Piski przy hamowaniu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Piski przy hamowaniu

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe ziom_sony ziom_sony 6 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ziom_sony
    ziom_sony
    Użytkownik

Witam. Mam taki problem . Otóż przy hamowaniu tylnim hamulcem ( bębnowym) ze skutera wydostają się piski, ale to tylko przy używaniu tylnego hamulca i przy nie wielkiej prędkości . Co to może być ?

Zapraszam do galerii moich fotek !
    Zdjęcie profilowe kuba90876
    kuba90876
    Użytkownik

A dzieje się tak cały czas czy tylko przez,pierwsze hamowania ?

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe Rurek
    Rurek
    Użytkownik

Witam
    Podłączam się pod pytanie. Mam problem z przednim hamulcem kiedy naciska się go lekko. Jak wciśnie się mocniej to przestaje piszczeć.

pawelek1991
    Użytkownik

Miałem to samo z tylnym bębnem w swoim chinczyku. Po rozebraniu okazało się że klocki są do wymiany bo były strasznie wytarte. Jeśli u Ciebie nie będą wytarte klocki to przetrzyj bęzyną ekstrakcyjną może się jakoś zatłuszczyło albo po prostu jest brudne. Jeśli zobaczysz też że kloski się bardzo świecą to przetrzyj je lekko papierem ściernym o grandacji 200-300.

Zdjęcie profilowe pawcio20
    pawcio20
    Użytkownik

zależy kiedy kupiony bo muszą się dotrzeć

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    ziom_sony
    Użytkownik

Kupiony rok temu, fakt , jak napisał Rurek , przy mocniejszym przyhamowaniu nie piszczy.

Piszczy tylko przy hamowaniu, nie cały czas .

Jak dostać się do kostek ? Odkręcić tylne koło tylko ?

pawelek1991
    Użytkownik

Wystarczy że odkręcisz tylne koło (u mnie klucz nr 24) i ściągniesz. Odkręć też wydech bo przeszkadza przy zdjęciu koła. Będziesz widzieć takie 2 półksiężyce z okładzinami i to właśnie jest hamulec:D

ziom_sony
    Użytkownik

Ok, koło jakoś trzeba blokować czy łatwo zejdzie ? Najlepiej jutro zrobię fotkę i zobaczycie sami te okładziny

pawelek1991
    Użytkownik

Miałem kilkanaście skuterów w jednych odkręcało się dobrze w innych już ciężej. Przydał by Ci się ktoś do pomocy aby przytrzymać tylny hamulec a Ty w tym czasue odkręcał byś koło. Ja mam zrobiony taki klucz oczkowy ale lekko wygięty i czasem jak nie chce zejść to lekko gumowym młotkiem w klucz i schodzi:D

ziom_sony
    Użytkownik

Wydaje mi się że okładziny jest jeszcze sporo. Może piszczą przez to że myłem dokładnie skuter i dostało się wody ? Bo widać trochę oznaków rdzy na kole

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie