Pierwszy skuter ... coś z Rometa, Zippa?

Wyświetla 31 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #173312 Reply
    Piotr Benet
    Użytkownik
    • 5

Ja natomiast jeżdżę prawie codziennie do pracy skuterem Romet Blu City. Okazła się być całkiem udaną konstrukcją. Zrobiłem nim kilka tys km (średnio dziennie wychodzi okło 30), do pracy dojeżdżam szybciej niż autem, bo odchodzi czynnik stania korków. Jedyny problem to deszcz który pada od czasu do czasu, ale wtedy skuter zostaje w pracy i wracam komunikacją miejską. To jest konkretnie ten model http://www.romet.pl/Moto,BLU_CITY,20,633,13857,2014.html

#173326 Reply
    Andrzej Godula
    Użytkownik
    • 1

Takie coś fajnego jeszczze mam :
    http://olx.pl/oferta/zipp-pro-50-72-2012-serwisowany-CID5-ID6DVEZ.html#61dc8db056
    Zastanawiają mnie słowa :
    Cylinder 72 został wymieniony w serwisie Zippa za 400 zł, aby zwiększyć moc.

Czy to jest legalne?
    Będę mógł na mojej karcie motorowerowej jechać na tym?

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#173331 Reply
    snajper061
    Użytkownik
    • 2

jak chcesz z przebiegiem 5 tyś i 2 lata używany a nowy 3600 i z tego co widze interesują cie z małopolski koło krakowa.
    http://otomoto.pl/zipp-inny-scigacz-pro-50-jak-romet-rr-M3553110.html

#173338 Reply
    Andrzej Godula
    Użytkownik
    • 1

hm… kurde … 500 zł więcej a mam nowego i wiem gdzie to jest…
    Ale z drugiej strony…mój budżet do 2600 zł i tak rodzice chcą mi dołożyć te 400 zł … wątpie ,żeby się zgodzili na taki .. ten co ja podałem wygląda nieźle… boję się tylko o ten cylinder czy jest legalny i czy policja jak mnie złapie to od razu to wyłapie? I jakie bede konsekwencje>?

Więc tak jak mówię : Motorower do 3000 zł z małopolski najlepiej okolice krakowa.

#173346 Reply
    Andrzej Godula
    Użytkownik
    • 1

Ten nowy też jest 2012… tylko 5 k więcej… to jest – ale plus ze cylinder 72… i ze juz dotarty silnik.. mam nadzieje ze dobrze 🙂

#173348 Reply
    snajper061
    Użytkownik
    • 2
    #173355 Reply
    Andrzej Godula
    Użytkownik
    • 1

Ten ostatni już wypaczyłem.. ale router do mnie nie przemawia
    znalazłem zippa pro 50 7 km ode mnie ^^
    Cena nie zła .. jeszcze może coś zejdzie 🙂
    No wygląda na solidną ofertę . Co o tym sądzicie?

#173356 Reply
    Andrzej Godula
    Użytkownik
    • 1
    #173391 Reply
    eadem
    Uczestnik
    • 11

Solidnie to wygląda poniemiecki bunkier 😀 Ze zdjęć wnioskuję, że albo ten zipp pro 50 stał pod gołym niebem bez plandeki przez całe swoje życie, albo wyjątkowo go rdza wzięła jak na młody rocznik i nieduży przebieg. Nawet nie umyty. Liczniki zapuszczone brudem jakby sprzęt z 10 lat miał. Tłumik i osłona łańcucha są wymienione chyba na nowe – bo aż dziw, że nieprzeżarte rdzą.

