pierwszy Skuter do 4000zł

Witam mam 23 lata (176cm) i przymierzam się do kupna pierwszego skutera. Głównym celem będą dojazdy do pracy (15 km w jedną stronę) ale czasem zdarzy się jakas wycieczka. Skuter może być używany bo z tego co czytałem takie rozwiązanie będzie lepsze. Chciałbym żeby skuter wyciągnął około 70km/h (przy okazji czy jest mozliwosc zainstalowania blokady na jakiś ukryty przycisk? chciałbym czasem pozyczyc skuter młodszemu bratu, zeby nie mial zadnych nieprzyjemnosi z policją)

Mój budżet to 4000zł (ale musi sie w nim zmiescic sam skuter, kask, blokada i niezbedne oplaty)

Raczej przymierzam się do silnika 4T ale nie jest to mus.

Swoją drogą osobiście nie znam się na motocyklach i w najbliższym otoczeniu nie mam kogos kto moglby pomoc, co polecacie zrobic aby nie kupić używki-bubla?

Pozdrawiam i z góry dziekuje wszystkim za odpowiedzi

Kymco Agility 4T. - Bez blokad pojedzie te 70km/h licznikowe - jednak jest to chiński silnik 139QMB GY6. Jak zależy Ci na większej dynamice jazdy to weź Kymco Agility 2T lub Kymco Vitality 2T.

blokada obrotów (prędkości): http://allegro.pl/blokada-obrotow-ogranicznik-predkosci-hit-2t-i-4t-i3920217874.html

@marcinb przeczytaj artukuł na skuterowo o zakupie skutera używanego. Proponuję też zrobić listę rzeczy do sprawdzenia podczas oględzin. Nie zapomnij o sprawdzeniu numerów ramy i tabliczki znamionowej przed zakupem!

Dziekuje za wszystkie porady.

Czy ktos może polecic jakies konkretne modele używanych skuterków? (Od jakiego rocznika i z jakim przebiegiem szukac?)

@izdebski12 - skutery kymco to w sumie jedyna opcja dla mnie na kupno nowego egzemplarza, ale nie wiem czy nie lepiej wziąć markowej używki

@serafinq - czy z taka blokada nie bedzie problemow w przypadku jakiejs kontroli policji?

@Rurek, dzieki za pomoc napewno skorzystam

Ja sobie kupiłem Kymco Agility 50 2T i Tobie bym też taki doradzał - model z 2013 r. Są oferty z dobrą ceną - ja kupiłem za 4200. Do tego oczywiście dojdzie opłata rejestracyjna, OC, kask itp. duperele. Spalanie wychodzi mi około 3.5 l. A jak chcesz taniej to Agility 4T jest dobrym pomysłem.

Ja mam Vitalitkę 2T, używaną znajdziesz za 3,5k ;) Skuter nigdy mnie nie zawiódł :). Jak będziesz na oględzinach używki to koniecznie sprawdź kompresję. Jak niska to znaczy, że silnik na wyczerpaniu ;p Jak są bardzo krzywe cyferki na liczniku, to pewnie kręcony ;p

to calkiem niezla propozycja ale niestety musialbym jeszcze dozbierac parę stówek co nie bedzie proste....

co do uzywek najbardziej wpadł mi w oko peugout elystar, polecacie ten model? czy w tej cenie da rade wyrwać w miare dobry rocznik/przebieg??

Pewnie ze da rade w super stanie wyrwać elke i na pewno będzie lepsza niż to kymco tylko szukaj peugeota na gazniku bo wtryski są wadliwe