Pierwszy Skuter 50ccm zipp co wybrać?

Mam chęć zrobić kartę motorowerową w sensie kat AM jak skończę 14 lat {styczeń} I już biorę się za rozmyślanie na temat jaki skuter wybrać? Wstępnie wybrałem:
Zipp gp500 4t
Zipp quantum rc 2t
Co lepsze na pierwszy Skuter 2t czy 4t
I co ma więszy zryw? Na którym lepiej przewozić 2 osoby?
Za odpowiedzi z góry dziękuję

RC jest ciut wieksze wiec we dwie osoby wygodniej.
2T jest mocniejsze ale więcej pali i więcej hałasuje. 4T pracuje w bardziej cywilizowany sposób, mniej pali ale jest słabsze. 4T jest też mniej podatne na tuning niż 2T ale też efektywny tuning 2T jest droższy.
Mowa o odblokowanych oczywiście.

Jeśli mogę doradzić, kolega jeździ zippem 2T, ma go cztery lata, jest ok, chociaż miał parę awarii które sam naprawił. Wykonanie daje do myslenia czy w to wchodzić, jak np podczas jazdy Ci sam od siebie zgaśnie, i go nie odpalisz. Wiedza tajemna na ulicy w warunkach polowych i zestaw kluczy ratuje. Jeśli chcesz mieć pewniaka że nie będziesz pchał go przez kilka kilometrów a chcesz mieć mocny skuter, zrywny nawet z pasażerem to kup Kymco like 50. używane są od 1400 zł do 2000 i ponad. Mogą być też tańsze trzeba pokopać w necie. jeździłem nim i ma kopyto, zrobiłem na nim ok 4 tysiace kilometrów bez ani jednej awarii, kolega go odemnie kupił i zrobił nim 7000 też bez awarii. Polecam go żebyś nie musiał rodziców ciagnąć za kieszeń na naprawy.