Jako że każdy kiedyś zaczynał, podam ci kilka faktów które pomogą w kupnie pierwszego w życiu motoroweru (nazwa ustawowa, nie ma w kodeksie pojęcia skuter):
    1. Jeśli nie masz wiedzy/doświadczenia z motocyklami, zainteresowania stroną techniczną lub ktoś w okolicy nie jest mechanikiem – odpuść produkcje chińskie, tym bardziej używane.
    2. Wygląd to sprawa drugorzędna, jeśli masz możliwość nabyć pojazd z dobrej ręki lub sprawdzony przez kogoś z wiedzą.
    3. Odradzam silnik 2T jeśli nie lubisz się rzucać w uszy i nos 😀
    4. Podobnie w przypadku motorowerów stylizowanych na sporty
    5. W przypadku zwiększenia pojemności silnika na przykładowe 72cc nie widać tego bardzo po maszynie, a niestety duże skutery z seryjnym 50cc 4T nie są w stanie sprawie jeździć. Tym bardziej w dwie osoby. Dlatego zwiększenie pojemności dla pewnych pojazdów jest koniecznością.
    6. Wg ustawy motorower to pojazd nie przekraczający 45km/h i mocy maksymalnej 4kW (nieco ponad 5KM). Niezależnie czy jest tylko lekko podrasowany czy silnik całkiem wymieniony ma 2 razy większy – to już nie jest motorower i trzeba mieć w świadomości
    7. Jeśli koncentrujesz się usilnie na osiąganej prędkości (z cyklu „ile pojedzie”) to pamiętaj, że jadąc dużo więcej niż przysłowiowe 50 zwracasz na siebie uwagę. Nie radzę wzorować się na przypałach jeżdżących prawie 100 po mieście, oklejanych stickerbomb’em lub napisem „Lubię zapier….ć”
    8. Jeśli mieszkasz na zadupiu z dala od policji, kamer, fotoradarów itd punkt 7 może cię mniej dotyczyć
    9. Praktyczność konstrukcji skuterowej (pojemne schowki, kufer nie szpeci wyglądu, wygoda, osłona przed wodą podczas deszczu, można jeździć w ubraniu codziennym, brak ciągłego zmieniania biegów) ułatwia życie.
    10. Koszty sumaryczne to również akcesoria, rejestracja i ubezpieczenie. Najtańsze kaski z atestem to niecałe 200zł, rejestracja 100 parę zł, ubezpieczenie OC też coś koło 100. AC dużo drożej – opcjonalnie. Ewentualnie jeszcze opłata skarbowa 2% wartości pojazdu w przypadku używanego o wartości powyżej 1000zł. Jeśli zdecydujesz się na biegówkę, również buty będą potrzebne. Ogółem przelicz dobrze budżet.

#173419 Reply
    Andrzej Godula
    Użytkownik
    • 1

Przeczytałem wszystko. Dziękuje za taką wypowiedź.
    Ale chyba uprę się przy motorowerze bo fajnie wygląda 🙂
    Do 2800 zł tak no 3000 zł motorower z małopolski ?
    Proszę mi pomóż… ten co podałem faktycznie jest zardzewiały..

#173428 Reply
    Kamil Brz
    Użytkownik
    • 4

Piotr Benet napisał:

Ja natomiast jeżdżę prawie codziennie do pracy skuterem Romet Blu City. Okazła się być całkiem udaną konstrukcją. Zrobiłem nim kilka tys km (średnio dziennie wychodzi okło 30), do pracy dojeżdżam szybciej niż autem, bo odchodzi czynnik stania korków. Jedyny problem to deszcz który pada od czasu do czasu, ale wtedy skuter zostaje w pracy i wracam komunikacją miejską. To jest konkretnie ten model http://www.romet.pl/Moto,BLU_CITY,20,633,13857,2014.html

Fajnie ten Romet się prezentuje. A ile Ci pali? Czy zdarzało się, że z rozrusznika nie chciał ruszyć

#173577 Reply
    Andrzej Godula
    Użytkownik
    • 1

Byłem oglądać zippa pro 50.. żaluje ze pojechalem.. na zdjeciu pieknie..w rzeczywistosci.. ruina , ledwo jezdzi..nie ma zadnego dobrego punktu (uzywka , zly stan ).
    W poniedzialek podjade jeszcze zobaczyc na inny , tez pro 50, mam nadzieje ze bd dobrze… bo podoba mi sie z wygladu.

Do wyboru mam :
    Zipp Pro 50 – używka , 3.3 km – super wygląd
    Zipp Neken – nowy 3.9 km – słaby wygląd
    Romet Zetka 50 – uzywany , 4.1 km – dobry wygląd , ale do zippa brakuje bo wygląda jak ścigacz 🙂

Co mi doradzicie? Coś z tych 3? Czy znacie lepszy motorower do 3000 zł z małopolski używka /nowy?

#173635 Reply
    snajper061
    Użytkownik
    • 2

byłeś zobaczyłeś teraz sam sobie odpowiedz racze nowy chyba nie?

Wyświetla 31 wpisów z $
Odpowiedz na: Pierwszy skuter ... coś z Rometa, Zippa?
Twoje informacje:

Back to top button