Pierwszy skuter, problem z wyborem

Witam wszystkich po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni :)
Noszę się z zamiarem zakupu pierwszego jednośladu, pojemność 50. Długo śledziłem wpisy na forum na temat różnych skuterów i jak już myślałem, że decyzja zapadła, to pojawiała się kolejna propozycja i kolejna. Zastanawiałem się nad używanym (Vespa, Fly) w dobrym stanie, ale z ogłoszeń wszystkie są „igły”, „super stan”, etc., a przy oględzinach wychodzą różne historie… dlatego zapadła decyzja o zakupie nowego, budżet to 5500 PLN.
Pierwotnie chciałem kupić coś retro i przymierzałem się do SYM Fiddle II 4T, następnie pozytywne opinie pojawiły się o Kymco, więc po oględzinach spodobał się Agility RS 4T i całkiem niedawno Derbi Variant Sport 2T. Wybór pomiędzy trochę mnie przerósł, najmniej znalazłem opinie o tym konkretnym Derbi do niego przekonują mnie 14” koła, co może nieść komfort na naszych dziurawych ulicach. Nie wiem co z jakością i trwałością. Kymco i SYM są często porównywane, zazwyczaj z delikatną przewagą dla Kymco. Co sądzicie o Derbi? Od poprzedników jest droższy, ale mieści się w budżecie. Co jest jeszcze dla mnie ważne, w nowym skuterku chciałem zamontować kufer i szybę – w SYM jest to możliwe, co z pozostałymi?

Witam,

poszukuję bezpiecznego, dobrego skutera dla mojego 20 letniego syna. Nie znam się na tego typu sprzętach. Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam,
Olga.

a czy ten 20 letni syn nie może poszukać sobie czegoś sam dla siebie?
czy to jakiś prezent? ;)

Bierz Derbi

A coś więcej możesz napisać na temat tego modelu Derbi? Jak jakościowo się prezentuje i czy zamontuję szybę i kufer?

Witam,
niestety nie może wybrać sam bo to niespodzianka,
gdybym mogła prosić o jakieś zdjęcia, tych które cieszą się popularnością, byłabym wdzięczna.Chciałabym przeznaczyć ok 3 tys.

Pozdrawiam,
Olga.

Olgu a może coś z motorowerów 20 letni syn raczej by wolał coś z biegami, o niebo lepiej by wyglądał i bardziej by się cieszył.

Olga, załóż swój temat, bo piszesz w prawie każdym o wyborze skutera. Jak się nie znasz to raczej nie używany, więc kup mu po prostu coś chińskiego, w tej cenie to to samo tylko w innym opakowaniu.

Olga raczej powinien sam wybrać ! Może pokaż mu parę propozycji i niech sobie wybierze.Lepiej żeby dostał coś co chce, albo udaj się do sklepu.
mam parę propozycji, ale to i tak lepiej mu powiedziecie bo to może skoczyć się anty ,,niespodzianką,,:)
http://allegro.pl/yamaha-aerox-2004-tuning-70ccm-i3470628519.html
http://allegro.pl/extra-mocny-2t-zipp-quantum-gt5-dodatki-tarn-gory-i3476040659.html ewntualnie pomyśl o moto-rowerze lub skuterze elektrycznym są tańsze w utrzymaniu.

Mam jeszcze jedno pytanie, co sądzicie o Aprilia SR Motard 50 2T?
Czy ktoś z Was miał doświadczenia z tym skuterem?

Nikt nic nie wie? :-(

@robertrobo Jedyne co mogę Ci doradzić to staraj się patrzeć jednak w stronę 2t :) Przy 50 każda możliwość podniesienia mocy się liczy zwłaszcza, że apetyt rośnie w miarę jedzenia a 2t daje więcej mocy przy porównywalnej cenie :)

@Olga przy tym przedziale cenowym warto jeszcze trochę dołożyć i popatrzeć na junaki :) Niby też chińszczyzna ale jakość spasowania plastików lepsza niż np. zipp (sam żałuję, że nie dołożyłem tych 4 stów do junaka o tych samych parametrach co mój quantum)