Pierwszy skuter dla 14-latki

Cześć forumowicze!
Jako że nadchodzi lato, chcę kupić swój pierwszy jednoślad. I tu jak u chyba wszystkich pojawia się pytanie: co wybrać?
Szukam skutera, który spełnia wymagania kategorii AM (50ccm). Może być 2t lub 4t. Prędkość nie jest moim priorytetem, oczywiście fajnie jakby po odblokowaniu leciał z 65 km/h, ale ważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo i dobre prowadzenie, żeby “wprowadzić się” do świata jednośladów.
Miło by było jakby w schowku pod siedzeniem mieścił się kask.
Słyszałam dużo dobrego o Kymco Agility 50, może nawet uda mi się dozbierać na nowy, ale jeśli nie, to lepiej kupić markową używkę, czy nowego chińczyka (np. Router)?
Ogólnie piszcie co polecacie na start dla osoby w tak młodym wieku.
Jeśli ma to znaczenie, mam ok. 1,73 m wzrostu :slight_smile:
Liczę na wyczerpujące odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Kremówka2137

temat do znudzenia…
jeżeli masz szanse uzbierać na nowe Kymco to jest to doskonała opcja. Chińczyki mogą być kłopotliwe a używka to używka - cud albo tragedia bo nie wiadomo jak trafisz. Oczywiście najlepsza by była jakaś aprilla czy yamaha w używce w doskonałym stanie. Tylko żadnej gwarancji nie ma że taka będzie.

Oczywiście najlepsza by była jakaś aprilla czy yamaha w używce w doskonałym stanie.

Możesz podać jakieś modele konkretnie?

aprilla sr, yamahy aerox, neos, jog
na schowki pod siedzeniem w skuterach 50cm to raczej nie licz za bardzo. Małą saszetkę schowasz ale kask to już raczej ciężko.