Pierwszy skuter (za 4000-6000 zł)

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Pierwszy skuter (za 4000-6000 zł)

Ten temat zawiera 19 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe teer
    teer
    Użytkownik

Witam
    Zaczynam swoją przygodę z motoryzacją dosyć późno – 35 lat, jak dotychczas nie mam prawa jazdy, chcę zacząć od skutera 50CC. Jak już pojeżdżę na nim ze 2 sezony i będę miał obycie na drodze to pomyślę o prawku na samochód i motocykl. Poszukuję maszyny która by była jak najprostsza w prowadzeniu – tak aby całą uwagę kierować na to co się dzieje na drodze (dlatego wybieram skuter a nie motorower – bo skuter ma automatyczną skrzynię zmiany biegów).

Na maszynę chcę wydać od 4 do 6 tys. zł

Wymagania:
    – bardzo dobre wykonanie, mała awaryjność (nie mam smykałki do mechaniki)
    – prostota prowadzenia maszyny, łatwość wykonywania manewrów,
    – wytrzymałość plastików – to mój pierwszy skuter, będę się dopiero uczył na nim jeździć, skręcać, hamować itp. – więc na początku niewykluczone są upadki – nie chcę być w takim wypadku zmuszony wymieniać obudowy
    – ważę z bagażem około 120 kg, więc trzeba to uwzględnić
    – nie może więc to być mała maszyna (muszę mieć gdzie zmieścić nogi – wzrost około 180 cm)
    – początkowo planuję jeździć po mało uczęszczanych drogach w pobliżu domu, po pewnym czasie zamierzam też jeździć do pracy do Warszawy (ok 30 km w jedną stronę) – tak więc skuter nie powinien być zbyt szeroki, tak aby móc łatwiej lawirować w korku między samochodami
    – przydałyby się duże schowki, choć i tak zamierzam kupić bagażnik (ale to cecha drugo/trzeciorzędna)
    – dobry serwis w Polsce

Nie zależy mi przesadnie na osiągach (prędkość maksymalna), ważniejsza jest ekonomiczność pojazdu i komfort jazdy (hałas) – dlatego wolę raczej czterosuw niż dwusuw. Choć przydałoby się w przyszłości móc poruszać się te 70-80 km/h.

Co do wyglądu pojazdu – jak na razie nie mam specjalnych preferencji – może być styl retro, może być wygląd sportowy – ostatecznie zdecyduję jak już będę miał kilka/kilkanaście maszyn do wyboru i ewentualnie obejrzę je sobie w salonach

W mojej miejscowości jest sklep/serwis skuterów który sprzedaje Romety, Junaki, CPI, Ferro, Benzer i SYM – ale mogą mi sprowadzić skuter także innej marki – po za tym w Warszawie i okolicach mam tylu dystrybutorów, że mogę wybierać i przebierać…

Sprzedawca polecał mi SYM Fiddle 50

Jakie modele możecie mi polecić?

Edit:
    Interesuje mnie tylko nowy sprzęt – ma być bez awarii, nie mam ochoty bawić się w mechanika, nie mam jak sprawdzić czy nie miał przekręconego licznika/nie wywalił się parę razy za dużo

Zdjęcie profilowe moute
    moute
    Użytkownik

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Honda Vision jeśli chcesz ekonomicznej jazdy, ewentualnie coś z Kymco (Agility City 4T, Vitality 2T).

Edit. Na Visiona Ci zabraknie, cenią się w tym roku widzę, ale na jakiś tajwański sprzęt (Kymco, Sym) jak najbardziej możesz się nastawić.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Vision będzie dla Ciebie za mały.
    Kymco Agility City
    Kymco New Dink
    Sym Fiddle II
    Kymco Like
    Ewentualnie coś z Rometa np RXL lub Zipp Quantum
    I pamiętaj, że aby poruszać się z prędkościami rzędu 70/80 km/h trzeba mieć prawko 🙂

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Za takie pieniądze nie brałbym nic chińskiego.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

lucek71 napisał:

Za takie pieniądze nie brałbym nic chińskiego.

A miałeś kiedyś coś chińskiego?
    I nie chodzi mi tu o ciuchy 🙂

Zdjęcie profilowe karol6633
    karol6633
    Użytkownik

Ja kupuje Kingwey rocky i tobie też go polecam . Spełnia chyba wszystkie twoje wymagania:)

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

karol6633 napisał:

Ja kupuje Kingwey rocky i tobie też go polecam . Spełnia chyba wszystkie twoje wymagania:)

Przy tym wzroście może mu być trochę ciasno, a już w dwie osoby to na pewno nie pojedzie.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Nie, bo za takie pieniądze mam Kymco, które jest lepsze od Rometów i Zippów. Po co mam więc płacić cenę tajwańczyków za chińczyka?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Bierz coś z Kymco, na prawdę są dobre.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie