Pierwszy skuter, problem z wyborem

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #142621 Reply
    robertrobo
    Użytkownik
    • 3

Witam wszystkich po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni 🙂
    Noszę się z zamiarem zakupu pierwszego jednośladu, pojemność 50. Długo śledziłem wpisy na forum na temat różnych skuterów i jak już myślałem, że decyzja zapadła, to pojawiała się kolejna propozycja i kolejna. Zastanawiałem się nad używanym (Vespa, Fly) w dobrym stanie, ale z ogłoszeń wszystkie są „igły”, „super stan”, etc., a przy oględzinach wychodzą różne historie… dlatego zapadła decyzja o zakupie nowego, budżet to 5500 PLN.
    Pierwotnie chciałem kupić coś retro i przymierzałem się do SYM Fiddle II 4T, następnie pozytywne opinie pojawiły się o Kymco, więc po oględzinach spodobał się Agility RS 4T i całkiem niedawno Derbi Variant Sport 2T. Wybór pomiędzy trochę mnie przerósł, najmniej znalazłem opinie o tym konkretnym Derbi do niego przekonują mnie 14” koła, co może nieść komfort na naszych dziurawych ulicach. Nie wiem co z jakością i trwałością. Kymco i SYM są często porównywane, zazwyczaj z delikatną przewagą dla Kymco. Co sądzicie o Derbi? Od poprzedników jest droższy, ale mieści się w budżecie. Co jest jeszcze dla mnie ważne, w nowym skuterku chciałem zamontować kufer i szybę – w SYM jest to możliwe, co z pozostałymi?

#142624 Reply
    Olga_Draza
    Użytkownik
    • 0

Witam,

poszukuję bezpiecznego, dobrego skutera dla mojego 20 letniego syna. Nie znam się na tego typu sprzętach. Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam,
    Olga.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#142625 Reply
    kevinek
    Użytkownik
    • 1

a czy ten 20 letni syn nie może poszukać sobie czegoś sam dla siebie?
    czy to jakiś prezent? 😉

#142634 Reply
    wojtas428
    Użytkownik
    • 0

Bierz Derbi

#142640 Reply
    robertrobo
    Użytkownik
    • 3

A coś więcej możesz napisać na temat tego modelu Derbi? Jak jakościowo się prezentuje i czy zamontuję szybę i kufer?

#142766 Reply
    Olga_Draza
    Użytkownik
    • 0

Witam,
    niestety nie może wybrać sam bo to niespodzianka,
    gdybym mogła prosić o jakieś zdjęcia, tych które cieszą się popularnością, byłabym wdzięczna.Chciałabym przeznaczyć ok 3 tys.

Pozdrawiam,
    Olga.

#142767 Reply
    norbi1551
    Użytkownik
    • 3

Olgu a może coś z motorowerów 20 letni syn raczej by wolał coś z biegami, o niebo lepiej by wyglądał i bardziej by się cieszył.

#142772 Reply
    asfghjk
    Użytkownik
    • 3

Olga, załóż swój temat, bo piszesz w prawie każdym o wyborze skutera. Jak się nie znasz to raczej nie używany, więc kup mu po prostu coś chińskiego, w tej cenie to to samo tylko w innym opakowaniu.

#142781 Reply
    urszula
    Użytkownik
    • 2

Olga raczej powinien sam wybrać ! Może pokaż mu parę propozycji i niech sobie wybierze.Lepiej żeby dostał coś co chce, albo udaj się do sklepu.
    mam parę propozycji, ale to i tak lepiej mu powiedziecie bo to może skoczyć się anty ,,niespodzianką,,:)
    http://allegro.pl/yamaha-aerox-2004-tuning-70ccm-i3470628519.html
    http://allegro.pl/extra-mocny-2t-zipp-quantum-gt5-dodatki-tarn-gory-i3476040659.html ewntualnie pomyśl o moto-rowerze lub skuterze elektrycznym są tańsze w utrzymaniu.

#143054 Reply
    robertrobo
    Użytkownik
    • 3

Mam jeszcze jedno pytanie, co sądzicie o Aprilia SR Motard 50 2T?
    Czy ktoś z Was miał doświadczenia z tym skuterem?

#143998 Reply
    robertrobo
    Użytkownik
    • 3

Nikt nic nie wie? 🙁

#144006 Reply
    Montecjusz
    Użytkownik
    • 11

@robertrobo Jedyne co mogę Ci doradzić to staraj się patrzeć jednak w stronę 2t 🙂 Przy 50 każda możliwość podniesienia mocy się liczy zwłaszcza, że apetyt rośnie w miarę jedzenia a 2t daje więcej mocy przy porównywalnej cenie 🙂

@Olga przy tym przedziale cenowym warto jeszcze trochę dołożyć i popatrzeć na junaki 🙂 Niby też chińszczyzna ale jakość spasowania plastików lepsza niż np. zipp (sam żałuję, że nie dołożyłem tych 4 stów do junaka o tych samych parametrach co mój quantum)

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Pierwszy skuter, problem z wyborem
Twoje informacje:

Back to top button