Po czym poznać że silnik bierze olej?

Po czym poznać że silnik 4t w skuterze bierze olej?

Ubywa go, skuter kopci.

a czy widać to że kopci na niskich obrotach?

Po odpaleniu pewnie tak. Jak jest rozgrzany to chyba tylko podczas jazdy. Zresztą zależy jak bardzo bierze ten olej.

A czy jak się przegrzeje to potem może zacząć brać olej?

Może

A jeśli skuter lekko kopci czy to zawsze oznacza że bierze olej czy też może to być np.coś jest nieustawione , zawory, albo nie działające ssanie lub co innego?

Jak dymi na niebiesko przy schodzeniu z obrotów to uszczelniacze zaworowe, jak cały czas to to pierścienie. Jak dymi na czarno to zabogata mieszanka lub uszkodzone ssanie.

A jak po odpaleniu dymi na ssaniu chwilę a potem już nie to znaczy że mogą to być pierścienie ?

Czemu odswierzasz tak stary temat?

Prawidłowo po odpaleniu skuter jest zimny dlatego kopci, ale po rozgrzaniu lub po przejechaniu dłuższego dystansu skuter się rozgrzewa i nie dymi, jeżeli nadal Ci dymi może być wina: Cylindra, pierścieni, Coś możesz mieć podtarte.

Mój 4t nie kopci nawet gdy jest zimny bynajmniej juz teraz, bo faktycznie jak było zimniej to i owszem chyba ze skuter jest trzymany w jakims chłodniejszym pomieszczeniu to i moze troche tez kopcic na poczatku.

to para wodna jak zimno. mi czasem na czarno przykopci jak na ciepłym wkręce na maksymalne obroty wtedy leci dużo białego dymu. to normalne w samochodzie też to zauwarzyłem