Pierwszy skuter, nowy chinol czy markowa używka? 4000zł

Witam,

chcę kupić skuter do 4000zł (proszę bez rad typu "dołóż 500 czy 1000zł), szukam czegoś o wyglądzie "typowego" skutera, czyli coś jak Junak 606 czy ZIPP Quantum (koła 12'). Za tę kwotę sprzedawcy proponują mi te modele "chinoli" NOWE już "przerobione" na 125, ale do zarejestrowania na 50cc (TYLKO takie rozwiązanie mnie interesuje). Z używek znajduje mi 7-10 letnie "markowe" Kymco, Hondy czy Yamahe ale obawiam się, że będą "dojechane".

Chcę mieć gotową "przeróbkę" na 125cc, bo skuter MUSI jechać minimum 80km/h, a nie pyrkać mi ledwo 40 pod byle jaką górkę. Gotową, bo w mojej małej miejscowości jest 1 pseudo sklep/serwis i wolę tam nie oddawać do "tuningu". (nie znają firm typu Malossi, Airsal itp.).

Proszę o Wasze typy, także używek. Dziękuję i pozdrawiam.

Jak masz taką mozliwosć faktycznie że nowy z silnikiem 125 za 4k to nawet nie rozwazaj używanego 'MARKOWEGO'

Jednak zdecydowałem się na "markową" używkę. W przyszłym tygodniu jadę oglądać 3 różne modele.

Derbi gp1 125/50
Gilera Runner 125/50
Peugeot Speedfight 3 "odblokowany"

Najwięcej części dostępnych widzę do Gilery, ponoć najbardziej "zrywny" z tej 3 jest Derbi, a i na Speedfighta nie narzekają...

Prośba do właścicieli tych modeli o parę słów, porad itp.