częsta wymiana oleju

najważniejsze to nie katować na zimnym i go nie przegrzać

#74628 Reply
    Dacho009
    Użytkownik
    • 11

Popatrzymy na to też z tej strony że odblokowany skuter jest znacznie łatwiej przegrzać. Mimo wszystko Ja (nie wiem jaki inni) nie zamierzam ściągać blokad przed 1000km. Każdy zrobi jak chce

#74631 Reply
    brylant1717
    Użytkownik
    • 30

nie wiem skad wyziagnales wniosek ze latwiej przegrzac… ale mysl sobie jak chcesz.

solaciak co ile wymieniasz olej? mam 755 km do tej pory wymienialem tylko po 300 km (przeglad) teraz pojade na przeglad po 1000 a pozniej wiem ze chyba jezdzi sie co 3000 km wiec bd musial pewnie sam wymieniac olej

#74941 Reply
    solaciak
    Użytkownik
    • 4

a wiesz jeśli chodzi przy kupnie skutera to standardowo dałem się ograbić i zapłaciłem krocie za ,,przegląd” czyli wymianę oleju przy 300km, teraz jeżeli kupiłbym kolejny nowy skuter (chiński, bo markowego jednak bym serwisował) to z przeglądami dałbym sobie spokój a za te pieniądze zmienił olej po około pierwszych 50-60km a później coś koło 350km no i 1000

aktualnie to staram się zmieniać co sezon lub tak co półtora ale nawet jeżeli wymieniłbym co 2 sezony to olej i tak nadawałby się jeszcze do użycia gdyż zdarzało się że w rok zrobiłem coś koło 1400km

teraz trochę więcej się jeździ, dokładnych przebiegów czy dat nie mam ale wiem że jutro czas na wymianę bo kilka dni temu skuter oddałem na regulacje gaźnika, zaworów, zmieniłem pasek to i olej wymienię i będzie spokój 🙂

#74947 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9

Olej silnikowy skutera 4T powinno się zmieniać co 2000km, lub co rok nawet gdy nie osiągniesz rocznie przebiegu 2tyś, ponieważ olej w silniku ulega degradacji.

Wyświetla 1 wpisy z $
Odpowiedz na: po ilu km
Twoje informacje:

Back to top button