Pierwszy skuter do 5 tys?? Nie mogę się zdecydować

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Pierwszy skuter do 5 tys?? Nie mogę się zdecydować

Ten temat zawiera 29 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Belek Belek 6 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 30 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe marcin29
    marcin29
    Użytkownik

Witam
    Jestem nowy na forum więc się przedstawię .Mam na imię Marcin i mam 29 lat.Może i jestem za stary na skuterka ale chciałem kupić sobie coś do pojeżdżenia w weekendy a i może do pracy od czasu do czasu.Skuter musi być koniecznie 2 osobowy. Moimi faworytami są; Peugot Speedfight 2 lub 3 , Zipp Quantum , Yamaha Aerox , Kymko Agility . Lub jakiś inny dobry skuterek godny polecenia ?? Nie mam prawka na motocykl jak co. Wcześniej chciałem kupić quada ale po wstępnej analizie kosztów eksploatacyjnych wyszło że lepiej by było kupić jakiś nie drogi samochód za te 6 czy 7 tysiaków.Dla tego w gre wchodzi skuter nówka czy używka to wsio ryba. Pomożecie w konkretnym wyborze maszynki??
    Z góry dziękuje

P.s Jakiś czas użytkowałem pożyczonego quantuma ale miałem go na 3 weekendy i byłem mile zaskoczony ale nie wiem czy opłacało by się go kupić oczywiście nowy i jak z awaryjnościom to nie mam pojęcia ale bardzo mi pasował wielkościom i wogule był spoko- tak na marginesie

Zdjęcie profilowe zdziarbar
    zdziarbar
    Użytkownik

olej zipa i bierz jaki ci sie podoba z tej reszty wszystkie sa dobre

Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Jak zadbasz to każdy z nich będzie dobry. Fajny byłby Zipp Quantum R. Wtedy byś miał nowy skuter, sam go dotrzesz i będziesz wiedział o nim wszystko. Jak kupisz używkę to będzie loteria- może będzie dobra , może nie. Poleciłbym Ci Zippa Quantum R. Skuter trochę gorszej jakości od markowych ale jak zadbasz , tak będzie jeździł 🙂

Barton Fighter 50 2012 r.
    Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Nie jesteś za stary – ja mam 37 lat i codziennie jeżdżę motorowerem do pracy. Quantum R jest bardzo dobrym skuterem, jeżeli będziesz szanował to posłuży wiele tysięcy kilometrów bez awarii. Lepiej nowy z salonu i masz pewność że sprzęt jest bez wad ukrytych.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
    Zdjęcie profilowe J23
    J23
    Użytkownik

Ja polecam Benzera Barneta lub Indianę. Są to odpowiedniki Zippowskich Quantumów, ale tańsze i lepiej wykonane. Barnet ma bardzo wygodna kanapę. Jest to odpowiednik Zippa Quantuma RS, tylko nie ma tego wadliwego wyświetlacza, a zwykłe zegary wskazówkowe. No i polecam wersję z silnikiem 2T.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ja polecam Kymco Vitality, w tej kwocie dostaniesz nówkę rocznik 2012. Jak zadbasz to spokojnie pojeździsz 30k km bez zaglądania pod plastiki.

Zdjęcie profilowe J23
    J23
    Użytkownik

Fakt, jeżeli możesz wydać te 5 tyś, a znajdzie się w tej cenie nówka Vitalka, to tak, jak pisze kolega lucek71 Kymco Vitality będzie najlepszą opcją.

Zdjęcie profilowe marcin29
    marcin29
    Użytkownik

Bardzo dziękuje za odzew 🙂
    Ogólnie to na skuterkach się za bardzo nie znam, bardziej na samochodach i ciężarówkach :)) Pomijając fakt wyboru to używki odpadają nie twierdze że są be itd ale nie wiadomo na co się trafi?? Wiec na palete idzie Zipp i Kymko oczywiście nowy z sklepu.Z tej okazji chciałbym się dowiedzieć jeżeli to możliwe by forumowi koledzy napisali ich najczęstsze wady tzn co może się popsuć lub ulec awarji?? I czy kupować 2T czy 4T ??
    Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

To zależy co sobie bardziej cenisz? Dynamikę i prostotę mechaniczną (2T) czy ekonomię i większą trwałość(4T). Z tego co się słyszy to jedyną nagminną bolączką w Vitality jest przekłamujący wskaźnik paliwa (ja to również u siebie miałem).

Zdjęcie profilowe Dacho009
    Dacho009
    Użytkownik

Inwestuj w kymco agility RS w 4T albo jak trochę dołożysz to w 2T skuter praktycznie bezawaryjny, 20tys zrobisz bez żadnych większych problemów.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 30 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie