PILNE Kymco super 8 tuning

prosze o pomoc kogos z wiekszym doswiadczeniem oto mam KYMCO SUPER 8 4T
odstawilem do mechanika niby serwis kymco w celu odblokowania ,poradzili mi rowniez wymiane cylka na 80 cm3 po czym przy odbiorze przy jezdzie nie przekroczyl 60 km/h wciskaja mi koniecznosc wymiany modulu ale wydaje mi sie po odblokowaniu i wymianie cylindra powinien przynajmniej 80 leciec prosze o jak najszybsza pomoc z gory dzieki

Według mnie to mówią Ci prawdę bo seryjny moduł nie jest przystosowany do większej pojemności i ma inną mapę zapłonu.

Szkoda że Ci nie powiedzieli wcześniej że moduł będziesz musiał wymienić. co to za "odblokowanie"???
może wg ich definicji "odblokowanie" oznacza usunięcie tylko 1 z blokad?
Bo Wg mnie to "odblokowanie" oznacza usunięcie wszystkich blokad.... serwisy.... scyzoryk się otwiera....
Po jaką cholerę wsadzili tam cylinder 80 jak moduł potem kazali wymienić.
To jakby Ci sprzedali komputer z najszybszym procesorem... ale bez twardego dysku... ojoj "jeszcze dysk musi pan sobie dokupić widocznie dlatego nie działa"

Proponuję wrócić do serwisu i pogadać czemu od razu nie powiedzieli że jeszcze moduł będzie... ciekawe ile za ten moduł Ci zawołają

kurde juz bylem robic dym powiedzieli ze chyba maja jakis modul i sprawdza ale nie bardzo wierze wiecie ze modul do 4 t kymco to praiwe 300 zobacze co powiedza

To było celowe działanie serwisu, zarabiają na niewiedzy klienta. Robią rzeczy niekonieczne a potem informują, że aby osiągnąć zamierzane efekty trzeba jeszcze coś tam zmienić. Dla tego nie warto korzystać z serwisów.

wiem zeby nie gwarancja sam bym grzebal w nim ale po tym zabiegu zastosuje sie do tego co tu masz napisane jako motto hehe a z drugiej strony ciekawe jakbym modul zmienil bez cyla jaki by byl efekt .
Jesli jeszcze mozecie 1 sprawa jeszcze
Otoż kupilem sprzeglo i wariator sportowy Naraku ale po zalozeniu tego wario skuter idzie tylko 20 km/h a na fabrycznym idzie normalnie

coś musiałeś źle złożyć. Na 80 ccm pełni odblokowanym powinien te 80 km/h licznikowe co najmniej lecieć, w tym przypadku, jak masz zmieniony cylinder dobrze by było ten moduł zmienić. A z gwarancji możesz zrezygnować, Kymco to dobre sprzęty. I z wymianą modułu nie idź do serwisu przypadkiem ! Kup na allegro sprawdzony moduł i sam zamontuj, to czynność dziecinnie prosta. Wystarczy schowek wyjąć, odpiąć kostkę od modułu i założyć nowy... A w serwisie zapłacisz jeszcze za robociznę i nie będziesz miał pewności czy na pewno włożą dobry. Serwisy mają taką taktykę, że jeśli przyjeżdża klient który się nie zna na mechanice to mogą mu takie kity wciskać że to głowa mała. Zdarza się, że zamiast np. wymienić pasek to nie zmieniają, ale oczywiście kase biorą. Na forum widziałem przypadki, że zalecano w Kymco zmianę paska po przebiegu 6-7 tyś co jest wielką głupotą, bo te paski wytrzymują spokojnie 15 tyś. Swojego celowo nie będę zmieniał tylko będę go trzymał do tąd aż sam strzeli - żeby wiedzieć ile wytrzyma ;) Chyba że bym gdzieś dalej (na jakąś wyprawę) jechał to wtedy ewentualnie zmienię. Ale to po przebiegu 20 tyś (obecnie jest 13100 km).

fajnie kolego dzieki za rady na racing planet znalazlem za niecale 300 modul naraku odblokowany i tak poprobuje sam serwisowac myslalem czy do niego od razy filtra powietrza lepszego nie dolozyc

a co ten filtr powietrza da ? Może poza zmianą dźwięku i wyglądem... ?

Chodzi Ci o stożek? Można zamontować, tylko nie kupować jakiegoś szajsu taniego, tylko firmowy, no i trzeba dokładnie bardzo zamontować.

P.S. 300zł za moduł to trochę dużo.

EDIT: Madi, stożek nie tylko polepsza dźwięk. Z tego co słyszałem to polepsza również osiągi. Przecież jak maż stożek zamontowany to dochodzi 100% powietrza.
A do pytającego tak na marginesie. Po zmianie filtra trzeba wyregulować gaźnik, bo wtedy zwiększa się dostęp powietrza i gaźnik będzie wariował.

no niestety jesli chodzi o kymco syper 8 4 t tylko takie sa do innych kymco 4t sa tansze do tego nie nie wiem czemu ale fakt znalazlem w sklepie racing planet za 271 zl

Do ogara podłączałem stożek i nie było różnicy w mocy, tak samo bez filtra jeździł jak i z filtrem

Witam wszystkich, proszę o informację jak odblokować Kymco Super 8 4t Euro 4 z 2019 roku.
Szukałem modułu ale niestety nie mam pojęcia gdzie on jest…